Salės futbolo rinktinė po atkaklios kovos nusileido prancūzams

Sekmadienį Vilniaus „Siemens“ arenoje baigėsi Europos salės futbolo čempionato (UEFAFutsal Euro) preliminarios atrankos F grupės varžybos. Lietuvos rinktinė, palaikoma gausiai susirinkusių aistruolių, po sunkios kovos pripažino Prancūzijos pranašumą 1:3.

Jau pirmą minutę prancūzai privertė padirbėti Lietuvos vartininką Mindaugą Labucką, kai AzdineAigounas stipriai smūgiavo į dešinį kampą. Penktą minutę iš patogios pozicijos ties centru smūgiavo Kamelis Hamdoudas, bet mūsų vartų sargas vėl sužaidė užtikrintai.

Tačiau jau šeštą minutę Prancūzija išsiveržė į priekį, kai lietuviai prarado kamuolį ir Landry Gala užbaigė kontrataką tiksliu smūgiu iš arti.

Lietuvai pavyko užklupti varžovus kontratakoje nepasiruošusius ir 10 minutę išlygino rezultatą, kai Justo Gulbino perdavimą prie dešiniojo virpsto „uždarė“ Arūnas Šteinas.

M. Labuckui toliau netrūko darbų prie savų vartų, kur prancūzai neatleido spaudimo. 13 minutę vartininkas atrėmė Adrieno Gasmi šūvį į viršutinį dešinį kampą.

Einant kėliniui į pabaigą Lietuvai pavyko apmalšinti prancūzų spurtą ir netgi kelis kartus grėsmingai priartėti prie oponentų vartų savo prasiveržimais. Galų gale kėlinys baigėsi lygiosiomis.

Antrojo kėlinio pradžia Lietuvos rinktinei buvo nesėkminga. Prarastas kamuolys prie savų vartų kainavo brangiai ir Abdessanadas Mohhamedas smūgiu pažeme nuginklavo M.Labucką. Pastarasis vėliau sužaidė nepriekaištingai, kai blokavo kontratakoje pabėgusį vieną varžovą.

Atsilikdami vienu įvarčiu, Lietuva pradėjo ieškoti galimybių priekyje ir varžovus užgulė prie jų baudos aikštelės. Arsenijus Buinickis iš aštraus kampo pataikė kamuolį į vartų konstrukciją ir vėliau akrobatiniu bandymu nudžiugino sirgalius, o prancūzai pradėjo daryti daugiau klaidų.

34 minutę lietuviai aikštės viduryje išprovokavo oponentų klaidą ir Lukas Sendžikas buvo išvestas dešiniajame krašte prieš vartininką, bet jis paleido kamuolį virš vartų.

Paskutinę rungtynių minutę Lietuva galėjo išlyginti rezultatą, bet tiek A. Buinickis, tiek Ramūnas Radavičius iš arti smūgiavo šalia vartų. Mestos didelės pajėgos į puolimą mūsų komandai kainavo sparagą už nugarų bei trečią įvartį į savo vartus. Jį pelnė Sidas Belhajus.

Rungtynės baigėsi Prancūzijos pergale 3:1. Su šešiais taškais jie užėmė pirmą vietą preliminarios atrankos grupėje. Lietuva liko antra su trimis taškais, o trečioje vietoje liko Andora (0 tšk.).

Rungtynių statistika:

Lietuva – Prancūzija 1:3 (1:1)
Vilniaus „Siemens“ arena, 4181 žiūrovas
Teisėjai: N. Bogalho (Portugalija), K. Kirilov (Bulgarija), F. Nilholt (Švedija).
Įvarčiai: 6 min. L. N’Gala (0:1), 10 min. A. Šteinas (1:1), 22 min. A. Mohammed (1:2), 40 min. S. Belhaj (1:3).
Įspėti: 26 min. L. N’Gala (Prancūzija), 30 min. S. Kebe (Prancūzija), 37 min. P. Smolkovas (Lietuva).

Lietuvos rinktinė: Mindaugas Labuckas, Artūras Juchno, Arūnas Šteinas, Jurijus Jeremejevas, Justas Gulbinas, Ramūnas Radavičius, Justinas Zagurskas, Benas Olencevičius, Pavelas Smolkovas, Lukas Sendžikas, Arsenijus Buinickis, Tomas Bučma, Paulius Sakalis.

<iframe width="500" height="323" src="https://www.youtube.com/embed/oWeb6nsZKf0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>