Senosios sostinės riteriai Alytuje iečių nesulaužė (VIDEO)

„Trakai“ sugrįžo į pergalių kelią „SMScredit.lt A lygos“ 27-ojo turo rungtynėse Alytuje. Po poros nelaimėtų rungtynių Senosios sostinės riteriai svečiuose rezultatu 2:0 (1:0) nugalėjo be dviejų iš aikštės pašalintų žaidėjų likusią „Dainavą“ ir susigrąžino antrąją turnyro lentelės vietą, kuria neilgai džiaugėsi šiandien taip pat pergalę iškovojusi „Kruoja“.

Du aštrius momentus pačioje rungtynių pradžioje sukūrusi „Dainava“ leido svečiams suprasti, kad lengvo pasivaikščiojimo Alytuje nebus. Pirmasis pavojingai iš toli smūgiavo į puolimą atskubėjęs Renaldas Stankevičius. Po poros minučių Edvardas Gaurilovas puikiai įmetė kamuolį Luigi Marianiui, kuris stipriu smūgiu iš aštraus kampo privertė padirbėti Paulių Grybauską.

Po šio nedidelio, bet šaltoko dušo „Trakai“ ėmė didinti apsukas ir 9-ąją minutę pasiuntė kamuolį į vartus. Vytautui Lukšai pakėlus kamuolį į baudos aikštelę, Jurijaus Kendyšo smūgis galva buvo tikslus, tačiau teisėjo asistentas pakėlė vėliavėlę, fiksuodamas nuošalę.

Kėlinio viduryje vis aktyviau ėmė žaisti Lukas Kochanauskas. Po jo reido kairiuoju kraštu ir perdavimo link vartų, pasižymėti galėjo Ronaldas Solominas, tačiau smūgiavo nestipriai, nesukeldamas Kornelijui Timofejevui didesnių sunkumų.

Netrukus „Trakai“ surengė dar porą labai pavojingų išpuolių. Po kampinio smūgiu galva pasižymėti galėjo Linas Klimavičius, vėliau nepasisekė Jurijui Mamajevui, nesugebėjusiam nukreipti kamuolio į vartus vienu lietimu po idealaus Tado Labuko perdavimo.

Vis tik svečiai sugebėjo pasižymėti dar pirmajame kėlinyje. 35-ąją minutę R.Solominas perėmė kamuolį iš neapdairiai sužaidusio Fabio Faragallio, atidavė jį L.Kochanauskui. Puolėjas įsiveržė į baudos aikštelę, prie savęs pritraukdamas kelis gynėjus, ir nepagailėjo perdavimo atskubėjusiam T.Labukui, kuris savo šansą išnaudojo.

Kėlinio pabaigoje V.Lukša atliko puikų perdavimą iš aikštės gilumos, prieš vartus išvesdamas R.Solominą, bet „Dainavą“ išgelbėjo laiku vartus palikęs ir pirmas prie kamuolio atsidūręs K.Timofejevas.

Po pertraukos alytiškiai į aikštę metė Favourą Aniekaną, o „Dainava“ metėsi į priekį lyginti rezultato. L.Marianis ties baudos aikštelės prieigomis puikiai suklaidino Justiną Januševskį, tačiau saugui smūgiuoti neleido laiku į pagalbą suskubęs ir po kojomis kritęs L.Klimavičius.

„Trakai“ atsakė dar viena pavojinga standartine situacija 60-ąją minutę. Po kampinio kilus gaisrui baudos aikštelėje, kamuolys nukrito V.Lukšai, kuris gražiu, bet netaikliu smūgiu iš pakankamai nepatogios padėties privertė reakciją ir šuolio sugebėjimus pademonstruoti aikštės šeimininkų vartininką.

Kėliniui įsibėgėjant, „Dainava“ išlygino žaidimą. Kamuolys neužsilaikydavo aikštės centre, abi komandos skubėjo į priekį, bet pavojingų momentų sukurti neleido patikimai žaidę gynėjai. Nepaisant to, stadione susirinkę žiūrovai nenuobodžiavo ir ovacijomis palydėjo Kęstučio Balčiūno efektingą, bet netikslų smūgį per save.

76-ąją minutę „Trakai“ įgijo vieno žaidėjo persvarą, nes praradęs kamuolį J.Kendyšą nuvertė, antrąją geltoną kortelę gavo vienas naudingiausių alytiškių žaidėjų E.Gaurilovas ir buvo priverstas anksčiau laiko palikti aikštę.

Po dviejų minučių kamuolys trečią kartą atsidūrė „Dainavos“ vartų tinkle po Roko Masenzovo smūgio, tačiau vėl buvo pakelta nuošalę užfiksavusio teisėjo asistento vėliavėlė.

Rungtynių pabaigoje K.Balčiūnas vieną po kitos prieš save išvydo dvi geltonas korteles už pražangas prieš R.Solominą, palikdamas komandą žaisti devyniese bei atimdamas dar rusenusias viltis iškovoti bent tašką.

Iš karto po to „Trakai“ surengė žaibišką ataką, kurios smaigalyje atsidūrė Dzmitrijus Koubas, iš poros metrų pasiuntęs kamuolį į tuščius vartus po T.Labuko perdavimo ir padėjęs tašką šiose rungtynėse.

Alytaus „Dainava“ – Trakų „Trakai“ 0:2 (0:1)

„Dainava”: K.Timofejevas, M.Bianchi, F.Faragalli, E.Gaurilovas, N.Kavaliauskas, M.Camara, L.Mariani (66 min. K.Ligouri), S.Uyi, M.Pintus (46 min. F.Aniekanas), K.Balčiūnas, R.Stankevičius.

“Trakai”: P.Grybauskas, J.Januševskis, L.Klimavičius, J.Kendyšas, A.Lipskis, P.Krasnovskis, V.Lukša (71 min. R.Masenzovas), J.Mamajevas, L.Kochanauskas (65 min. D.Koubas), T.Labukas, R.Solominas (90+3 min. M.Rimkus).

Įvarčiai: T.Labukas (35), D.Koubas (89).

Geltonos kortelės: E.Gaurilovas (39, 76), N.Kavaliauskas (44), K.Balčiūnas (84, 88); R.Solominas (45).

Raudonos kortelės: E.Gaurilovas (77), K.Balčiūnas (88).