"Premier" lygoje - trys šeimininkų pergalės © Eurofootball.lt
Šeštadienį Anglijos „Premier“ lygoje buvo sužaistos penkerios 9-ojo turo varžybos. Triuškinančią pergalę iškovojo „Wigan“, „Chelsea“ namuose palaužė „Portsmouth“, „Everton“ susidorojo su „Sheffield Utd“, dviejų lygos autsaiderių „Charlton“ ir „Watford“ mačas baigėsi nulinėmis lygiosiomis ir „Aston Villa“ prarado du taškus mače su „Fulham“.

Ankstyvosiose šios dienos rungtynėse susitiko čempionate prie bedugnės krašto esantis „Wigan“ ir vidutiniokas „Man City“. Įvarčio ilgai laukti nereikėjo. Jau 1-ąją minutę krito įvartis į „Man City“ vartininko Nicky Weaverio vartus. Gynėjas Emersonas Boyce`as iš dešinio krašto perdavė kamuolį veteranui puolėjui Emile Heskey ir šis iš maždaug 10 metrų pasiuntė kamuolį į tinklą. Tai buvo 96-asis šio puolėjo įvartis per 350 pasirodymų Anglijos čempionate.

Tokios įvykio eigos nesitikėjęs „Man City“ suglumo, o „Wigan“ pelnė ir antrąjį įvartį. 4-ąją minutę po Josipo Skoko perdavimo iš kairiojo krašto į baudos aikštelę vienas geriausių „Man City“ gynėjų Richardas Dunne`as galva nukreipė kamuolį į savus vartus. Bet ir po šio įvarčio vis labiau atakavo aikštės šeimininkai. 12-tą minutę Henri Camara iš toli smūgiuotas kamuolys lėkė greta virpsto.

Bet po dešimties minučių progą pasižymėti turėjo naujasis „Man City“ šios vasaros pirkinys Bernardo Corradi, bet jo galva muštas kamuolys lėkė tiesiai į rankas „Wigan“ vartų sargui Chrisui Kirklandui. Dar po kelių minučių puikią progą iššvaistė antrojo įvarčio kaltininkas R.Dunne`as, kuris po Joey`aus Bartono perdavimo galva smūgiavo virš vartų. 35-ąją minutę po Trevoro Sinclairo perdavimo galva virš skersinio smūgiavo B.Corradi.

Antrame kėlinyje vėl šansą turėjo šeimininkai. Kevinas Kilbane`as atidavė kamuolį Paului Scharneriui, tačiau jis smūgiavo greta vartų. Sužaidus dešimt minučių vėl N.Weaverio vartams grasino P.Scharneris, kuris po Denny Landzaato pakelto kampinio galva smūgiavo virš vartų. 64-ąją minutę „Man City“ triuškinimą pradėjo „Wigan“ puolėjas H.Camara, kuris po gynėjo Leightono Baineso perdavimo iš vos kelių metrų pasiųsdamas kamuolį į kairįjį apatinį vartų kampą įveolė N.Weaverį.

Nuleidę rankas „Man City“ žaidėjai po dviejų minučių gavo ir ketvirtąjį, paskutinį šių rungtynių įvartį. Po E.Heskey perdavimo iš dešinio krašto vinį į Mančesterio klubo karstą „įkalė“ kylanti Ekvadoro žvaigždė Antonio Valencia. 75-ąją minutę pavojingą baudos smūgį atliko „Man City“ kapitonas J.Bartonas, bet kamuolys skriejo greta virpsto.

Mačo pabaigoje „Wigan“ galėjo pelnyti ir penktąjį įvartį, bet H.Camara ir Gary Teale`o smūgius sugavo „City“ sargas N.Weaveris. Triuškinanti „Wigan“ klubo pergalė juos iš 17-tos vietos pakelė į 13-ąją, o „Man City“ nieko nepraranda ir lieka 12-tas.

Kitame mače „Stamford Bridge“ stadione čempionų titulą ginantis „Chelsea“ priėmė šių pirmenybių atradimą „Portsmouth“. Rungtynes aktyviau kaip bebūtų keista pradėjo svečiai. Po Gary O‘Neillo perdavimo Nwankwo Kanu galva smūgiuotas kamuolys skriejo greta „mėlynųjų“ vartininko Hilario vartų virpsto. Po to sekė Matthew Tayloro tolimas šūvis, bet kamuolys praskriejo virš vartų skersinio.

Bet po šio momento visą iniciatyvą susikrovė „Chelsea“ futbolininkai. Pavojingai atakavo rezultatyviausias „mėlynųjų“ puolėjas Didier Drogba. Dar po kėlių akimirkų galingą Arjeno Robbeno smūgį šiaip ne taip atrėmė „Portsmouth“ vartininkas Davidas Jamesas. 19-tą minutę po A.Robbeno pakelto kampinio Andrejaus Ševčenkos smūgį galvą vėl atlaikė D.Jamesas.

25-ąją minutę po Johno Terry smūgio galva krito įvartis į „Pompey“ vartus, bet arbitras užfiksavo D.Drogba pražangą prieš D.Jamesą. Po kelių minučių „mirtiną“ A.Ševčenkos smūgį pirštų galiukais patraukė šiandien tiesiog blizgėjęs buvęs Anglijos rinkinės vartininkas D.Jamesas. 30-ąją minutę į baudos aikštelę įsiveržė A.Robbenas, bet jo smūgį koja atlaikė ne kas kitas kaip D.Jamesas.

Po penkių minučių „Chelsea“ ir toliau terorizavo „Pompey“ klubą. Legionieriaus iš Olandijos A.Robbeno smūgį atrėmė „Portsmouth“ vartų sargas. Dar po kelių minučių vėl turėjo padirbėti D.Jamesas, kai sugavo D.Drogbos smūguotą kamuolį. Po audringo pirmojo kėlinio rezultatas liko nepakitęs 0-0.

Antrame kėlinyje vėl aktyviau žaidė „Chelsea“. Po Ashley Cole`o perdavimo pro šalį smūgiavo Frankas Lampardas. 51-ąjąj minutę A.Robbeno tolimas smūgis buvo netikslus. Tačiau daugiau noro įmušti rodę šeimininkai pasekė savo 55-ąją minutę, kai kairiuoju kraštu prasiveržęs A.Robbenas atidavė kamuolį A.Ševčenkai, ir ukrainietis pasiuntęs kamuolį į kairįjį apatinį vartų kampą po labai ilgos pertraukos pelnė įvartį išvedė savo komandą į priekį.

Pasitikėjimą savimi praradę „Portsmouth“ po dviejų minučių buvo priversti traukti kamuolį iš tinklo jau antrą kartą. A.Robbenas pakėlė kamuolį į baudos aikštelę, ten galva kamuolį Michaeliui Ballackui atmetė D.Drogba, ir vokietis iš kelių metrų smūgiu galvą „sušaudė“ bejėgį D.Jamesą. Lyg ant bangos atsidūrę „mėlynųjų“ žaidėjai dar labiau puolė „Pompey“. Galingas F.Lampardo smūgį sugavo D.Jamesas, o D.Drogba įmušė ir trečiąjį įvartį, bet teisėjas užfiksavo nuošalę.

Bet laikui bėgant šeimininkai po truputį prarado turėtą iniciatyvą. 68-ąją minutę po grubios gynėjų klaidos paguodos įvartį į tuščius vartus įmušė Benjani Mwaruwari. Pamatę, kad gali išplėšti lygiąsias „Pompey“ vėl susigrąžino turėtą persvarą rungtynių pradžioje. To pačio B.Mwaruwari smūgiuotas kamuolys lėkė greta virpsto.

Bet mačo pabaigoje „Chelsea“ vis dėlto parodė savo galią. M.Ballacko ir Joe Cole`o smūgius gaudė „Portsmouth“ vartininkas D.Jamesas. Tai buvo viskas, ką sugebėjo atlikti „Pompey“ žaidėjai. „Chelsea“ iškovojo 7-ąją pergalę ir sugrįžo į turnyrinės lentelės viršūnę, o „Portsmouth“ patyręs trečiąją nesėkmę vis dar lieka ketvirtas.

Kitose varžybose susikovė Liverpulio „Everton“ ir lygos naujokai „Sheffield Utd“ futbolininkai. Įvartis buvo įmuštas jau 13-ąją susitikimo minutę, kai po Philo Neville`o perdavimo smūgiu galva „Sheffield Utd“ vartininką Paddy Kenny nuginklavo „Everton“ saugas Mikelis Arteta.

Po įvarčio vėl čempionato naujokų vartus „terorizavo“ „Everton“. Jamesas Beatie tolimas smūgis lėkė virš vartų skersinio. Dar po penkių minučių nestabdydamas kamuolį virš vartų pasiuntė Timas Cahillas. 30-ąją minutę „Sheffield Utd“ Mikele Leigertwoodo smūgį sugavo „Everton“ vartų sargas Timas Howardas.

Jau po minutės į jų vartus krito ir antrasis įvartis. „Sheffield Utd“ gynėjas Claude`as Davisas baudos aikštelėje labai grubiai sužaidė prieš rezultatyviausią „Everton“ puolėją Andrew Johnsoną, ir teisėjas ne tik paskyrė 11 metrų baudinį, bet ir nedelsiant prasižengusį žaidėją išvarė iš aikštės. Prie žymos stojo nominalus „Everton“ baudų mušėjas Jamesas Beattie, kuris pasiųsdamas kamuolį į kairįjį viršutinį vartų kampą nepaliko jokių šansų P.Kenny.

37-ąją minutę rezultatą galėjo sušvelninti Chrisas Morganas, kuris po Keitho Gillespie perdavimo nepataikė į vartus. Dar po kelių akimirkų Robo Hulse`o smūgiuotas kamuolys lėkė greta virpsto. Pirmojo kėlinio pabaigoje „Everton“ puolėjas A.Johnsonas patikrino „Sheffield Utd“ vartų tvirtumą, kai pataikė į virpstą.

Antrojo kėlinio pradžioje progą turėjo „Sheffield Utd“ M.Leigertwoodas, bet jos neišnaudojo. Po to abi ekipos persikėlė į aikštės vidurį. Tik 66-ąją minutę svečių vartams pagrasino Leonas Osmanas, bet smūgis buvo kiek netikslus. Po dviejų minučių išpuoliu atsakė rezultatyviausias „Sheffield Utd“ žaidėjas R.Hulse`as, bet jo galva muštas lėkė virš vartų.

Rungtynių pabaigoje šansą įmušti turėjo traumą išsigydęs Škotijos ir „Everton“ puolėjas Jamesas McFaddenas, bet jo smūgis buvo netaiklus. Tačiau nedelsiant ataka atsakė svečiai, kai Danny Webberio smūgį kojomis atlaikė T.Howardas. Po to progomis apsikeitė abi komandos: „Sheffield Utd“ saugo M.Leigerwoodo smūgis į artimąjį vartų kampą buvo netaiklus, o „Everton“ gynėjo Victoro Anichebe muštas kamuolys skriejo virš vartų.

Ši pergalė „Everton“ ekipai leido pasistūmėti dviem laipteliai aukščiau, o „Sheffield Utd“ ekipa iš 16-tos vietos nukrito į 17-tą.

Dar vienuose pirmenybių varžybose susitiko du lygos autsaideriai: „Charlton“ ir „Watford“. Šiame mače abi ekipos nepasinaudojo proga išbristi iš bedugnės. Rezultatas baigėsi nulinėmis lygiosiomis 0-0.

Vakarinėse rungtynėse ginklus surėmė „Aston Villa“ ir „Fulham“. Vis dėlto pirmieji šiame mače įvartį pelnė aikštės šeimininkai „Villa“ futbolininkai, kai 11 metrų baudinį realizavo komandos kapitonas Garethas Barry. Bet pirmojo kėlinuko pabaigoje „Fulham“ ekipai pavyko rezultatą išlyginti. Tai padarė gynėjas Moritzas Volzas, kuris po Tomašo Radzinsky perdavimo galva nuginklavo „Aston Villa“ vartų sargą Thomasą Sorenseną.

Po šių lygiųjų „Aston Villa“ klubas ir toliau žengia 6-oje pozicijoje, o „Fulham“ pakilo viena vieta aukščiau, t.y. į 9-ąją.