"Spartak" įveikęs "Zenit" tapo Rusijos čempionato lyderiu © Eurofootball.lt
Penktadienį ir šeštadienį Rusijos „Premier“ lygos čempionate buvo sužaistos penkerios 17-ojo turo varžybos. Maskvos „Dinamo“ namuose mačą su Permės „Amkar“ baigė nulinėmis lygiosiomis, tuo tarpu lyderių dvikovoje sostinės „Spartak“ įtikinamai palaužė Sankt Peterburgo „Zenit“, „Moskva“ įveikė Samaros „Krylja Sovetov“, o dar du mačai baigėsi lygiosiomis.

Centrinėse turo rungtynėse Rusijos čempionato lyderiai akis į akį tarpusavyje susitiko Maskvos Lužnikų stadione, kur vietos „Spartak“ priėmė svečius iš Sankt Peterburgo „Zenit“. Mačas prasidėjo labai aktyviai ir jau per pirmąsias 5 minutes abiejų komandų žaidėjai už grubų žaidimą buvo nubausti geltonomis kortelėmis.

Iš karto iniciatyvą į savo rankas perėmė Stanislavo Čerčesovo vadovaujami „Spartak“ futbolininkai. 11 minutę tolimą Mozarto baudos smūgį kumščiais toliau nuo savų vartų numušė „Zenit“ vartų sargas Viačeslavas Malafejevas. Po trijų minučių Dmitrijaus Tarbinskio smūgiuotas kamuolys „prašvilpė“ kiek virš vartų skersinio.

Aikštės šeimininkai į priekį išsiveržė 28-ąją minutę – D.Tarbinskis kairiajame krašte susidorojo su priešininkų žaidėju, pakėlė kamuolį į baudos aikštelę, kur kovą „antrajame aukšte“ laimėjęs puolėjas Romanas Pavliučenka smūgiu galva nukreipė kamuolį į skersinį, nuo kurio kamuolys atsimušęs įkrito į vartus.

Prabėgus dar penkioms minutėms „Spartakiečiai“ galėjo padvigubinti savo pranašumą, bet po gynėjo Mareko Jiraneko klastingo smūgio iš dešinio krašto kamuolį pirštų galais virš vartų nukreipė V.Malafejevas. Dar po dviejų minučių kapitono Jegoro Titovo smūgį kojomis atmušė „Zenit“ vartininkas.

Vis dėlto nors sostinės ekipa daugiau atakavo, „Zenit“ pirmojo kėlinio pabaigoje sugebėjo įmušti įvartį iš niekur. Nuo „Spartak“ gynėjo Radoslavo Kovačo pabėgęs Andrejus Aršavinas išmušė kamuolį iš vartininko Stipe Pletikosos rankų ir pasiuntė jį į tuščius vartus.

Antrojo kėlinio pradžioje atsigavęs „Zenit“ iš karto galėjo išsiveržti į priekį, bet perėmęs kamuolį puolėjas iš Turkijos Fatichas Tekke būdamas laisvas paskubėjo ir mušė pro šalį. 52-ąją minutę „Spartak“ vartus išgelbėjo S.Pletikosa, kuris atmušė iš arti Igorio Denisovo smūgiuotą kamuolį galva.

Mačui įpusėjus įvyko bene lemiamas varžybų momentas. Maskvos klubo saugas Vladimiras Bystrovas suklaidinęs porą gynėjų prasiveržė į baudos aikštelę, kur dar kartą „išmaudęs“ vartininką pargriuvo, kadangi V.Malafejevas rankomis kabino jo kojas. Rungtynių arbitras šaltakraujiškai parodė jam raudoną kortelę ir paskyrė 11 metrų baudinį.

Prie žymos stojo pirmojo įvarčio autorius R.Pavliučenka, kuris stipriu smūgiu kamuolį pasiuntė į patį apatinį kairįjį vartų kampą ir nepaliko jokių vilčių antrajam „Zenit“ vartininkui Kamiliui Čontafalskiui.

Po šio įvarčio „Spartak“ galutinai perėmė iniciatyvą į savo vadžias, ir 67 minutę K.Čontafalskis išgelbėjo komandą sugavęs D.Tarbinskio smūgiuotą kamuolį iš arti. Po dviejų minučių Nikita Baženovo tolimą „šūvį“ lėkusį į vartų „devyniukę“ fantastišku šuoliu atrėmė K.Čontafalskis.

73-iąją minutę po keitimo pasirodęs „Zenit“ vartininkas turėjo dar kartą reaguoti į D.Tarbinskio ataką. Tuo tarpu į aikštę išbėgęs „Zenit“ puolėjas Pavelas Pogrebniakas po trijų minučių iš rankų paleido puikų šansą pasižymėti, kai du kartus suklaidinęs „Spartak“ gynėją Floriną Kostiną Šoavą mušė greta virpsto.

Visa intriga mače panaikinta buvo 83-iąją minutę. Po “Spartakiečių“ saugo Maksimo Kaliničenkos perdavimo iš dešinio krašto R.Pavliučenka pataikė į virpstą, ir kamuolys atšokęs nuo jo atskriejo tiesiai link N.Baženovo, kuris ir pelnė įvartį.

„Zenit“ žaidėjai užpuolė teisėją teigdami, jog „Spartak“ puolėjas įvartį pelnė ranka, tačiau savo nuomonės arbitras nepakeitė, nors ir kartojimas patvirtino, kad N.Baženovas kamuolį į vartus pasiuntė ranka.

Kitose dienos rugntynėse dar vienas sostinės „Moskva“ klubas namuose susutiko su Samaros „Krylja Sovetov“ klubu. Jau 2-ąją rungtynių minutę svečiai pirmavo, kai pasižymėjo Olegas Trifonovas.

Tačiau jau po keturių minučių rezultatas tapo lygus – iš 11 metrų žymos tiksliai smūgiavo „Moskva“ puolėjas Romanas Adamovas. Antrajame kėlinyje 64-ąją minutę R.Adamovas įmušė į svečių vartus dar vieną įvartį - tai buvo jau 7-ais jo tikslus smūgis čempionate. Likus žaisti dar 6 minutes argentinietis Pablo Barrientosas padėjo tašką šiose varžybose: 3-1.

Autsaideris „Rostov“ namuose susikovė su Vladivostoko „Luch-Energia“. 12-ąją minutę svečiai išsiveržė į priekį po taiklaus Aleksandro Tichonovetskio smūgio, bet „Rostov“ ekipai tašką išplėšė Timofejus Kalačiovas, pelnęs įvartį 74 minutę.

Mačai tarp Maskvos „Dinamo“ ir Permės Amkar“ bei „Saturn“ ir Tomsko „Tom“ baigėsi vienodu rezultatu 0-0.

„Saturn“ 0 – 0 „Tom“

E.Česnauskis („Saturn“) žaidė visas rungtynes, R.Džiaukštas („Saturn“) rungtynėms registruotas nebuvo

„Moskva“ 3 – 1 „Krylja Sovetov“
2‘ [0 – 1] Oleg Trifonov
6‘ [1 – 1] Roman Adamov (11m.)
64‘ [2 – 1] Roman Adamov
84‘ [3 – 1] Pablo Barrientos

„Rostov“ 1 – 1 „Luch-Energia“
12‘ [0 – 1] Aleksandr Tikhonovetski
74‘ [1 – 1] Timofei Kalachev