Romos klubų pergalės Italijos taurės aštuntfinalyje © Eurofootball.lt
Italijos taurėje sužaisti visi pirmieji aštuntfinalio susitikimai. Nesunkias pergales prieš trečios lygos ekipas iškovojo Romos klubai "Roma" ir "Lazio", "Palermo" nesugebėjo laimėti prieš "Bari" ir sužaidė be įvarčių, o "Serie A" komandų dvikova tarp "Cagliari" ir "Sampdoria" baigėsi lygiosiomis.

Paskutiniu metu nesėkmingai rungtyniaujantis "Palermo" išvykoje susitiko su "Serie B" rungtyniaujančiu "Bari". Šeimininkai turėjo geresnių progų įmušti ir 70-ą minutę buvo labai arti įvarčio, bet Nicola Vantaggiato bandymui permesti kamuolį per vartininką sutrukdė skersinis, tad mačas baigėsi nulinėmis lygiosiomis.

Romos "Lazio" varžybas turnyre pradėjo rungtynėmis namuose su turnyro staigmena "Cittadella" - "Serie C1" komanda, kuri į aštuntfinalį pateko rezultatu 3-2 netikėtai įveikusi "Livorno" ekipą. Nors šeimininkų treneris Delio Rossi į aikštę išleido antrą sudėtį, to pakako, kad jo komanda nuobodokose rungtynėse nugalėtų rezultatu 2-0. Pirmąjį įvartį smūgiu nuo 11m. žymos įmušė Simone Inzaghi, o antrąjį susitikimo pabaigoje apsivaręs vartininką įmušė Goranas Pandevas.

Savotiškai idomios rungtynės vyko Neapolyje, kur trečioje lygoje taip pat rungtyniaujantis legendinis vietos "Napoli", San Paolo stadione palaikomas 50 tūkstančių žiūrovų, žaidė prieš kitą pietų Italijos komandą "Roma". Nervingame susitikime, kurio metu kilo riaušės tarp ekipų sirgalių ir policijos, geriau sekėsi svečiams - Alberto Aquilani ir Shabani Nonda pirmajame kėlinyje po varžovų klaidų gynyboje išvedė savo komandą dviem įvarčiais į priekį, o pergalę 83 minutę užtvirtino 16-metis Stefano Okaka.

Paskutiniame susitikime lietingą ir vėjuotą dieną Sardinijoje "Serie A" autsaideris "Cagliari" antrą kartą per dvi savaites tame pačiame stadione susitiko su Genujos "Sampdoria" ekipa. Lapkričio pabaigoje "Cagliari" lygoje buvo laimėjęs rezultatu 2-0, tačiau šį kartą šeimininkams sekėsi prasčiau ir po Marco Borriello perdavimo svečiams įvartį galva pelnė Marco Pavanas. Visgi susitikime iniciatyvą turėjęs "Cagliari" išplėšė pelnytas lygiąsias besibaigiant rungtynėms, kai pasižymėjo jaunasis Andrea Cocco.

Taigi "Lazio" ir "Roma" kartu su anksčiau pergalę išvykoje iškovojusiu "Inter" bei namuose "Brescia" ekipą įveikusiu "Milan" žengė tvirtus žingsnius link kito etapo, kurio dalyviai paaiškės jau po naujų metų - taurės aštuntfinalio atsakomieji susitikimai bus žaidžiami sausio 5-6 dienomis.

Italijos taurės aštuntfinalio rezultatai

"Bari" 0 - 0 "Palermo"

"Lazio" 2 - 0 "Cittadella"
39` [1 - 0] Simone Inzaghi (11m.)
84` [2 - 0] Goran Pandev

"Napoli" 0 - 3 "Roma"
34` [0 - 1] Alberto Aquilani
41` [0 - 2] Shabani Nonda
83` [0 - 2] Stefano Okaka

"Cagliari" 1 - 1 "Sampdoria"
68` [0 - 1] Marco Pavan
89` [1 - 1] Andrea Cocco