Šeimininkų pergalės atidėtose 1-ojo turo varžybose © Eurofootball.lt
Antradienį Lietuvos čempionate vyko sezono pradžioje dėl prastų oro sąlygų atidėtos 1-ojo turo varžybos. Intertoto taurėje dalyvaujančios "Vėtros" rungtynės su "Atlantu" buvo nukeltos, o kituose keturiuose mačuose įtikinamas pergales šventė šeimininkai - "Ekranas" ir "Kaunas" sutriuškino atitinkamai "Nevėžio" ir "Šiaulių" komandas, "Vilnius" nugalėjo "Šilutę", o "Sūduva" permainingose rungtynėse įveikė "Žalgirį".

Pirmame dienos mače "Vilnius" [link="http://www.eurofootball.lt/index.php?page=news&id=6248"]įveikė[/link] "Šilutę", o kitai sostinės komandai "Žalgiriui" Marijampolėje sekėsi prasčiau - nors žalgiriečiai pirmavo po Tado Labuko įvarčio 39-ąją minutę, antrajame kėlinyje sužaidus dešimt minučių rezultatą išlygino Vidas Adomaitis, o sužaidus kiek daugiau nei valandą "Sūduvą" į priekį išvedė Tomas Miklinevičius. Pačioje rungtynių pabaigoje marijampoliečių pergalę trečiuoju įvarčiu įtvirtino Mantas Samusiovas. Po šio laimėjimo "Sūduva" aplenkė "Vėtrą" ir "Žalgirį" bei iš 7-osios vietos pakilo į penktąją poziciją.

Toliau užtikrintai žengia čempionato lyderis "Kaunas", kuris savo aikštėje 3-0 nugalėjo "Šiaulių" futbolininkus. Pirmajame kėlinyje kauniečiams 35 ir 37 minutėmis įvarčius pelnė gynėjas Irmantas Zelmikas ir dėl pralaimėtų lažybų plikai nusiskutęs legionierius iš Lenkijos Arkadiušas Klimekas, o antro kėlinio viduryje trečią įvartį pridėjo Andrius Velička. Šiauliečių ekipai 40 minutę 11 metrų baudinio nerealizavo Ilja Galyuza.

17-a taškų nuo "Kauno" ir toliau atsilieka čempionų titulą ginantis Panevėžio "Ekranas", kuris įkvėptas savo lyderio Manto Savėno sugrįžimo iš peržiūros Maskvoje rezultatu 5-1 sutriuškino lygos autsaiderį Kėdainių "Nevėžį". Du kartus nugalėtojų ekipoje pasižymėjo Povilas Lukšys, po kartą įmušė Arūnas Klimavičius ir Giedrius Tomkevičius bei pats M.Savėnas. Kėdainiečių ekipai paguodos įvartį pelnė Mindaugas Daunoravičius, o Marius Bezykornovas 31 minutę neišnaudojo 11 metrų baudinio.

1-ojo turo statistika

"%c00033" 5 - 1 "%c00231"
28' [1 - 0] Arūnas Klimavičius
29' [2 - 0] Povilas Lukšys
32' [3 - 0] Giedrius Tomkevičius
54' [4 - 0] Mantas Savėnas
86' [4 - 1] Mindaugas Daunoravičius
90' [5 - 1] Povilas Lukšys

31' Marius Bezykornovas ("Nevėžis") neįmušė 11 metrų baudinio

"Ekranas": Skrupskis; Klimavičius, Banevičius, Skroblas; Petrauskas, Kučys (62' Padaigis), Tomkevičius, Savėnas (77' Galkevičius), Michalčuks; Kavaliauskas (67' Saulėnas), Lukšys

"Nevėžis": Strukas; Dobilas, Slepakovas, Venckus (64' Daunoravičius), Juknevičius; Kestenis, Rimavičius, Bezykornovas, Mykolaitis (46' Smilginas), Činikas; V.Stankevičius

Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadionas, 500 žiūrovų
Teisėjas - Vijūnas Vasiliauskas
"%c00030" 3 - 0 "%c00222"
35' [1 - 0] Irmantas Zelmikas
37' [2 - 0] Arkadiusz Klimek
60' [3 - 0] Andrius Velička

40' Ilja Galyuza ("Šiauliai") neįmušė 11 metrų baudinio

"Kaunas": Kurskis; Zelmikas, Kančelskis, Bagužis, Radžius; Manchkava, Žaliūkas (82' Kunevičius), Ivaškevičius, Pehlič (61' Pilibaitis); Juška (55' Velička), Klimek.

"Šiauliai": Lukovičs; Atigbiolaye, Lunskis, S.Galyuza, Oriol (65' Zemskov); Afanasenka, A.Šidlauskas, Juodeikis, I.Galyuza, S.Butkus (63' D.Arlauskis); Butavičius (70' Viktoravičius)

Marijampolės centrinis stadionas, 530 žiūrovų
Teisėjas - Edmundas Gaigalas
"%c00125" 3 - 1 "%c00032"
39' [0 - 1] Tadas Labukas
55' [1 - 1] Vidas Adomaitis
61' [2 - 1] Tomas Miklinevičius
90' [3 - 1] Mantas Samusiovas

"Sūduva": S.Klevinskas; D.Čigladze, Mikuckis, Gvildys, Samusiovas; G.Slavickas (64' B.Čigladze), Urbšys (72' Grigas), Adomaitis, Miklinevičius (61' Cordeiro), Maciulevičius; Sagna

"Žalgiris": Šetkus; Gražiūnas, I.Steško, Aleksa, Krukovski; Lemežis (65' Maksimovič (71' Kaušpadas)), Poderis, Puotkalis, Choruži; Morinas, Labukas