"Stoke" atėmė du taškus iš "Liverpool" Anglijos čempionate © Eurofootball.lt
Šeštadienį Anglijos "Premier" lygoje sužaistos penkerios V turo rungtynės.

Didžiausią sensaciją pateikė pirmenybių naujokė "Stoke" vienuolikė, išvykoje sugebėjusi išplėšti lygiąsias 0-0 su vienu lyderių "Liverpool".

Šeimininkai kamuolį į tinklą pasiuntė jau antrą susitikimo minutę - Stevenas Gerrardas suktu baudos smūgiu nepaliko vilčių vartininkui Thomui Sorensenui. Nepaisant to, teisėjas įvarčio neįskaitė, mat užfiksavo nuošalę šalia tolimojo virpsto stovėjusiam puolėjui Dirkui Kuytui, nors šis, kaip parodė vaizdo kartojimas, kamuolio nelietė.

Netrukus puikios padėties išnaudoti nesugebėjo vis dar tuščiais šoviniais šį sezoną šaudantis 20 milijonų svarų sterlingų "Liverpool" šią vasarą kainavęs puolėjas Robbie Keane'as, iš 7 metrų smūgiavęs tiesiai į vartininką.

28 minutę galingu smūgiu Sorensono budrumą patikrino saugas Xabi Alonso, tačiau nors "Liverpool" žaidybinis pranašumas nekėlė absoliučiai jokių abejonių, kūrybingumo atakuojant stoka leido "Stoke" sėkmingai apsiginti.

Po didžiosios pertraukos vaizdas nesikeitė - 'raudonieji' visomis pajėgomis atakavo, o svečiai paprasčiausiai atsimušinėjo. 51 minutę dar vieną galimybę turėjo Keane'as, bet ir vėl jo smūgį po puikaus Alvaro Arbeloa perdavimo atrėmė vartų sargas iš Danijos.

Netrukus po to smūgiuojant galva šiek tiek tikslumo pritrūko Fernando Torresui, o dar vėliau vieną galingą ispano smūgį blokavo gynėjas, o kitas buvo labai netikslus iš 14 metrų.

Rungtynėms artėjant prie pabaigos "Liverpool" desperatiškai ieškojo pergalingo įvarčio, tačiau jo pasiekti nepavyko - Ryano Babelio, Yossi Benayouno, Steveno Gerrardo bandymai buvo netikslūs ir "Stoke" išplėšė istorinį tašką.

Svarbius tris taškus išvykoje iškovojo Londono "Arsenal" klubas, 3-1 įveikęs vidutiniokę "Bolton" ekipą.

Šeimininkai 14 minutę kiek netikėtai įsiveržė į priekį, kai po kampinio kamuolį galva į Manuelio Almunios ginamus vartus pasiuntė Kevinas Daviesas.

Po šio įvarčio "Arsenal" visiškai perėmė iniciatyvą ir nuolatos pavojingai atakavo. Nors iš pradžių Emmanueliui Adebayorui išlyginti skirtumą sutrukdė virpstas, 26 minutę švieslentėje degė jau du vienetai - abejotinai išvengęs nuošalės spąstų iš kairiojo baudos aikštelės krašto stipriu smūgiu varžovų vartininką nuginklavo Emmanuelis Eboue.

Ir tai dar nebuvo pabaiga - kone kitos atakos metu po Denilsono perdavimo Londono komandą į priekį išvedė puolėjas Niclasas Bendtneris.

"Bolton" futbolininkai kiek atsigavo bei surengė keletą grėsmingų atakų, o antrajame kėlinyje kurį laiką spaudė "Arsenal", tačiau tašką šioje dvikovoje padėjo Denilsonas, iš arti pelnęs trečią svečių įvartį po puikios Theo Walcotto bei Adebayoro kombinacijos.

Šeštadienio rezultatai:

"Sunderland" 2 - 0 "Middlesbrough"
82' [1 - 0] Michael Chopra
90' [2 - 0] Michael Chopra

75' Stewart Downing ("Middlesbrough") nerealizavo 11 metrų baudinio

"Blackburn" 1 - 0 Londono "Fulham"
84' [1 - 0] Matt Derbyshire

"Liverpool" 0 - 0 "Stoke"

Londono "West Ham" 3 - 1 "Newcastle"
8' [1 - 0] David Di Michele
37' [2 - 0] David Di Michele
53' [3 - 0] Matthew Etherington
67' [3 - 1] Michael Owen

"Bolton" 1 - 3 Londono "Arsenal"
14' [1 - 0] Kevin Davies
26' [1 - 1] Emmanuel Eboue
27' [1 - 2] Niclas Bendtner
87' [1 - 3] Denilson