"PSV" didina atotrūkį nuo persekiotojų iki dviejų taškų © Eurofootball.lt
Sekmadienį Olandijos „Eredivisie“ čempionate buvo sužaistos paskutinės ketverios 9-ojo turo varžybos. Jose buvo apsieita be didesnių netikėtumų. Pergales iškovojo „Ajax“, „PSV“ ir „AZ“, o vienas iš autsaiderių „NEC“ kiek netikėtai sutriuškino „Groningen“.

Praėjusio sezono vicečempionas Amsterdamo „Ajax“ klubas išvykoje mače su kietu riešutu „Utrecht“ sugebėjo išplėšti pergale vieno įvarčio dėka. Jį 68-ąją minutę pelnė ir dešimtąjį tikslų smūgį čempionate į savo sąskaitą įsirašė puolėjas Klaasas Janas Huntelaaras.

Roterdame vietos „Sparta“ per pirmąjį pusvalandį buvo sugniuždyta čempionų titulo ginančio Eindhoveno „PSV“ klubo. Prabėgus vos 50 sekundžių serbas Danko Lazovičius išvedė svečius į priekį.

11-ąją minutę stiprų pažeme baudos smūgį atliko gynėjas Mike`as Zonneveldas, ir po grubios patyrusio „Sparta“ klubo vartininko Sanderio Westerveldo klaidos kamuolys atsidūrė vartuose.

Sužaidus beveik pusvalandį rezultatas tapo 3-0 Ronaldo Koemano auklėtinių naudai. Peru nacionalinės rinktinės puolėjas jaunasis Jeffersonas Farfanas atliko dar vieną baudos smūgį, ir kamuolys atsimušęs nuo žemės įskriejo į viršutinį vartų kampą.

Antrajam kėlinyje žaidimas kiek išsilygino, bet likus žaisti 20 minučių legionierius iš Danijos Kennethas Perezas „įkalė“ dar vieną įvartį į S.Westerveldo ginamus vartus. Šeimininkams pavyko įmušti paguodos įvartį prabėgus dar septynioms minutėms – iš 11 metrų žymos pasižymėjo Sjaakas Polakas.

Labai įnirtinga dvikova vyko Bredoje, kur vietos „NAC“ vis tik turėjo pripažinti kol kas čempionate prastai atrodančio Alkaamro „AZ“ klubo pranašumą. 5-ąją minutę svečių gretose įvartį įmušė Barry Opdamas.

Bet po trylikos minučių „NAC“ ekipai pavyko atstatyti lygybę. Pasižymėjo Anthony Lurlingas. Dar nesibaigus pirmajam kėliniui „AZ“ pavyko vėl atstatyti vieno įvarčio pranašumą dėka Ari tikslaus smūgio.

Iš karto po pertraukos Julianas Jenneras padvigubino Alkmaaro klubo pranašumą, o 56-ąją minutę „NAC“ žaidėjas A.Lurlingas sėkmingai realizavo 11 metrų baudinį, bet daugiau šeimininkams šiame mače išpešti nepavyko.

Nijmegene šeimininkai „NEC“ tiesiog sutriuškino vidutiniokus „Groningen“ rezultatu 5-1. Dublį šiame mače atliko Jhonny van Beukeringas, po kartą pasižymėjo Youssefas El Akchaoui, Lorenzo Davidsas ir Jonas Olssonas.

Svečių komandoje paguodos įvartį iš 11 metrų žymos įmušė Kojenas van de Laakas. Tiesa, nuo 28 minutės „Groningen“ klubas žaidė 10-yje, kadangi už antrąją geltoną kortelę iš aikštės buvo išvarytas Andrejus Svejdikas.