"Premier" lygoje - "Man Utd" ir "Chelsea" nesėkmės © Eurofootball.lt
Sekmadienį sužaistos penkerios Anglijos "Premier" lygos XXIX turo rungtynės, o dar vienas mačas vyks vėliau vakare.

Intrigą kovoje dėl čempiono titulo patys to nenorėdami atgaivino "Man Utd" futbolininkai, išvykoje 0-2 pralaimėję Londono "Fulham" bei patyrę antrą pralaimėjimą iš eilės. Sostinės ekipai tai buvo pirmoji pergalė prieš tituluotą varžovą savų žiūrovų akivaizdoje po 45 metų pertraukos.

Sero Alexo Fergusono auklėtiniai patys sau duobę išsikasė 17 mačo minutę - po kampinio Bobby Zamoros smūgį galva atrėmė vartininkas Edwinas van der Saras, bet pirmasis prie jo suskubęs puolėjas mėgino dar kartą. Šį kartą pasisekė kur kas geriau - vartų link skriejantį kamuolį rankomis atmušė Paulas Scholesas, nepalikdamas teisėjui kitos išeities kaip tik pašalinti anglą iš aikštės bei skirti 11 metrų baudinį, kurį užtikrintai realizavo saugas Danny Murphy.

Ir tai dar nebuvo pabaiga - netrukus van der Saras atmušė Simono Davieso smūgį, o Andy Johnsonui pasižymėti iš arti paskutinę akimirką sutrukdė gynėjas Rio Ferdinandas. Tik vartininkas gelbėjo komandą ir po Zamoros bandymo, tačiau padvigubinti pranašumo šeimininkai nesugebėjo ir "Man Utd" išlaukė išsvajotos pertraukos.

Po jos Fergusonas į aikštę metė Wayne'ą Rooney, kuris pakeitė Dimitarą Berbatovą. 'Raudonieji velniai', puikiai suprasdami kiekvieno taško svarbą, ėmė spausti varžovus - iš pradžių tikslumo pritrūko Ji-Sung Parkui, o dar kiek vėliau vartininkas Markas Schwarzeris fantastiškai atrėmė Cristiano Ronaldo bei Rooney bandymus.

Bet pralaužti ledų čempionams taip ir nepavyko, o viena "Fulham" kontrataka nulėmė dvikovos baigtį, kai po perdavimo iš krašto techniškai susistabdęs kamuolį akrobatiniu smūgiu įvartį iš arti pelnė Zoltonas Gera.

Netrukus iš aikštės buvo pašalintas ir Rooney - emocijų nesuvaldęs anglas po švilpuko metė kamuolį į šoną bei užsidirbo antrą geltoną kortelę.

Po šios nesėkmės "Man Utd" prieš artimiausius persekiotojus "Liverpool" bei Londono "Chelsea" turi keturių taškų pranašumą.

Tiesa, pastaroji ekipa nepasinaudojo proga dar labiau priartėti prie lyderio, mat išvykoje vykusiame sostinės derbyje 0-1 pralaimėjo "Tottenham".

Tai buvo pirmoji "Chelsea" vienuolikės nesėkmė, kuomet jos treneriu tapo olandas Guusas Hiddinkas. Verta pažymėti, kad dvikova prasidėjo pusvalandžiu vėliau nei planuota, mat policijai įtarimų sukėlė greta stadiono pastatytas automobilis. Tiesa, nuogąstavimai nepasitvirtino ir daugiau papildomų saugomo priemonių imtis neprireikė.

Rungtynes abi komandos pradėjo aktyviai - iš pradžių "Tottenham" vartininkas Heurelho Gomesas atrėmė Michaelo Essieno smūgį, o kitoje aikštės pusėje virš vartų mušė Jermaine'as Jenasas.

Dar kiek vėliau dvi progas turėjo šeimininkų puolėjas Robbie Keane'as, tačiau abu jo bandymus atrėmė vartų sargas iš Čekijos Petras Cechas.

Besibaigiant kėliniui jis dar kartą gelbėjo svečius, atremdamas pavojingą Ledley Kingo smūgį galva po kampinio.

Visgi "Tottenham" pasiekė tikslą tuoj po didžiosios pertraukos - 50 minutę Aarono Lennono perdavimo sulaukęs Luka Modričius technišku smūgiu iš 15 metrų išvedė savo komandą į priekį.

"Chelsea" desperatiškai siekė išlyginti rezultatą, tačiau progų tam neturėjo daug. Tiesa, ypatingai arti tikslo buvo gynėjai Johnas Terry ir Alexas, tačiau nuo pirmojo smūgio apsigynė vartininkas Gomesas, o antrasis prieš pat finalinį teisėjo švilpuką smūgiu galva sudrebino skersinį.

"Tottenham" atsilaikė bei pakilo į 9 vietą turnyrinėje lentelėje, o "Chelsea" sekmadienį gali prarasti antrą poziciją, jei "Liverpool" iškovos bent tašką namie prieš Birmingemo "Aston Villa".

Kur kas geriau sekėsi Londono "Arsenal" ekipai, kuri išvykoje 3-1 nugalėjo tik 18 vietą užimantį "Newcastle" klubą.

Pirmajame kėlinyje progų turėjo abi komandos, tačiau kėlinys taip ir baigėsi be įvarčių. Arčiausiai tikslo buvo puolėjas Obafemi Martinsas, bet po vartininko Manuelio Almunios pražangos teisėjo skirto 11 metrų baudinio futbolininkui iš Nigerijos realizuoti nepavyko - smūgį atrėmė taisyklių pažeidimo autorius.

Galiausiai 57 minutę "Arsenal" išsiveržė į priekį, kai po Andrejaus Aršavino perdavimo galva kamuolį į tinklą pasiuntė Nicklasas Bendtneris.

Tiesa, jau po kelių akimirkų buvo atstatyta pusiausvyra - iš 16 metrų įvartį puikiu smūgiu įmušė tas pats Martinsas.

Nepaisant to, Londono ekipa įrodė savo pranašumą - 64 minutę, sužaidęs sienele su Robinu van Persie, pasižymėjo Abou Diaby, o 67 minutę persvarą įtvirtino Samiras Nasri.

"Newcastle" 1 - 3 Londono "Arsenal"
57' [0 - 1] Nicklas Bendtner
58' [1 - 1] Obafemi Martins
64' [1 - 2] Abou Diaby
67' [1 - 3] Samir Nasri

Londono "Fulham" 2 - 0 "Man Utd"
18' [1 - 0] Danny Murphy
87' [2 - 0] Zoltan Gera

18' iš aikštės pašalintas Paul Scholes ("Man Utd")
89' iš aikštės pašalintas Wayne Rooney ("Man Utd")

Londono "Tottenham" 1 - 0 Londono "Chelsea"
50' [1 - 0] Luka Modric

"Portsmouth" 2 - 1 Liverpulio "Everton"
4' [0 - 1] Leighton Baines
22' [1 - 1] Peter Crouch
75' [2 - 1] Peter Crouch

"Blackburn" 1 - 1 Londono "West Ham"
35' [0 - 1] Mark Noble
51' [1 - 1] Keith Andrews

"Stoke" 1 - 0 "Middlesbrough"
84' [1 - 0] Ryan Shawcross

"West Bromwich" 1 - 1 "Bolton"
67' [0 - 1] Matt Taylor
82' [1 - 1] Robert Koren