"Premier" lygoje - naujas lyderis © Eurofootball.lt
Šeštadienį Anglijos "Premier" lygoje buvo žaidžiami penki penktojo turo susitikimai. Po jų pasikeitė lyderis - į pirmąją vietą pakilo praėjusį sezoną vos iškritimo į žemesnį divizioną išvengusi "Portsmouth" ekipa.

Šį kartą Harrio Redknappo auklėtiniai išvykoje po atkaklios kovos 1-0 palaužė ketvirtą pralaimėjimą patyrusią "Charlton" komandą. Vienintelį mačo įvartį pelnė po keitimo aikštėje pasirodęs puolėjas Lomano LuaLua.

Pirmasis mačo kėlinys klostėsi atkakliai, progų pasižymėti turėjo tiek viena, tiek kita ekipa. Iš pradžių kelių gerų progų neišnaudojo "Charlton" atakų lyderis Marcusas Bentas, o vėliau juo pasekė ir "Portsmouth" naujokas iš Nigerijos Nwankwo Kanu. Visgi ilsėtis klubai išėjo nepelnę nei vieno įvarčio.

Antrajame kėlinyje "Charlton" perėmė iniciatyvą, tačiau to paversti įvarčiu taip ir nesugebėjo. Tuo tarpu "Portsmouth" antroje mačo dalyje atliko vos vieną taiklų smūgį į vartus, tačiau išplėšė pergalę - 74 minutę L.LuaLua smūgis perėmus kamuolį atsimušė į gynėją ir įskriejo į Scoto Carsono ginamų vartų tinklą.

"Tęsiame savo sėkmingą žaidimą nuo praėjusio sezono pabaigos, kuomet per paskutinius dešimt mačų iškovoje dvidešimt taškų",- džiaugėsi "Portsmouth" strategas H.Redknappas. - Kol kas atrodome tiesiog puikiai.

"Tikiuosi, jog sugebėsime šį sezoną pakilti aukščiau 13-osios vietos".

Iškovoję ketvirtą pergalę ir kartą sužaidę lygiosiomis "Portsmouth" futbolininkai turi 13 taškų ir lenkia vieneriomis rungtynėmis mažiau žaidusią "Man Utd" ekipą vienu tašku.

Kitame mače pirmuosius du taškus prarado praėjusiame ture be gailesčio "Liverpool" sutriuškinęs "Everton" klubas, dukart iššvaistęs turėtą pranašumą prieš "Wigan".

Penktąjį sezono įvartį 49 minutę pelnęs Liverpulio ekipos puolėjas Andrew Johnsonas išvedė savo komandą į priekį, tačiau neilgam - po 13 minučių Paulas Scharneris tiksliu smūgiu galva atstatė pusiausvyrą.

Dar po 6 minučių Gary Teale'o pražangą baudos aikštelėje tiksliu smūgiu nuo 11 metrų žymos pavertė Jamesas Beattie ir "Everton" dar kartą įsiveržė į priekį - 2-1. Įvarčių lietų dar kelių akimirkų užbaigė tas pats P.Scharneris, antrą kartą nuginklavęs Timą Howardą.

Pakankamai sėkmingai "Premier" lygoje debiutavo "Reading" vienuolikė, šiandien svečiuose 2-1 įveikusi kitą debiutantę "Sheffield".

Pirmasis įvartis krito sužaidus vos šešiolika sekundžių - Airijos nacionalinės rinktinės puolėjas Kevinas Doyle'as užklupo nepasiruošusį šeimininkų vartininką Ianą Benettą ir pasiuntė kamuolį į tinklą. 25-ąją minutę persvara žemu smūgiu padvigubino puolėjas Seolas Ki-Hyeonas.

Tiesa, 61-ąją minutę Robas Hulse rezultatą sušvelnino, tačiau nepaisant visų pastangų paskutinėmis akimirkomis išplėšti tašką, pergalę šventė ir į aukštą 8-ąją vietą pakilo "Reading".

Tuo tarpu kitu du mačai baigėsi be įvarčių - po tašką pasidalino "Bolton" ir "Middlesbrough" bei "Watford" ir "Aston Villa".

Šeštadienio rezultatai:

"%c00043" 0 - 1 "%c00057"
74' [0 - 1] Lomano LuaLua

"%c00050" 0 - 0 "%c00053"

"%c00051" 2 - 2 "%c00261"
49' [1 - 0] Andrew Johnson
62' [1 - 1] Paul Scharner
66' [2 - 1] James Beattie (iš 11 metrų baudinio)
68' [2 - 2] Paul Scharner

"%c00316" 1 - 2 "%c00315"
1' [0 - 1] Kevin Doyle
25' [0 - 2] Seol Ki-Hyeon
61' [1 - 2] Rob Hulse

"%c00314" 0 - 0 "%c00049"