Rusijos čempionato lyderiu tapo Nalčiko "Spartak" © Eurofootball.lt
Sekmadienį buvo sužaisti penki Rusijos "Premier" lygos vienuoliktojo turo susitikimai. Pasinaudojęs tuo, kad nerungtyniavo nugalėtojų titulą ginantis Maskvos "CSKA", pergalę paskutinėmis minutėmis dramatiškai išplėšė ir lyderiu tapo debiutantas Nalčiko "Spartak". Į ketvirtą vietą pakilo permainingomis "Spartak" lygiosiomis pasinaudojęs "Lokomotiv", o dar du mačai baigėsi taikiai.

Pirmieji šiame ture į aikštelę išbėgo Tomsko "Tom" bei Maskvos "Spartak" futbolininkai. Šeimininkai rungtynių pradžioje suorganizavo dvi atakas, tačiau iš karto po jų gavo atsaką iš "Spartak". Šeštą minutę Romanas Pavliučenka buvo išvestas vienas prieš vieną su vartininku, bet bandydamas jį suklaidinti buvo pargriautas ir rungtynių teisėjas paskyrė 11 m baudinį į "Tom" vartus. Pats nukentėjusysis baudinį realizavo ir maskviečiai įšsiveržė į priekį.

Šeimininkai be abejo nesiruošė taikstytis tokiu rezultatu ir ėmėsi vėl kurti atakas link "Spartak" vartų, bet jiems tai nesisekė, o "Spartak" surengė pavojingą išpuolį ir 14 minutę antrąjį įvartį savo komandai pelnė argentinietis Fernando Cavenaghi. Šeimininkų rezultatas 0-2 neišmušė iš vėžių ir jie toliau nenuleido rankų. Tai atnešė savo vaisių, kai 38-ąją rungtynių minutę buvęs "Spartak" auklėtinis Pavelas Pogrebniakas sušvelnino rezultatą iki 1-2.

Antrasis kėlinys taip prasidėjo aktyviai kaip ir pirmasis. Už antrą geltoną kortelę iš aikštės buvo pašalintas pirmojo "Spartak" įvarčio autorius ir tuomet "Spartak" atliko kelis keitimus. Atrodė, kad "Tom" turėtų pasinaudoti kiekybinę persvarą, bet atakos netapo pavojingesnės. Vis dėlto rungtynių pabaigoje buvo skirtas abejotinas 11 m baudinys į "Spartak" vartus, kurį sėkmingai realizavo "Tom" žaidėjas Branislavas Kruničius.

"Spartak" rado savyje jėgų įmušti trečiąjį įvartį, bet teisėjas jo neužfiksavo ir rezultatu 2-2 komandos pasidalino po tašką, tačiau Maskvos klubas liko nepatenkintas teisėjavimu ir žadėjo paduoti protestą.

Permėje susitiko vietos "Amkar" bei Vladivostoko "Luch-Energia". Nepaisant to, jog buvo 30 laipsnių temperatūra, futbolininkai ėmėsi aktyvių veiksmų iš karto - irviena, ir kita komandą kūrė pavojingas atakas ir tuo pačiu turėjo galimybes pelnyti įvartį. Deja, kėlinys taip ir pasibaigė be įvarčių.

Antrajame kėlinyje ekipos žaidė net taip aktyviai, nes jas paveikė tvyrojantis karštis. "Amkar" nepavyko įmušti ir reabilituotis už praėjusias su rungtynes su "Krylja Sovetov", tad teko tenkintis rezultatu 0-0 ir uždirbtu vienu tašku.

Pamaskvėje rungtyniavo Ramenskojės "Saturn" ir vienas iš pirmenybių lyderių – Nalčiko "Spartak". Pirmojo kėlinio viduryje "Saturn" puolėjas Igoris Lebedenko pelnė įvartį, kuris turėjo šio komandos gerbėjus nuteikti optimistiškai. Šeimininkai bandė išlaikyti persvarą, o svečiai bandė kontratakuoti, bet pirmas kėlinys daugiau nepateikė įvarčių.

Antrasis kėlinys prasidėjo svečių iš Kabardino-Balkarijos atakomis. Jie bandė veržtis, smūgiuoti iš toli. Vienas smūgis iš 30-ies metrų virto įvarčiu - jau antrą kėlinio minutę pasižymėjo ir rezultatą išlygino Romanas Koncedalovas.

Tolesnė rungtynių eiga rodė, jog Pamaskvėje baigsis Nalčiko "Spartak" pasaka, bet po 80-osios rungtynės prasidėjo įvarčių kruša į "Saturn" vartus. 80-ąją minutę į "Saturn" vartus buvo skirtas 11 m baudinys, kurį realizavo "Spartak" puolėjas Eduardas Korčaginas. Po šešių minučių tas pats E. Korčiaginas pelnė antrąjį savo įvartį, o paskutinį tašką mače per pridėtinį laiką ketvirtuoju įvarčiu padėjo Sergejus Serdiukovas.

Rezultatu 1-4 nugalėjo svečiai, kurie bent jau iki trečiadienio vakaro išliks pirmenybių lyderiais, tuo tarpu "Saturn" vyr. treneris po šių rungtynių pradėjo mastyti apie atsistatydinimą iš savo posto.

Jaroslavlyje susitiko autsaideris "Shinnik" ir savo žaidimą suradęs Maskvos "Lokomotiv". Jau trečią minutę įmušė škotas Gary O'Connoras, ir nors Aleksandras Amisulašvili 15 minutę buvo rezultatą išlyginęs, kėliniui įpusėjus Dmitrijus Loskovas atstatė "geležinkeliečių" pranašumą. 84 minutę D. Loskovas nesugebėjo įmušti 11 m baudinio, tačiau jis pirmas suskubo prie kamuolio būtent ir įmušė trečią įvartį - rungtynės baigėsi rezultatu 1-3 "Lokomotiv" naudai

Paskutiniame sekmadienio mače susigrūmė praėjusio turo didvyriai - "Rostov" ir Samaros "Krylja Sovetov". Pirmojo kėlinio pabaigoje svečius į priekį išvedė Aleksejus Medvedevas, bet šeštą antro kėlinio minutę Milošas Kruščičius rezultatą išlygino.

Susitikimas baigėsi dramatiškai, nes likus trims minutėmis iki jo pabaigos Samaros komanda vėl pirmavo po Antono Bobioro įvarčio, bet praėjus dar porai minučių lygybę atstatė Andrejus Bočkovas- susitikimas baigėsi rezultatu 2-2, tačiau ir čia nepavyko išvengti nepasitenkinimo teisėjų darbu, nes arbitrais ypač buvo nepatenkintas "Krylja Sovetov" treneris Gadži Gadžijevas.

11 turo sekmadienio rungtynių statistika:

"%c00221" 2 – 2 "%c00114"
6’ [0 - 1] Roman Pavlyuchenko (11 m.)
14’ [0 - 2] Fernando Cavenaghi
38’ [1 - 2] Pavel Pogrebnyak
88’ [2 - 2] Branislav Krunic (11 m.)

53’ R.Pavliuchenko ("Spartak") už antrą geltoną kortelę pašalintas iš aikštės.

I. Dedura ("Spartak") rungtynėms registruotas nebuvo, o A. Skerla ("Tom") registruotas buvo, tačiau aikštėje nepasirodė.

"%c00120" 0 – 0 "%c00287"

"%c00111" 1 – 4 "%c00286"
23’ [1 - 0] Igor Lebedenko
47’ [1 - 1] Roman Koncedalov
80’ [1 - 2] Eduard Korchagin (11 m)
86’ [1 - 3] Eduard Korchagin
90’ [1 - 4] Sergey Serdiukov

E. Česnauskis ("Saturn") žaidė iki 70-osios rungtynių minutės ir jam buvo parodyta geltona kortelė, o R. Džiaukštas ("Saturn") rungtynėms registruotas nebuvo.

"%c00076" 1 – 3 "%c00075"
3’ [0 - 1] Garry O'Connor
15’ [1 - 1] Aleksandr Amisulashvili
23’ [1 - 2] Dmitriy Loskov
84’ [1 - 3] Dmitriy Loskov

"%c00115" 2 – 2 "%c00113"
45’ [0 - 1] Aleksey Medvedev
51’ [1 - 1] Milos Kruscic
87’ [1 - 2] Anton Bobior
89’ [2 - 2] Andriy Bochkov