"Premier" lygoje - "Liverpool" ir "Birmingham" pergalės © Eurofootball.lt
Sekmadienį Anglijos "Premier" lygoje sužaistos dar dvejos 15-ojo turo rungtynės.

Penktąją pergalę iš eilės oficialiose rungtynėse iškovojo "Liverpool", Anglijos "Premier" lygos 14-ojo turo rungtynėse be didesnio vargo 4-0 nugalėjęs antroje turnyrinės lentelės pusėje žengiančią "Bolton" vienuolikę.

Tuo tarpu "Birmingham", su naujuoju vyriausiuoju treneriu Alexu McLeishu priešakyje, išvykoje kiek netikėtai 3-2 nugalėjo Londono "Tottenham".

"%c00045" 4 - 0 "%c00050"
17' [1 - 0] Sami Hyypia
45' [2 - 0] Fernando Torres
56' [3 - 0] Steven Gerrard (iš 11 m. baudinio)
86' [4 - 0] Ryan Babel

Pirmąją progą pasižymėti šeimininkai turėjo sužaidus 5 minutes - į baudos aikštelę įsiveržęs Yossi Benayounas suklaidino vartininką ir beveik nuo galinės linijos perdavė kamuolį į baudos aikštelės vidurį, kur jo jau laukė Peteris Crouchas, bet anglo smūgiuotą kamuolį nuo vartų linijos atmušė gynėjas Lubomiras Michalikas.

Į tai "Bolton" po kelių minučių atsakė pavojingu Abdoulaye Meite smūgiu galva, tačiau Dramblio Kaulo Kranto rinktinės narys buvo šiek tiek netikslus.

Netrukus po šio epizodo laimė nusišypsojo El Hadji Dioufui - kadaise "Liverpool" gretose rungtyniavęs senegalietis grubiai tiesia koja prasižengė prieš Alvaro Arbeloa, tačiau teisėjas nusprendė nešalinti sunkiu charakteriu garsėjančio puolėjo iš aikštės ir tik įspėjo jį geltona kortele.

Galiausiai pirmasis įvartis krito 17-ąją minutę - Stevenas Gerrardas baudos smūgiu pasiuntė kamuolį į baudos aikštelę, kur nuo gynėjų globos išsivadavęs aukštaūgis suomis Sami Hyypia nestipriu, bet tiksliu smūgiu pasiuntė jį į bejėgio Jussi Jaaskelaineno ginamų vartų tinklą.

Po šio epizodo žaidimas kiek aprimo iki 36-osios minutės - iš pradžių įvarčio į savo vartus po perdavimo iš krašto vos neįsimušė A.Arbeloa, o dar po kelių akimirkų Nicolasas Anelka neišnaudojo tokios progos išlyginti rezultatą, kurią atsimins visą likusį savo gyvenimą.

Prancūzas, galėjęs atstatyti pusiausvyrą ir pakreipti mačo eigą visai kita linkme, sulaukė aukšto perdavimo iš aikštės vidurio. Pirmieji prie kamuolio suskubo "Liverpool" gynėjas Jamie Carragheris ir toli išbėgęs vartininkas Pepe Reina, bet abu jie tik susidūrė ir nesugebėjo išmušti kamuolio, kuris atšoko puolėjui tiesiai po kojomis.

Įdomiausia tai, jog puikią sportinę formą šį sezoną demonstruojančiam N.Anelkai niekas netrukdė, vartai buvo visiškai tušti, tačiau jis, nepaisydamas lietaus ir slidžios žolės, nusprendė iš 9 metrų mušti nestabdydamas kamuolio ir grubiai suklydo, nesugebėdamas pataikyti į vartus.

Ir "Liverpool" už tai svečius nubaudė su kaupu - prieš pat didžiąją pertrauką S.Gerrardas iš savo aikštės pusės pastebėjo spurtuojantį F.Torresą bei precižiškai tiksliai perdavė jam kamuolį. Ispanas, pelnęs du įvarčius savaitės viduryje vykusioje Čempionų lygos dvikovoje su "Porto", įsiveržė į baudos aikštelę bei ramiai ir užtikrintai permetė kamuolį per vartininką, padvigubindamas savo komandos pranašumą.

Antrasis kėlinys tebuvo formalumas. Nuo pat jo pradžios 'raudonieji' atakavo - iš pradžių P.Crouchas galva smūgiavo visai šalia vartų, o 49-ąją minutę kelis gynėjus suklaidinusio komandos kapitono S.Gerrardo bandymą koja vargais negalais atrėmė J.Jaaskelainenas.

Galiausiai trečiasis įvartis krito 56-ąją minutę - aplink aukštaūgį P.Crouchą susispietę trys gynėjai tesugebėjo prieš jį prasižengti ir 'uždirbti' 11 metrų baudinį, kurį ramiai realizavo S.Gerrardas.

64-ąją minutę įspūdingai rungtyniavęs F.Torresas dar kartą susilaukė džiaugsmingų plojimų, nors iki pilnos laimės pritrūko įvarčio - puolėjas iš Ispanijos be vargo 'apėjo' 4 "Bolton" gynėjus, bet suktu smūgiu taikęsis į viršutinį vartų kampą buvo šiek tiek netikslus.

"Liverpool" ir toliau neabejotinai dominavo, neleisdami varžovams nė pagalvoti apie pavojingas atakas. Ketvirtasis ir paskutinis įvartis į "Bolton" vartus krito 86-ąją minutę - po keitimo aikštėje pasirodęs Dirkas Kuytas stipriu smūgiu iš dešiniojo baudos aikštelės krašto privertė vartininką tik atmušti kamuolį, o pirmasis prie jo prišokęs Ryanas Babelis iš kelių metrų be vargo pasiuntė jį į tinklą.

Dar po akimirkos trečiojo įvarčio autorius turėjo progą dar kartą patekti į statistinį protokolą, bet jo į be vartininko likusius vartus smūgiuotą kamuolį galva atmušė gynėjas.

Iškovoję nesunkią pergalę Liverpulio futbolininkai turnyrinėje lentelėje pakilo į trečiąją vietą, nuo lyderio Londono "Arsenal" atsilikdami 6, o vienomis rungtynėmis daugiau žaidusio antroje vietoje žengiančio "Chelsea" klubo tik 1 tašku.

Tuo tarpu "Bolton" toliau balansuoja ties trijų paskutinių lygos komandų, iškrisiančių į žemesnį divizioną, riba.

Londono "%c00052" 2 - 3 "%c00048"
23' [0 - 1] Gary McSheffrey (iš 11 m. baudinio)
50' [1 - 1] Robbie Keane (iš 11 m. baudinio)
53' [2 - 1] Robbie Keane
60' [2 - 2] Cameron Jerome
90' [2 - 3] Sebastian Larsson

68' iš aikštės pašalintas Robbie Keane ("Tottenham")

"Tottenham" sėkmingai pradėjo rungtynes ir netrukus turėjo dvi progas pasižymėti, bet iš pradžių R.Keane'as, sužaidęs sienele su Darrenu Bentu ir iššokęs vienas prieš vartininką, smūgiavo virš skersinio, o dar kiek vėliau to paties D.Bento bandymą atmušė vartininkas Maikas Tayloras.

Atlaikę priešininkų spaudimą, visų šeimininkų sirgalių nuostabai, 23-ąją minutę į priekį įsiveržė svečiai - kairiajame baudos aikštelės krašte gynėjas Younesas Kaboulas pargriovė G.McSheffrey ir teisėjas skyrė 11 metrų baudinį, kurį pats nukentėjusysis ir realizavo - 0-1.

Po šio įvarčio žaidimas nepasikeitė - "Tottenham" ir toliau spaudė, o "Birmingham" teliko atsimušinėti. Ypač arti tikslo buvo jaunasis Garethas Bale'as, bet jo baudos smūgį vėlgi atlaikė M.Tayloras.

Po didžiosios pertraukos Londono ekipos vyriausiasis treneris Juande Ramosas į aikštę vietoj Y.Kaboulo ir D.Bento išleido Tomą Huddlestone'ą ir Jermaine'ą Defoe bei pasirinko atakuojantį 3-4-3 taktinį išsidėstymą.

Ir tai netrukus davė dividendų - 50-ąją minutę R.Keane'as realizavo D.Berbatovo uždirbtą 11 metrų baudinį, o 53-ąją minutę tas pats airis po tikslaus T.Huddlestone'o perdavimo išvedė savo komandą į priekį - 2-1.

Birmingemo vienuolikei viskas galėjo baigtis ir dar blogiau, bet po G.Bale'o perdavimo iš krašto ir sumaišties baudos aikštelėje D.Berbatovas pataikė į vartų virpstą.

Ir netrukus svečiai vėl netikėtai atstatė pusiausvyrą - C.Jerome'as sugebėjo prasiveržti pro varžovų gynybą bei antrą kartą nuginkluoti Paulą Robinsoną. "Tottenham" toliau atakavo, bet savo progų išnaudoti nesugebėjo ir netrukus liko dešimtyje.

Dviejų įvarčių autorius R.Keane'as grubiai prasižengė prieš Fabrice'ą Muambą ir teisėjas Philas Dowdas, pasitaręs su šoniniu teisėju, iškart pašalino puolėją iš aikštės. Verta pažymėti, jog šį sprendimą tikrai galima laikyti diskutuotinu.

Nepaisant to, šeimininkų pranašumas ir toliau ilgą laiką nekėlė abejonių, bet rezultatas nepasikeitė tol, kol mačo pabaigoje "Birmingham" perėmė iniciatyvą.

Iš pradžių po Oliviero Kapo perdavimo Mickaelis Forssellas galingu smūgiu sudrebino vartų skersinį, o paties O.Kapo bandymą dar kiek vėliau puikiai atrėmė P.Robinsonas. Bet galiausiai svečiai, ko gero, ne visai pelnytai pelnė trečiąjį įvartį ir šventė pergalę - S.Larssonas įsiveržė į baudos aikštelę kairiuoju kraštu ir tiksliu smūgiu pasiuntė "Tottenham" į nokautą.

Rezultatyviausi lygos žaidėjai:

Emmanuelis Adebayoras ("Arsenal"), R.Keane'as ("Tottenham") ir Benjani Mwaruwari ("Portsmouth") - po 8 įvarčius