PSV ketvirtą kartą iš eilės tapo Olandijos čempionu © Eurofootball.lt
Intriga Olandijos „Eredivise“ lygos čempionate išliko iki pat paskutinio 34-ojo turo. Visgi stebuklo užfiksuota nebuvo ir PSV klubas sugebėjo apginti prieš metus iškovotą titulą, antroje vietoje palikęs vieną aršiausių savo priešų „Ajax“.

Ir vėl be medalių kaip ir praėjusiame sezone liko „Feyenoord“ ekipa, kuri užėmė tik 6-ąją vietą, tuo tarpu „AZ“ 18 komandų turnyrinėje lentelėje finišavo vos 11-oje pozicijoje. Bronzos medaliai atiteko „NAC“ ekipai, ketvirtoje vietoje rikiavosi „Twente“ klubas.

Į žemesnįjį divizioną iškrito „Excelsior“, o dar du klubai, kurie į „Eredivisie“ pateko tik šįmet, „Venlo“ ir „De Graafshap“, turės žaisti papildomas rungtynes dėl išlikimo aukščiausiame divizione. Tuo tarpu „Jupiler“ divizione triumfavęs „Volendam“ klubas užsitikrino vietą kitų metų „Eredivisie“, o „Waalwijk“ ir Den Bosch“ dėl kelialapio dar turės pakovoti.

Savaitės viduryje Amsterdamo „Ajax“ atidėtose rungtynėse sugebėjo rezultatu 2-1 įveikti „Groningen“ ir taip sumažinti atsilikimą nuo lyderio Eindhoveno PSV klubo iki trijų taškų. Pergalė paskutiniame ture bei PSV nesėkmė titulą garantuotų sostinės komandai, tačiau nors ir laimėję savo mačą 5-1 prieš Almelo „Heracles“, „Ajax“ nesulaukė malonės iš PSV, kuris 1-0 išvykoje palaužė Arnhemo „Vitesse“ ir ketvirtą kartą iš eilės tapo stipriausia ekipa Olandijoje.

PSV komandai pergalę atnešė vienintelis tikslus puolėjo iš Serbijos Danko Lazovičiaus 10-ais pelnytas įvartis pirmenybėse, kuris buvo įmuštas po pertraukos prabėgus vos kelioms minutėms po perujiečio Jeffersono Farfano perdavimo.

Tuo tarpu „Ajax“ savo sirgalius pradžiugino triuškinančia pergale, nors tai ir nepakako laimėti titului. Dubliu pasižymėjo danas Kennethas Perezas, po vieną tikslų pridėjo Klaasas Janas Huntelaaras, Luisas Suarezas bei paskutinį įvartį „Ajax“ gretose pelnęs gynėjas Johny Heitinga, kuris nuo kito sezono jau vilkės Madrido „Atletico“ ekipos marškinėlius.

45‘ [2 – 0] Miralem Sulejmani
53‘ [3 – 0] Sigourney Brandjar (į savus vartus)

„Venlo“ 3 – 0 Doetinchemo „De Graafschaap“
56‘ [1 – 0] Joost Vomler (į savus vartus)
63‘ [2 – 0] Nordin Amrabat
86‘ [3 – 0] Rachid Ofrany

Galutinė turnyrinė lentelė:

(Pozicija, Klubas, Rungtynės, Pergalės, Lygiosios, Pralaimėjimai, Įvarčių santykis, Taškai)

1. Eindhoveno PSV 34 21 9 4 65-24 72