"Schalke" ir "Bayern" metus baigė pergalingai © Eurofootball.lt
Penktadienį ir šeštadienį Bundesligoje buvo sužaisti septyni paskutiniojo šių metų turo susitikimai. Skirtingai sekėsi čempionato lyderiams – "Bayern" svečiuose 4-0 sutriuškino absoliučius autsaiderius "Mainz", "Schalke" išvykoje tik pačioje mačo pabaigoje palaužė "Arminia", o "Stuttgart" nesugebėjo įveikti lygos naujokų "Cottbus". Taigi beveik įpusėjus pirmenybėms dėl titulo vyksta labai įdomi ir atkakli kova, kurioje dalyvauja keturi klubai.

17-asis turas buvo pradėtas varžybomis Bochume, kur vietos "Bochum" susitiko su "Gladbach". Į aukščiausiąją lygą sugrįžęs Bochumo komanda nepraleido progos iškovoti taškų prieš svečiuose tragiškai rungtyniaujančius lentelės kaimynus "Gladbach" ir šventė pergalę rezultatu 2-0.

Šeimininkus į priekį pirmojo kėlinio pabaigoje gražiu smūgiu aukšta trajektorija iš 20 metrų išvedė graikas T.Gekas, o mačo pabaigoje savo komandą "palaidojo" Kahe, pasiuntęs kamuolį į savo vartų tinklą. Pergalė leido "Bochum" išlipti iš iškritimo zonos, tuo tarpu "Gladbach" atsidūrė tarp trijų pasčiausių lygos ekipų.

Šeštadienį solidžiausią pergalę iškovojo čempionų titulą ginantys "Bavarai", sutriuškinę "Mainz" futbolininkus. Miuncheno ekipa visus keturis įvarčius pelnė per 35 varžybų minutes – sužaidus apie pusvalandį pirmąjį įvartį smugiu galva, po B.Schweinsteigerio perdavimo, pelnė H.Salihamidzičius, o jau per teisėjo pridėtą laiką rezultatą padvigubino R.Makaay`us, baudos aikštelėje apžaidęs gynėją ir tiksliu smūgiu pelnęs devintąjį savo įvartį šiame sezone.

Po pertraukos sugrįžę "Bayern" futbolininkai greitai dar du kartus nuginklavo šeimininkų vartininką ir metus užbaigė užtikrinta pergale: 64-ąją minutę trečiąjį komandos įvartį pelnė C.Pizarro, o dar po dviejų minučių smūgiu iš baudos aikštelės krašto pasižymėjo B.Schweinsteigeris. Po pergalės lygos čempionai susilygino taškais su "Werder", tačiau Brėmeno klubas savo turo mačą dar žais sekmadienį.

Pergalės prieš "Wolfsburg" atveju, "Werder" vėl prisivytų šeštadienį bent jau laikinai į pirmąją vietą pakilusį "Schalke" klubą, kuris svečiuose minimaliu rezultatu palaužė "Arminia". Visus reikalus svečiams puikiai sutvarkė Z.Bajramovičius, aikštėje pasirodęs po keitimo ir jau po dviejų minučių pelnęs pergalingą įvartį, galva tiksliai nukreipdamas Halilo Altintopo iš aštraus kampo skersuotą kamuolį į tinklą.

Nuo lyderių ketverto dar bando neatsilikti ir sostinės "Hertha", kuri šiame ture 1-0 įveikė "Eintracht" vienuolikę. Pergalę Berlyno komandai atnešė vienintelis tikslus C.Gimenezo smūgis 63-ąją minutę. Beveik pasibaigus pirmajam čempionato ratui "Hertha" nuo pirmaujančio "Schalke" klubo atsilieka devyniais taškais.

Ir vėl pergalės nepavyko iškovoti šiemet į autsaiderių gretas nusiritusiam "Hamburger" klubui. Uostamiesčio futbolininkai iki mačo pabaigos likus žaisti apie penkiolika minučių prieš naujokų "Aachen" klubą dar pirmavo 3-1, tačiau persvaros išsaugoti nesugebėjo ir varžybas baigė lygiosiomis 3-3.

78-ąją minutę "Aachen" viltis atgaivino C.Fielas, o pačioje mačo pabaigoje Aacheno klubui Kalėdinę dovaną įteikė "Hamburger" gynėjas B.Reinhardtas, galva nukreipęs kamuolį į savo tinklą. Dešimtą kartą sužaidę lygiosiomis "Hamburger" išliko priešpaskutinėje vietoje, "Aachen" liko trylikti.

Lygiųjų seriją pavyko nutraukti "Nurnberg" klubui, kurie namuose sugebėjo atsitiesi po anksti praleisto įvarčio ir mačą prieš "Hannover" laimėjo rezultatu 3-1. Tai buvo ketvirtoji "Nurnberg" pergalė šiame sezone, po kurios mažiausiai pralaimėjimų patyręs lygos klubas įsitaisė septintoje lentelės pozicijoje.

Penktadienio ir šeštadienio rezultatai

"%c00010" 2 - 0 "%c00103"
45' [1 - 0] Theofanis Gekas
85' [2 - 0] Kahe (i savo vartus)

"%c00208" 3 - 1 "%c00088"
5' [0 - 1] Thomas Brdaric
32' [1 - 1] Ivica Banovic
56' [2 - 1] Markus Schroth
90' [3 - 1] Jawhar Mnari (11 m.)

90' Steven Cherundolo ("Hannover") pašalintas iš aikštes

"%c00308" 3 - 3 "%c00024"
33' [0 - 1] Besart Berisha
62' [1 - 1] Laurentin Reghecampf (11 m.)
67' [1 - 2] Collin Benjamin
76' [1 - 3] Daniel Ljuboja
78' [2 - 3] Cristian Fiel
89' [3 - 3] Bastian Reinhardt (į savo vartus)

"%c00210" 0 - 1 "%c00015"
82' [0 - 1] Zlatan Bajramovic

"%c00209" 0 - 4 "%c00001"
31' [0 - 1] Hasan Salihamidzic
45' [0 - 2] Roy Makaay
64' [0 - 3] Claudio Pizarro
66' [0 - 4] Bastian Schweinsteiger

"%c00309" 0 - 0 "%c00027"

"%c00105" 1 - 0 "%c00257"
63' [1 - 0] Christian Gimenez