Šešios drąsios prognozės pasaulio futbolo čempionatui © Reuters nuotr.

Iki 2022 metų pasaulio futbolo čempionato liko laukti visai nedaug. Jau rytoj, sekmadienį prasidės pasaulio čempionatas Katare, kurį stebės milijonai futbolo aistrolių prie žydrųjų ekranų.

Šia proga „Eurofootball.lt“ puslapis pateikia šešias drąsias prognozes šiam pasaulio čempionatui. 

1. Portugalija patirs fiasko

Būkime atviri, visos žvaigždės rodo, kad Portugalijai šis turnyras bus fiasko, kuris pažymės Fernando Santoso eros pabaigą. Strategas jau nuo 2013 metų vadovauja šiai rinktinei ir, žinoma, per tą laiką pasiekė fantastišką rezultatą – apie kurį būdavo galima tik pasvajoti – Europos čempionų titulą. Tačiau Portugalijos fanų nuomone, strategas pastaruoju metu atrodo išsisėmęs. Demonstruojamas futbolas neatrodo gražus, o dažnu atveju būna ir neefektyvus. Kai kurie žaidėjai, kaip Danilo Pereira, atrodo, žaidžia daugiau nei reikėtų, nes visgi yra trenerio numylėtiniai. Kitas faktorius yra Cristiano Ronaldo. Portugalas pirmoje sezono dalyje neatrodė kaip savas, žaidžiant už „Manchester United“. Tai galėjo lemti ir normalaus priešsezonio trūkumas. Tiesa, 37-erių puolėjas tikrai nebuvo šios rinktinės bėda Europos čempionate, kur jis tapo rezultatyviausiu. Jeigu Ronaldo įsijaus į savo vaidmenį ir matys tik vieną tikslą – tapti pasaulio čempionu prieš karjeros pabaigą, tuomet jis bus mažiausia šios rinktinės problema. Tačiau atrodo, kad bene geriausią futbolininkų kartą užauginusi Portugalija gali Fernando Santoso erą užbaigti anksčiau nei planuota – galbūt net grupių etape.

2. Dvi Pietų Amerikos komandos žais PČ pusfinalyje

Šiame čempionate dalyvauja pastarojo meto rekordiškai mažas Pietų Amerikos rinktinių skaičius – 4. Tačiau trys iš jų yra realios pretendentės į pusfinalį. Jeigu argumentų dėl Argentinos ir Brazilijos per daug nereikia, Urugvajaus kandidatūrą įsiūlyti gali būti sunkiau. Jaunosiomis žvaigždėmis ir su patyrusiais veteranais sulipdyta sudėtis turi daugiau potencialo, nei gali vienas pagalvoti, turnyro medis taip pat yra ganėtinai patogus. Jeigu Urugvajus užims pirmąją vietą grupėje, tuomet rimčiausias iššūkis gali laukti ketvirtfinalyje, kur priešais kelią potencialiai gali stoti Belgija arba Kroatija. Kita vertus, ne tik turnyro medis yra pozityvu šiai rinktinei. Šios komandos vidurio saugų liniją sudaro vieni iš geriausių šio sezono Europos saugų – „Real“ ekipos Federico Valverde ir „Tottenham“ komandos Rodrigo Bentancuras. Geriau sunkiai ir sugalvosi. Gynėjų liniją sudaro Jose Gimenezas, Mathias Oliveira ir patyrę Godinas, Coatesas bei Caceresas. Visas Urugvajus tikisi, kad čempionato eigoje galės prisijungti ir po traumos grįžtantis Ronaldas Araujo. Komandos sėkmė stipriai priklausys nuo Darwino Nunezo. Sezoną Liverpulyje puolėjas pradėjo banguotai, tačiau tokiai Urugvajaus rinktinei jis yra itin svarbi delionės dalis. Veteranų Cavani ir Suarezo vaidmuo gali būti svarbus lemiamuose momentuose, kuriuose jie turės tarti žodį. Jie juk žino, kaip prasibrauti iki PČ pusfinalio.

3. Per šį pasaulio čempionatą išvysime daugiausiai „hat-trickų“ nuo 1986 metų čempionato

Sunku patikėti, tačiau per paskutinius 6 čempionatus išvydome vos 9 „hat-trickus“. Praeitą čempionatą tokiu benefisu pasižymėjo Harry Kane'as bei Cristiano Ronaldo, anksčiau tai yra įvykdę Thomasas Mulleris, Gonzalo Higuainas, Gabrielis Batistuta, Xherdanas Shaqiri, Pauleta bei Miroslavas Klose. Toks skaičius „hat-trickų“ yra ganėtinai žemas. Tikime, kad šiame čempionate bus bent 3 žaidėjai, kurie pasižymės trimis įvarčiais per rungtynes. Pagrindiniai kandidatai prie šio pasiekimo prisidėti – H. Kane'as, C. Ronaldo, Lionelis Messi, Richarlisonas, Robertas Lewandowskis, Neymaras, Lautaro Martinezas, Darwinas Nunezas, Romelu Lukaku, Kylianas Mbappe, Vinicius Junioras, Dušanas Vlahovičius, Alvaro Morata ir Son heung-Minas.

4. Jamalas Musiala bus išrinktas turnyro jaunuoju žaidėju

Kuomet FIFA pasaulio čempionato jaunuoju žaidėju yra tapę tokie žaidėjai kaip Paulis Pogba, Pele, Kylianas Mbappe, Franzas Beckebaueris, Marcas Overmarsas, Thomasas Mulleris, Michaelas Owenas, tuomet daug klausimų dėl šio apdovanojimo prestižo nelieka. Gera žinia tai, kad šiame pasaulio čempionate išvysime visus geriausius jaunuosius talentus, kurie pretenduos į šį titulą. „Eurofootball.lt“ spejimu, prizą laimės Vokietijos jaunasis talentas Jamalas Musiala. Šis 19-metis turi pilną Hansi Flicko pasitikėjimą, o Vokietija pretenduoja į aukščiausius tikslus. Visgi ispanai ir „Barcelonos“ talentai Pedri su Gavi taip pat rimtai pretenduos į šį titulą, o nepamirškime ir Prancūzijos saugo Eduardo Camavingos, „Borussia“ talento Jude'o Bellinghamo bei Portugalijos kairiojo krašto gynėjo Nuno Mendeso.

5. Kanada ir Ekvadoras žengs į atkrintamąsias.

Tokį spėjimą nulemia ganėtinai palankios šių rinktinių grupės ir nenuspėjamumo faktorius. Ekvadoras turi žymiai daugiau šansų prasibrauti į atkrintamąsias po to, kai Senegalas neteko Sadio Mane. Be kita ko, ši komanda turi daug įdomių žaidėjų tokių, kaip Moisesas Caicedo, Gonzalo Plata bei Piero Hincapie. Panaši situacija ir Kanados, kuri turi daug įdomių jaunų žaidėjų, tačiau jų situacija grupėje yra žymiai sudėtingesnė. Šiaurės Amerikos rinktinei teks grumtis su Belgija, Kroatija bei Maroku. Dvi iš šių rinktinių buvo tarp keturių stipriausių praeito čempionato komandų. Tačiau abi šios rinktinės jau nėra tokios kaip prieš keturis metus, o staigmenos kažkur reikia tikėtis. Alphonse'o Davieso bei Jonathano Davido vedama rinktinė su jokiu spaudimu tikrai nesusidurs, kadangi ilgoje distancijoje svarbiausia yra 2026 metais namuose vyksiantis čempionatas. Dabar tai yra gera proga pasigalinėti su stipriausiais, sukaupti patirties ir galbūt pateikti kokią staigmeną čempionate.

6. Serbija – pasaulio čempionato juodasis arkliukas

Jeigu prieš kiekvieną futbolo čempionatą nėra speliojama, kuri rinktinė bus juodasis arkliukas, tai koks tai čempionatas? Šiuo atveju Serbija atrodo kaip labai reali kandidatė į šį neoficialų prizą. Visų pirma, „ereliai“ turi trenerį Draganą Stojkovičių, kuriuo pasitiki visa tauta. Tai yra ganėtinai retas dalykas šiai šaliai, kadangi nepaiteisinus lūkesčių, visi žvilgsniai krypsta į komandos vairininką. Būtina paminėti faktą ir tai, kad Serbija pasaulio čempionato atrankoje įveikė Portugaliją, šiek tiek ir su sėkmės prieskoniu, tačiau įveikė šiuos Europos čempionus ir be atrankų tiesiai pateko į šį čempionatą. Serbijoje gyvena kiek mažiau nei 7 milijonai gyventojų, tačiau net ir tokia sąlyginai maža šalis turi viena iš geriausių puolimo linijų pasaulyje. „Premier“ lygoje žibantis Aleksandras Mitrovičius, „Juventus“ puolėjas Dušanas Vlahovičius, „Ajax“ atakuojantis saugas Dušanas Tadičius, o kur dar Luka Jovičius?. Nemanja Gudeljis, Sergejus Milinkovičius-Savičius ir Filipas Kostičius sudaro solidžią saugų grandį, o gynybos ramstis yra „Fiorentina“ centro gynėjas Nikola Milenkovičius. Viską susumavus, Serbija turi visus ingredientus, kad mus nustebintų ir taptų čempionato juoduoju arkliuku.

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...