Šeimininkų pergalės Škotijos čempionate © Eurofootball.lt
Trejos 25-ojo turo rungtynės šeštadienį vyko Škotijos "Premier" lygoje. Pergales iškovojo namuose žaidusios komandos - savo aikštėje varžovus sutriuškinęs lyderis "Celtic" ir minimalia persvarą laimėję "Hearts" bei "Kilmarnock" klubai, tuo tarpu vienas susitikimas buvo atidėtas dėl prastų oro sąlygų.

Edinburge "Hearts" susitiko su "Falkirk" ekipa, su kuria iki tol šį sezoną du kartus išsiskyrė taikiai. Valdo Ivanausko treniruojamos komandos gretose dėl traumų negalėjo rungtyniauti Nerijus Barasa, Deividas Česnauskis ir Edgaras Jankauskas, Marius Žaliūkas, Saulius Mikoliūnas ir Andrius Velička pradėjo mačą startinėje sudėtyje, tuo tarpu traumuotą vartininką Craigą Gordoną pakeitė Steve'as Banksas.

Vejuotu ir lietingu oru vykusio mačo pradžioje abi komandos nesugebėjo aštriau atakuoti varžovų vartų, o pirmą pavojingesnę galimybę apie 15 minutę turėjo šeimininkų saugas Paulas Hartley, kurio smūgį atrėmė vartininkas Kasperis Schmeichelis. Vėliau pro šalį mušė Bruno Aguiaras ir svečių gynėjas Tomas Scobbie, o kėlinio viduryje "Falkirk" vos neišsiveržė į priekį, bet po kampinio Cedrico Uraso bandymą galva atrėmė S.Banksas, o pakartotiniu bandymu Darrenas Barras iš puikios pozicijos į vartus nepataikė.

"Hearts" nesugebėjo rimčiau perimti iniciatyvą, tačiau puolė pavojingiau ir prasiveržusio A.Veličkos smūgį atmušė K.Schmeichelis, o netrukus Christos Karipidis galva smūgiavo šalia vartų. Arčiausiai įvarčio prieš pertrauką buvo po Paulo Hartley reido perdavimą baudos aikštelė krašte gavęs S.Mikoliūnas, bet lietuvio smūgiuotas kamuolys pataikė į "Falkirk" vartų skersinį.

Antrajame kėlinyje kova aikštės viduryje tęsėsi ir be netikslaus P.Hartley baudos smūgio bei Alano Gow bandymo kitoje aikštės pusėje rimtesnių galimybių įmušti nebuvo. Sužaidus valandą M.Žaliūką pakeitė Ibrahimas Tallis, o dar po aštuonių minučių lietuvių dar labiau sumažėjo ir vietoje S.Mikoliūno į aikštę išbėgo Andrew Driveris.

Žaidimas suaktyvėjo antroje kėlinio pusėje ir abi komandos buvo arti tikslo - iš pradžių po A.Veličkos smūgio kamuolys atšokęs rikošetu pataikė į virpstą, o po minutės sėkmė jau šypsojosi "Hearts", nes į virpstą smūgiu galva pataikė Vitoras Lima.

Vis dėlto 74 minutę A.Driveris prasiveržė dešiniu kraštu ir atliko tikslų perdavimą į baudos aikštelę, kur laukęs po keitimo aikštėje pasirodęs R.Bednaras iš arti nukreipė kamuolį į vartus - "Hearts" išsiveržė į priekį 1-0. "Falkirk" vėliau taip ir nesugebėjo surengti rimtesnio varžovų vartų šturmų ir susitikimą dar baigė dešimtyje, nes iš aikštės už A.Veličkos stumtelėjimą buvo pašalintas D.Barras.

Ši pergalė leido "Hearts" aplenkti savo mačo su "Motherwell" nežaidusį "Aberdeen" ir pakilti į trečią vietą bei priartėti prie antroje esančio Glazgo "Rangers", kuris savo rungtynes su "Dunfermline" žais sekmadienį. Tuo tarpu "Falkirk" ekipą pasivijo "Kilmarnock" klubas, kuris namuose minimalia persvara po Peterio Leveno įvarčio 61 minutę nugalėjo "Dundee Utd".

Persvarą prieš persekiotojus iki 20 taškų padidino link antrojo čempionų titulo iš eilės sėkmingai žingsniuojantis Glazgo "Celtic" klubas, kuris po keturių įvarčių per paskutinį pusvalandį sutriuškino Paislio "St. Mirren". Trimis įvarčiais "Celtic" gretose pasižymėjo olandas Janas Vennegooras of Hesselinkas, po vieną įmušė Aidenas McGeady ir Kenny Milleris, o "St. Mirren" komandai rezultatą antrojo kėlinio pradžioje buvo išlyginęs Stephenas McGinnas.

Šeštadienio 25 turo rungtynių statistika

"%c00219" 1 - 0 "%c00259"
74' [1 - 0] Roman Bednar

90' Darren Barr ("Falkirk") pašalintas iš aikštės

"%c00228" 1 - 0 "%c00226"
61' [1 - 0] Peter Leven

"%c00119" 5 - 1 "%c00298"
16' [1 - 0] Jan Vennegoor of Hesselink
47' [1 - 1] Stephen McGinn
61' [2 - 1] Jan Vennegoor of Hesselink (11m.)
69' [3 - 1] Aiden McGeady
75' [4 - 1] Jan Vennegoor of Hesselink
82' [5 - 1] Kenny Miller