Ronaldinho istorija - kodėl brazilo nekenčia jo pirmosios komandos fanai? (straipsnis)

Ronaldinho yra vienas mėgstamiausių futbolininkų visame pasaulyje. Brazilas visada išsiskyrė patraukliu akiai žaidimu bei didele charizma. Futbolininkas laimėjo daugelio fanų širdis vien triukais, kuriuos išdarinėjo ant žaliosios vejos.

Tiesa, ne visi mėgo ir dar dabar nemėgsta į pensiją patraukusį Ronaldinho. Brazilas būdamas septynerių metų prisijungė prie „Gremio“ akademijos. O po 11 praleistų metų ten, jis pradėjo žaisti pagrindinėje komandos sudėtyje. Tačiau būtent gimtosios komandos fanai ir jaučia didelę neapykantą vienam geriausių Brazilijos futbilininkų.

Ronaldinho „Gremio“ ekipoje žaidė tris metus, o šios komandos fanai žinojo, kad futbolo vunderkindas juos anksčiau ar vėliau paliks. Brazilijoje yra suprantama, kad didžiausios žvaigždės palieka komandas ir keliasi į Europą. Visi laukė ir Ronaldinho persikėlimo. Tiesa, Brazilijoje taip pat įprasta, kad futbolininkai, likus keliems mėnesiams prieš išvykimą pasirašo naują ir pelningesnę sutartį. Taip jie užsitikrina didesnę algą naujoje komandoje, o jų vaikystės ekipa, kurioje užaugo, užsitikrina didesnę išpirkos sumą.

„Gremio“ ir Ronaldinho sutartis turėjo pasibaigti 2001-ųjų vasarį. Dar likus keliems mėnesiams iki kontrakto pabaigos, brazilas dievagojosi, kad tikrai pratęs sutartį su komanda, jog šie neliktų tuščiomis. Tačiau po šiomis kalbomis Ronaldinho niekam nežinant pasirašė sutartį su Paryžiaus „Saint-Germain“ ir į Europą išvyko visiškai už dyką. Tiesa, skelbiama, kad FIFA liepė PSG ekipa sumokėti 5 mln. eurų kompensaciją, nors „Gremio“ ir prašė 20 mln. eurų.

Šią situaciją dar labiau apkartina tai, kad „Gremio“ visą Ronaldinho šeimą ištraukė iš skurdo. Jo vyresnysis brolis, Roberto Assis, kuris geriau yra žinomas tiesiog, kaip Assis, buvo taip pat perspektyvus futbolininkas. „Gremio“ jį priglaudė į savo akademiją, o jo visai šeimai suteikė stogą virš galvos. Assiso karjera tokia sėkminga nebuvo, tačiau jis visą laiką buvo Ronaldinho agentas. Jis ir parūpino kontraktą su PSG. Tiesa, kai Ronaldinho paliko „Gremio“, jis per interviu nekartą sakė, kad yra visiškas „gremista“, jaučia didelę meilę šiai komandai ir būtent čia ir norėtų užbaigti saavo futbolininko karjerą.

Po šlovingiausių Ronaldinho metų, jo geriausiai formai išblėsus, 2010-aisiais jis nusprendė grįžti į savo gimtinę. Būtent tada ir buvo garsiai kalbama, kad Ronaldinho sugrįš į „Gremio“, atpirks visas nuodėmes ir užbaigs savo karjerą tinkamai.

Ronaldinho buvo laimėjęs daug titulų, uždirbęs daug pinigų ir galėjo jaustis skolingas tik „Gremio“ fanams. Būtent todėl, „gremistai“ nuoširdžiai tikėjo, kad Ronaldinho tikrai grįžta namo. Derybos tarp „Gremio“ bei dviejų brolių kaip reikiant užsitęsė – daugiau negu 3 mėnesius. Ronaldinho jau ieškojo rėmėjų, kurie galėtų jo sugrįžimą padaryti dar įspūdingesnį, o jokių abejonių nebuvo likę – Ronaldinho grįžta į „Gremio“.

Tačiau kuo toliau, tuo daugiau kilo klausimų iki kol paaiškėjo, kad Assisas šias derybas naudoja kaip aukcioną pakelti Ronaldinho kainai. Ronaldinho buvo labai norimas Brazilijoje, o tai, kad jis buvo tikras „gremista“ reiškė, kad kitoms komandoms teks pakloti dar daugiau pinigų, norint įsigyti futbolininką. O jau visai netrukus, „Gremio“ pasiūlymą viršijo „Flamengo“ ir „Palmeiras“. O po ilgų derybų, Ronaldinho nusprendė pasirašyti šiek tiek pelningesnį kontraktą su „Flamengo“. Kai kurie fanai kaltina Ronaldinho dėl itin prasto „Gremio“ sezono kitais metais, kadangi klubas išvaistė daugybę laiko siekdami brazilo.

Nors Ronaldinho yra labai nemėgstamas tarp dalies „Gremio“ fanų, daugelis supranta, kad būtent Assisas vadovavo šiam spektakliui. 

Straipsnio įvertinimas: 12 2
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos