Škotai išvykoje įveikė Prancūziją © Eurofootball.lt
Trečiadienį tęsėsi 2008 metų Europos čempionato atrankos varžybų kovos. Sensaciją pateikė Škotijos rinktinė, kuriai pavyko įveikti pasaulio vicečempionę Prancūziją ir išsiveržus į priekį B grupėje dar labiau padidinti intrigą, staigmenų pateikė ir reikalų varžovams taip pat pagadino Kazachstanas bei Islandija, nugalėti vėl nepavyko Portugalijai, o Italija, Ispanija, Anglija, Čekija ir Turkija šventė svarbias pergales.

Bene įdomiausios dvikovos vyko B grupėje, kur rungtyniauja ir Lietuvos rinktinė. Dėl pirmosios vietos grupėje Paryžiuje susikovė Prancūzija ir Škotija. Šeimininkai dominavo rungtynėse, tačiau žaisdami be diskvalifikuoto Thierry Henry nesusikūrė daug progų, o po turėtų šansų škotus išgelbėjo vartininkas Craigas Gordonas.

Tuo tarpu 64 minutę svečiai pribloškė varžovus - po galingo tolimu Jameso McFaddeno smūgiu Mickaelis Landreau nesugebėjo išgelbėti savo komandos. J.McFaddenas pasižymėjo antrą mačą iš eilės ir nulėmė istorinę pergalę Škotijai.

Po šio įspūdingo laimėjimo škotai pakilo į pirmą vietą grupėje, o antroje pozicijoje atsidūrė pasaulio čempionė Italijos rinktinė, kuri įveikė Ukrainą ir praktiškai "palaidojo" pastarosios komandos viltis dar pakovoti dėl antros vietos grupėje.

Pirmieji arčiau įvarčio buvo šeimininkai, tačiau 4 minutę po Andrejaus Ševčenkos baudos smūgio kamuolys sudrebino italų vartų skersinį. Likus penkioms minutėms iki pertraukos svečius į priekį išvedė Antonio Di Natale, kuris įmušė galva po tikslaus Andrea Pirlo perdavimo.

Antrajame kėlinyje Italijos rinktinę pora kartu nuo įvarčio gelbėjo Gianluigi Buffonas, tačiau vartininkas nieko nebegalėjo padaryti 71 minutę, kai po sumaišties baudos aikštelėje iš dešimties metrų įmušė A.Ševčenka. Visgi po šešių minučių Massimo Ambrosini tiksliu tolimu perdavimu išvedė A.Di Natale vieną prieš vartininką ir italų puolėjas nesuklydo - svečiai nugalėjo rezultatu 1-2.

A grupėje toliau nesiseka Portugalijos rinktinei, kuri namuose mačo pabaigoje vėl išleido pergalę iš rankų ir nepasinaudojo proga pakilti į antrąją turnyrinės lentelės vietą, nes Suomija ir grupės lyderė Lenkija sužaidė be įvarčių. Tuo tarpu Belgijos viltis praktiškai nubraukė lygiosios Kazachstane.

C grupėje pirmoje vietoje išliko Europos čempionų titulą ginanti Graikijos rinktinė, kuri išvykoje sužaidė lygiosiomis 2-2 su Norvegija. Pastarosios ekipos lygiosios leido taškais susilyginti Turkijai, kuri namuose įtikinama persvara 3-0 nugalėjo Vengriją. Staigmeną pataikė Moldovos rinktinė, kuriai pavyko išvykoje įveikti Bosniją ir Hercegoviną bei gerokai sukomplikuoti bosnių šansus.

Situacija vis labiau aiškėje D grupėje, kur Čekija turnyrinės lentelės kaimynių dvikovoje namuose 1-0 nugalėjo Airiją ir dabar varžovus lenkia šešiais taškais.Po tris taškus į savo sąskaitą triuškinančiomis pergalėmis įsirašė ir Kipras bei Velsas, kurie dabar turi po 10 taškų kartu su Slovakija.

E grupėje toliau pirmauja Andorą sutrypusi Kroatija, o Anglija po dviejų Michaelo Oweno ir vieno Ferdinando įvarčių namuose nepaliko didesnių vilčių Rusijai bei aplenkė varžovą turnyrinėje lentelėje. Ketvirtą tašką iškovojo Makedonijoje lygiosiomis sužaidusi Estija.

Dvivaldystė susidarė F grupėje - nežaidžiant iki tol pirmavusiai Švedijai Ispanijos rinktinė namuose 2-0 nugalėjo Latviją ir susilygino taškais. Tuo tarpu į trečią poziciją nukritusi Šiaurės Airija suklupo antras rungtynes iš eilės ir šį kartą nusileido Islandijai. Vilčių dar turi ir Danija, kuri sutriuškinusi Lichtenšteiną šiek tiek priartėjo prie lyderių.

Panaši padėtis ir G grupės varžybose, kur nerungtyniavo iki tol vienvalde lydere buvusi Rumunija. Pastarajai pirmąją vietą nuo šiol teks dalintis su Olandijos rinktine, kuriai tik po Ruudo van Nistelrooy įvarčio per pridėtinį laiką pavyko svečiuose palaužti Albaniją. Dviem taškais nuo olandų ir rumunų atsilieka rungtynėmis daugiau sužaidusi Bulgarija, kuri nesunkiai laimėjo prieš Liuksemburgą, o į ketvirtą vietą pakilo Baltarusiją įveikusi Slovėnija.

Kitos Europos čempionato atrankos varžybos bus žaidžiamos spalio mėnesį 13 ir 17 dienomis, o kvalifikacinis turnyras baigsis lapkritį. Į finalinį 2008 metų Europos čempionato etapą pateks po dvi stipriausias komandas iš kiekvienos grupės.

Trečiadienio atrankos rungtynių statistika

A grupė

Kazachstanas 2 - 2 Belgija
12' [0 - 1] Karel Geraerts
23' [0 - 2] Kevin Mirallas
40' [1 - 2] Dmitriy Byakov
77' [2 - 2] Samat Smakov (11m.)

Suomija 0 - 0 Lenkija

Portugalija 1 - 1 Serbija
11' [1 - 0] Simao
88' [1 - 1] Branislav Ivanovic

(Vieta, komanda, žaista, laimėta, lygiosios, pralaimėta, įvarčiai, taškai)

Lietuva 2 – 1 Farerų salos
8' [1 - 0] Edgaras Jankauskas
52' [2 - 0] Tomas Danilevičius
90' [2 - 1] Rogvi Jacobsen

Ukraina 1 - 2 Italija
40' [0 - 1] Antonio Di Natale
71' [1 - 1] Andriy Shevchenko
77' [1 - 2] Antonio Di Natale

Prancūzija 0 - 1 Škotija
64' [0 - 1] James McFadden

Norvegija 2 - 2 Graikija
7' [0 - 1] Sotirios Kyrgiakos
15' [1 - 1] John Carew
38' [2 - 1] John Arne Riise
29' [2 - 2] Sotirios Kyrgiakos

Turkija 3 - 0 Vengrija
68' [1 - 0] Gokhan Unal
72' [2 - 0] Mehmet Aurelio
90' [3 - 0] Halil Altintop

63' Zoltan Gera (Vengrija) pašalintas iš aikštės

Bosnija ir Hercegovina 0 - 1 Moldova
22' [0 - 1] Igor Bugaev

Slovakija 2 - 5 Velsas
12' [1 - 0] Marek Mintal
22' [1 - 1] Freddy Eastwood
34' [1 - 2] Craig Bellamy
41' [1 - 3] Craig Bellamy
57' [2 - 3] Marek Mintal
78' [2 - 4] Jan Durica (į savo vartus)
90' [2 - 5] Simon Davies

Kipras 3 - 0 San Marinas
15' [1 - 0] Constantinos Makrides
41' [2 - 0] Stathis Aloneftis
90' [3 - 0] Stathis Aloneftis

Čekija 1 - 0 Airija
15' [1 - 0] Marek Jankulovski

61' Stephen Hunt (Airija) pašalintas iš aikštės

Andora 0 - 6 Kroatija
34' [0 - 1] Darijo Srna
38' [0 - 2] Mladen Petric
44' [0 - 3] Mladen Petric
49' [0 - 4] Niko Kranjcar
55' [0 - 5] Eduardo Da Silva
64' [0 - 6] Ivan Rakatic

77' Genis Garcia (Andora) pašalintas iš aikštės

Makedonija 1 - 1 Estija
17' [0 - 1] Raio Piiroja
30' [1 - 1] Goran Maznov

Anglija 3 - 0 Rusija
7' [1 - 0] Michael Owen
31' [2 - 0] Michael Owen
84' [3 - 0] Rio Ferdinand

Danija 4 - 0 Lichtenšteinas
3' [1 -0] Morten Nordstrand
12' [2 - 0] Martin Laursen
18' [3 - 0] Jon Dahl Tomasson
36' [4 - 0] Morten Nordstrand

Islandija 2 - 1 Šiaurės Airija
6' [1 - 0] Armann Smari Bjornsson
72' [1 - 1] David Healy (11m.)
90' [2 - 1] Keith Gillespie (į savo vartus)

Ispanija 2 - 0 Latvija
13' [1 - 0] Xavi
85' [2 - 0] Fernando Torres

Bulgarija 3 - 0 Liuksemburgas
27' [1 - 0] Dimitar Berbatov
28' [2 - 0] Dimitar Berbatov
54' [3 - 0] Martin Petrov (11m.)

Slovėnija 1 - 0 Baltarusija
3' [1 - 0] Klemen Lavric (11m.)

70' Artem Radzkov (Baltarusija) pašalintas iš aikštės

Albanija 0 - 1 Olandija
90' [0 - 1] Ruud van Nistelrooy

88' Lorik Cana (Albanija) pašalintas iš aikštės

1. Rumunija 8 6 2 0 17-5 20
2. Olandija 8 6 2 0 11-2 20
3. Bulgarija 9 5 3 1 14-6 18
4. Slovėnija 9 3 1 5 9-12 10
5. Albanija 8 2 3 3 8-7 9
6. Baltarusija 9 2 1 6 11-19 7
7. Liuksemburgas 9 0 0 9 1-20 0