"Real" ir "Valencia" dalinasi 2 vietą © Eurofootball.lt
Šeštadienį vyko ketverios jau 31-jo Ispanijos čempionato rungtynės. Jose kaip niekada dosnios buvo šeimininkų komandos, iškovojusios tik 2 taškus ir padovanojusios dvi pergales svečiams. Bene labiausiai tuo pasipiktinę buvo „karališkojo klubo“ gerbėjai, kurie „Santiago Bernabeu“ stadione po tik lygiosiomis 1-1 pasibaigusių rungtynių su vos 18-ą vietą užimančiu „Real Sociedadu“ nušvilpė savo ekipos žaidėjus.

Nepaisant to, kad baskų klubo rezultatai išvykose šį sezoną yra patys prasčiausi visoje „La Ligoje“, jie labai ryžtingai pradėjo susitikimą su „Real“ ekipa ir pirmojo kėlinio pradžioje turėjo žaidybinį pranašumą bei keletą kartų sugebėjo pagrasinti braškančiai šeimininkų gynybai. Visgi pirmiesiems pasižymėti pavyko „Real“ futbolininkams: po preciziškai atlikto Zinedine Zidane baudos smūgio kamuolį į vartus vienu lietimu pasiuntė Ronaldo. Beje, tai buvo šimtasis jo įvartis žaidžiant Madrido komandoje.

Praėjus penkioms minutėms, brazilas galėjo dar labiau papildyti savo ir tuo pačiu ekipos įvarčių kraitį, bet jo smūgiuotas kamuolys pataikė į virpstą, o pakartotinis bandymas į tuščius vartus buvo dar nesėkmingesnis- kamuolys pralėkė gerokai virš vartų.

Tačiau rezultatu buvo nepatenkinti ir svečiai, kuriems pačioje kėlinio pabaigoje vos nepavyko atstatyti pusiausvyros rungtynėse, kai čiliečio Marko Gonzalezo pavojingą baudos smūgį tik didelių pastangų dėka pavyko atremti Ikerui Casillas`ui.

Tiesa, būtent vartininko klaida ir padėjo baskų ekipai išlyginti rezultatą. 62min. „Real“ vartų sargas nesugebėjo sugauti visiškai nepavojingo Mikel`io Alonso perdavimo iš krašto ir negrabiu jo žaidimu čia pat pasinaudojo Gonzalezas.

Tuo problemos Madrido klubui nepasibaigė, nes netrukus traumą patyrė Ronaldo ir vietoj jo aikštėje buvo priverstas pasirodyti Antonio Cassano. „Realas“ dar bandė gelbėtis ir daugiausia Robinho dėka sukūrė keletą progų, bet komandai atakų pabaigose akivaizdžiai trūko tikslumo. Po to, kai 87min. antrąja geltona kortele buvo „apdovanotas“ šeimininkų saugas Guti, rungtynių rezultatas jau buvo beveik ir nulemtas. Po finalinio teisėjo švilpuko „karališkojo klubo“ žaidėjai aikštę paliko nuleidę galvas, o „Real Sociedad“ futbolininkai džiūgavo pelnytai iškovotu labai reikalingu tašku, kuris jiems tikrai pravers aršioje kovoje dėl išlikimo „La Ligoje“.

„Realo“ kluptelėjimu pasinaudojo „Valencia“ ekipa, išvykoje 1-0 įveikusi Vigos „Celtą“ ir pagaliau grįžtanti į pergalių kelią. Vienintelį rungtynių įvartį 29min. pelnė Valensijos puolėjas Miguel Angel Angulo, po puikaus Mario Regueiro perdavimo nukreipęs kamuolį į šeimininkų vartus. „Celta“, užimanti šeštąją vietą, norėjo išlyginti rezultatą ir keletą kartų sutrikdė svečių ekipos vartininko Santiago Canizareso ramybę. Vis dėlto šeimininkų bandymai taip ir nepasiekė tikslo, o po pertraukos jau „Valencia“ dominavo aikštėje ir rezultatyviausias jos žaidėjas Davidas Villa viename epizode vos antrąkart nenuginklavo „Celtos“ vartininko Jose Pinto.

Po šios pergalės „Valencia“ pagal iškovotus taškus pavijo „Real“ ekipą bei dėl geresnio tarpusavio rungtynių balanso pakilo į antrąją vietą.

Kitose dvejose šeštadienio rungtynėse „Cadiz“ ir „Malaga“ komandoms reikėjo pergalių norint bent kiek tvirčiau įsikabinti į kovą dėl išlikimo „La Ligoje“, tačiau nei vieniems, nei kitiems trijų taškų iškovoti nepavyko.

„Cadiz“ namie susitiko su sezonui artėjant į pabaigą vis geresnį žaidimą demonstruojančiais „Real Betis“ futbolininkais ir buvo labai arti pergalės po to, kai 68min. teisėjas paskyrė abejotiną 11 metrų baudinį ir jį sėkmingai realizavęs argentinietis Lucas Lobos išvedė savo komandą į priekį. Visgi trapios persvaros šeimininkams išlaikyti nepavyko, nes priešpaskutinę rungtynių minutę tašką savo ekipai išplėšė Ispanijos rinktinės narys Joaquin, po tiksliai pakelto Marcos Assuncao baudinio smūgiu galva išlyginęs rezultatą.

Dar nesėkmingiau rungtynės susiklostė paskutinę vietą užimančiai „Malaga“ komandai, kuri namie 1-2 nusileido „Getafe“ vienuolikei. Abu įvarčius svečiams pelnė Veljko Paunovic. „Malaga“ puolėjui Pablo Counago 50min. buvo pavykę išlyginti rezultatą, bet „Getafe“ futbolininkai sugebėjo pasinaudoti vos 5min. turėtu vieno žaidėjo pranašumu ir išsivežti pergalę. Pergalingą įvartį svečiams pavyko pasiekti tik per pridėtinį laiką.

Šiandien vyks likusios šešerios 31-ojo turo rungtynės. Čempionato lyderė „Barcelona“ keliaus į Santanderą, kur iškovoję pergalę prieš „Racingą“ padidintų persvarą nuo „Valencia“ ir „Real“ ekipų jau iki 13 taškų.

Intriguojančios turėtų būti ir rungtynės tarp į Čempionų lygos pusfinalį prasibrovusių „Villarreal“ bei šį sezoną ne tokius gerus rezultatus rodančių „Deportivo“ futbolininkų.

Statistika

Vigo "%c00020" 0 - 1 "%c00004"
30` [0 - 1] Miguel Angel Angulo

Madrido "%c00003" 1 - 1 San Sebastiano "%c00091"
26` [1 - 0] Ronaldo
63` [1 - 1] Mark Gonzalez

86` iš aikštės pašalintas Guti ("Real")

"%c00253" 1 - 1 Sevilijos "%c00097"
69` [1 - 0] Lucas Lobos (11 m.)
89` [1 - 1] Joaquin

"%c00106" 1 - 2 Madrido "%c00212"
19` [0 - 1] Veljko Paunovic
50` [1 - 1] Pablo Counago
90` [1 - 2] Veljko Paunovic

85` iš aikštės pašalintas Fernando Sanz ("Malaga")