Sostinės derbyje "Vilnius" įveikė "Vėtrą" © Eurofootball.lt
"A lygos" lyderiai "Vilniaus" futbolininkai iškovojo dar vieną pergalę, šį kartą po įtemptos ir gražios kovos jie rezultatu 2-1 įveikė kitą sostinės ekipą - "Vėtrą".

Vilniaus "Vėtros" stadionas, 1000 žiūrovų
Teisėjas - Audrius Žuta

Vilniaus "Vėtra" 1 - 2 "Vilnius"
17` [0 - 1] Muller Santos Da Silva
30` [0 - 2] Vytautas Lukša
38` [1 - 2] Pedro Botelho

"Vėtra": Kozyrev; Jankauskas (66' Karčemarskas), Pedro, Raliukonis, Skerla, Usachev; Sasnauskas, Butrimavičius (55' Stankevičius), Panka; Severino, Juška

"Vilnius": Valius; Artiomovas, Rodnei, Sokolovas; Radavičius, Lukša, Andreson, Erasmo, Paulinho; Kleyr (87' Rodolfo), Muller (80' Everton)

Šiose rungtynėse "Vėtros" gretose debiutavo legionierius iš Rusijos Stanislavas Kozyrevas, į Lietuvą atvykęs vos prieš dvi dienas. Jis užėmė traumuoto Vaido Žutauto vietą vartuose.

Rungtynių pradžioje ant šlapios vejos rungtyniavusioms komandoms sunkiai sekėsi regzti atakas, žaidime netrūko techninio broko. Bene pirmasis pavojingas rungtynių momentas baigėsi įvarčiu: 17-ąją susitikimo minutę "Vilniaus" puolėjas Mulleris baudos aikštelėje išsivadavo iš gynėjų priežiūros ir taikliu smūgiu į artimąjį vartų kampą nuginklavo "Vėtros" vartininką.

Po įvarčio "Vėtra" akivaizdžiai palūžo, ir pirmą progą jie turėjo tik 24-ą minutę. kai į vartus pavojingai smūgiavo Egidijus Juška, tačiau "Vilniaus" vartininkui Liudvikui Valiui pavyko nukreipti kamuolį už galinės linijos.

Pasinaudoję "Vėtros" pasimetimu "Vilniaus" futbolininkai ir toliau rezgė pavojingas atakas, o pirmojo kėlinio viduryje rezultatą įspūdingu smūgiu iš daugiau nei 25 metrų atstumo padvigubino Vytautas Lukša.

"Vilnius" net ir pirmaudamas 2-0 nenurimo, o jų persvara galėjo tapti ir triuškinama: baudos aikštelėje laisvas kamuolį gavo Mulleris, tačiau "Vėtrai" bendromis gynėjų ir vartininko pastangomis pavyko apsiginti.

37-ąją minutę "Vėtrai" pavyko sušvelninti rezultatą, kai smūgiu iš baudos aikštelės kampo L.Valių nuginklavo brazilas Pedro.

Antrąjį kėlinį ekipos pradėjo gana blankiai, ir pirma reali proga įvarčiui buvo tik 55-ą mačo minutę, kai laimę iš toli pabandė "Vilniaus" saugas Erasmo, tačiau kamuolys lėkė greta vartų. Po keletos minučių Nerijaus Sasnausko smūgį iš toli atrėmė "Vilniaus" vartų sargas L.Valius.

Siekdamas pakeisti rungtynių eigą Aleksandras Tarchanovas ėmė stiprinti puolimą, iš pradžių Gediminą Butrimavičių pakeitė Vitalis Stankevičius, vėliau vietoje gynėjo Algio Jankausko aikštėje pasirodė puolėjas Rolandas Karčemarskas.

Šie keitimai davė pastebimų rezultatų jau netrukus. Suaktyvėjus "Vėtros" puolimui Pedro perdavė kamuolį į baudos aikštelę, bet Lima Severino smūgiavo netaikliai. Kiek vėliau V.Stankevičiaus pavojingą smūgį blokavo "Vilniaus" centro gynėjas Rodnei.

Mačo pabaigoje V.Stankevičius turėjo dar vieną progą pasižymėti, tačiau kamuolys, smūgiuotas iš maždaug 12 metrų atstumo, skriejo virš vartų.

"Vėtra" ir toliau spaudė varžovus. 2-ąją pridėtinio laiko minutę šimtaprocentinės progos išlyginti rezultatą neišnaudojo "Vėtros" kapitonas Julius Raliukonis, atsidūręs vienas prieš L.Valių, tačiau iš 5 metrų smūgiavęs tiesiai į vartininką.

Rungtynių teisėjo švilpukas užfiksavo "Vilniaus" klubo pergalę rezultatu 2-1, kuri vilniečiams leido išsaugoti pirmąją turnyrinės lentelės vietą.