Šeimininkų sėkmė Anglijos čempionato starte © Eurofootball.lt
Aštuoniais mačais šeštadienį startavo 2005/06 metų Anglijos "Premier" lygos sezonas. 1-asis turas geriau sekėsi šeimininkams, iš kurių pergalių gana netikėtai neiškovojo tik prieš "Aston Villa" naujajame savo stadione "Arsenal" ir lygos debiutantas "Sheffield Utd", sugebėjęs nenusileisti "Liverpool". Kituose mačuose buvo ir įspūdingi "Reading" klubo bei "Portsmouth" puolėjo Nwankwo Kanu debiutai, o pergales taip pat šventė "Everton", "Newcastle", "West Ham" ir "Bolton".

Pirmenybes pradėjo Šefylde vykęs mačas tarp po 12-os metų pertraukos į "Premier" lygą grįžusio vietos "Sheffield Utd" ir praėjusių metų bronzos medalininko "Liverpool". Šeimininkai antrojo kėlinio pradžioje po kampinio išsiveržė į priekį galva įmušus Robui Hulse, tačiau vėliau Sami Hyypia pataikė į skersinį, o 70 minutę teisėjas užfiksavo pražangą prieš Steveną Gerrardą baudos aikštelėje ir rezultatą išlygino Robbie Fowleris. Mačo pabaigoje svečiai dar galėjo išplėšti pergalę, bet savo progų neišnaudojo.

Kitas anglų grandas "Arsenal" Namuose "Emirates" stadione mače prieš Birminghamo "Aston Villa" ilgą laiką dominavo, tačiau į priekį išsiveržė svečiuose žaidę Martino O'Neillo auklėtiniai, kai po kampinio Jensas Lehmannas nesugavo kamuolio ir jį galva į tinklą pasiuntė Olofas Mellbergas. Visgi "kanonieriams" rezultatą pavyko išlyginti aikštėje pasirodžius jaunajam Theo Walcottui - po debiutanto perdavimo 83 minutę įvarčiu pasižymėjo ir šeimininkams lygiąsias padėjo iškovoti Gilberto Silva.

Tikras trileris vyko Readinge, kur čempionate debiutavusi vietos komanda susitiko su "Middlesbrough" ir sužaidus 21 minutę jau atsilikinėjo 0-2 po Stewarto Downingo ir Yakubu įvarčių, tačiau kėlinio pabaigoje per dvi minutes Davidas Kitsonas ir Steve'as Sidwellas rezultatą išlygino, o po pertraukos 56 minutę neįtikėtiną pergalę "Reading" klubui lėmė Leroy Lita įvartis.

Didžiausią pergalę pasiekė "Portsmouth", 3-0 įveikęs dešimtyje mačą baigusius "Blackburn" futbolininkus - du įvarčius nugalėtojams pelnė komandos naujokas Nwankwo Kanu, o vieną pridėjo Svetoslavas Todorovas. Dviejų įvarčių persvara pergalę iškovojo "West Ham", atsitiesęs po praleisto įvarčio pirmajame kėlinyje ir antrajame įmušdamas tris kartus palaužęs taip pat dešimtyje žaidusią "Charlton" ekipą, bei rungtynių pradžioje du kartus įmušęs "Bolton", kuris privertė pasiduoti "Tottenham" klubą.

Rezultatu 2-1 savo aikštėje laimėjo "Everton" ir "Tottenham" komandos, įveikusios atitinkamai "Watford" ir "Wigan" vienuolikes. Sekmadienį lygos sezoną pradės ir dvi stipriausios praėjusio sezono ekipos - nugalėtojų titulą ginantis "Chelsea" žais prieš "Man City", o vicečempionas "Man Utd" susitiks su "Fulham".

Šeštadienio 1-ojo turo rezultatai

"%c00316" 1 - 1 "%c00045"
46' [1 - 0] Rob Hulse
70' [1 - 1] Robbie Fowler (11m.)

"%c00041" 1 - 1 "%c00049"
53' [0 - 1] Olof Mellberg
83' [1 - 1] Gilberto Silva

"%c00051" 2 - 1 "%c00314"
15' [1 - 0] Andy Johnson
82' [2 - 0] Mikel Arteta (11m.)
90' [2 - 1] Francino Francis

"%c00046" 2 - 1 "%c00261"
38' [1 - 0] Scott Parker
59' [1 - 1] Lee McCulloch
64' [2 - 1] Shola Ameobi

"%c00057" 3 - 0 "%c00056"
26' [1 - 0] Svetoslav Todorov
62' [2 - 0] Nwankwo Kanu
84' [3 - 0] Nwankwo Kanu

65' Lucas Neill ("Blackburn") pašalintas iš aikštės

"%c00315" 3 - 2 "%c00053"
12' [0 - 1] Stewart Downing
21' [0 - 2] Yakubu Ayiegbeni
43' [1 - 2] David Kitson
45' [2 - 2] Steve Sidwell
56' [3 - 2] Leroy Lita

"%c00248" 3 - 1 "%c00043"
15' [0 - 1] Darren Bent (11m.)
52' [1 - 1] Bobby Zamora
66' [2 - 1] Bobby Zamora
90' [3 - 1] Carlton Cole

26' Djimi Traore ("Charlton") pašalintas iš aikštės

"%c00050" 2 - 0 "%c00052"
9' [1 - 0] Kevin Davies
13' [2 - 0] Ivan Campo