"Premier" lygoje - triuškinanti "Tottenham" pergalė © Eurofootball.lt
Sekmadienį Anglijos "Premier" lygoje buvo žaidžiami dar trys 28-ojo turo susitikimai.

Itin svarbią pergalę kovoje dėl vienos iš vietų Europos taurių turnyruose kitą sezoną iškovojo "Tottenham" futbolininkai, namie įtikinamai net 4-1 palaužę aukštą penktą vietą užimančią "Bolton" vienuolikę.

Abi ekipos pirmosiomis minutėmis turėjo progų pasižymėti ir pirmasis įvartis krito jau 11-ąją minutę - Paulas Robinsonas perdavė kamuolį Dimitarui Berbatovui, o šis pastebėjo į baudos aikštelę įkertantį Robbie Keane'ą, kuris stipriu smūgiu nuo virpsto pasiuntė jį į Jussi Jaaskelainen ginamų vartų tinklą.

Jau po kelių minučių svečiai galėjo atstatyti pusiausvyrą, bet visiškai vienas baudos aikštelėje paliktas Steliosas Giannakopoulosas pasižymėti nesugebėjo - gavęs aukštą perdavimą iš dešiniojo krašto graikas galva smūgiavo tiesiai į vartininką ir šis sugebėjo vargais negalais apsiginti.

19-ąją minutę "Tottenham" dar labiau padidino savo persvarą - to paties itin aktyviai žaidusio R.Keano iš maždaug 16 metrų smūgiuotą kamuolį tiesiai priešais save atmušė J.Jaaskelainenas ir pirmasis prie kamuolio prišokęs Jermaine'as Jenasas be vargo pasiuntė jį į tinklą.

Ir tai dar nebuvo pabaiga - "Tottenham" ir toliau nemažino apsukų ir netrukus švieslentėje degė jau 3-0. Teemu Tainio sužaidė sienele su Pascaliu Chimbonda ir šis įsiveržė į baudos aikštelę bei pažeme perdavė kamuolį palei galinę liniją. Pirmasis prie jo, kaip jau šiame mače tapo įprasta, suskubo R.Keanas ir be vargo iš kelių metrų trečią kartą nepaliko jokių vilčių varžovų vartų sargui.

Kuomet jau atrodė, jog šis įvartis kartu lemia ir mačo intrigos pabaigą, ją vėl atkūrė du įvarčius "Tottenham" komandai įmušęs R.Keanas. Po "Bolton" kampinio ir Ivano Campo smūgio galva puolėjas atmušė kamuolį nuo vartų linijos ranka ir ne tik 'uždirbo' 11 metrų baudinį, bet ir teisėjo Grahamo Pollo buvo pašalintas iš aikštės.

Standartinę situaciją be vargo realizavo patyręs Garry Speedas ir svečiams prieš didžiąją pertrauką atgimė viltis - 3-1.

Visgi "Tottenham" antroje mačo dalyje nusprendė, kad geriausia gynyba - puolimas. Ypač aktyviai rungtyniavo D.Berbatovas - iš pradžių bulgaro smūgį iš eigos atmušė vartininkas, o vėliau puolėjas nesugebėjo jo pergudrauti atsidūręs vienas prieš vieną.

Kiekybinę persvarą įgiję "Bolton" futbolininkai taip pat turėjo kelis šansus sušvelninti persvarą, tačiau ir N.Anelkos, nei kitų futbolininkų pastangos buvo bevaisės.

Galiausiai tašką rungtynėse padėjo Aaronas Lennonas, paskutinę minutę po tikslaus Steedo Malbranque'o perdavimo pelnęs ketvirtąjį "Tottenham" įvartį ir įtvirtinęs pelnytą pergalę.

Po šio mačo "Bolton" su 47 taškais išliko penktoje vietoje, tačiau nuo laipteliu aukščiau esančio ir net dviem mačais mažiau sužaidusio Londono "Arsenal" klubo atsilieka dviem, o trečioje žengiančio "Liverpool" - šešiais taškais.

Tuo tarpu 39-ąjį tašką iškovojęs "Tottenham" pakilo į 9-ąją vietą.

Kitame mače "Blackburn" 3-0 sutriuškino labai sėkmingai sezoną pradėjusią, tačiau vis labiau į turnyrinės lentelės vidurį grimztančią "Portsmouth" ekipą.

Šeimininkai į priekį įsiveržė jau 57-ąją sekundę, kuomet po nenusisekusio Solo Campbello bandymo galva išmušti kamuolį jį nestabdydamas į vartus pasiuntė Shabani Nonda.

Po tokios pradžios žaidimas kiek aprimo, o svečiai varžovų vartams pirmosiomis minutėmis praktiškai išvis negrasino. Kuomet atrodė, kad "Porstmouth" po truputį atranda savo žaidimą, "Blackburn" padvigubino savo persvarą. "Portsmouth" vartininkas Davidas Jamesas nesutarė su gynėju Noe Pamarotu ir neapdairiai paliko kamuolį visiškai laisvam S.Nonda, kuris, ko gero, negalėdamas patikėti tokia sėkme, be vargo pelnė antrąjį įvartį.

Nepaisant to, kad svečių treneris Harry Redknappas prieš antrąjį kėlinį į aikštę įleido du puolančio stiliaus futbolininkus - Kanu ir Niko Krancjarą, 50-ąją minutę vėl pasižymėjo šeimininkai - S.Nonda, atsidūręs smūgio pozicijoje, nesavanaudiškai perdavė kamuolį Stephenui Warnockui, ir šis iš 12 metrų trečią kartą nuginklavo D.Jamesą.

Rezultatas dar po dešimties minučių rezultatas galėjo tapti gėdingas, tačiau progos pelnyti vadinamąjį 'hattricką' neišnaudojo S.Nonda, nesugebėjęs realizuoti 11 metrų baudinio.

Trečiajame mače "Wigan" namie minimaliu rezultatu 1-0 palaužė į UEFA taurės aštunfinalį kiek anksčiau šią savaitę patekusį "Newcastle" klubą.

Vienintelį mačo įvartį 40-ąją minutę netikėtu galingu smūgiu iš baudos aikštelės krašto pelnė Ryanas Tayloras.

Įdomu tai, jog šis gynėjas kiek anksčiau prasižengė savo baudos aikštelėje ir uždirbo varžovams 11 metrų baudinį, tačiau standartinės situacijos išnaudoti Nolberto Solano nepavyko.

Sekmadienio rezultatai:

"%c00261" 1 - 0 "%c00046"
40' [1 - 0] Ryan Taylor

30' Nolberto Solano ("Newcastle") nerealizavo 11 metrų baudinio

"%c00056" 3 - 0 "%c00057"
1' [1 - 0] Shabani Nonda
25' [2 - 0] Shabani Nonda
50' [3 - 0] Stephen Warnock

59' Shabani Nonda ("Blackburn") nerealizavo 11 metrų baudinio

"%c00052" 4 - 1 "%c00050"
11' [1 - 0] Robbie Keane
19' [2 - 0] Jermain Jenas
22' [3 - 0] Robbie Keane
37' [3 - 1] Garry Speed (11 m.)
90' [4 - 1] Aaron Lennon

35' Robbie Keane ("Tottenham") pašalintas iš aikštės