Straipsnis: Ispanijos čempionato apžvalga (I dalis) © Eurofootball.lt
Praėjusiame sezone kovos dėl Ispanijos čempiono vardo nebuvo. Rudenį pradėjusi ir tik pavasariop nutraukusi rekordinę pergalių seriją, „Barca“ buvo visa galva viršesnė už likusias komandas. Nežinia, kaip reikalai Katalonijos komandai susiklostys Europoje, tačiau Ispanijoje jai taip lengva šiemet nebus.

Ir tai jau patvirtino „Sevilla“, praėjusią savaitę sutriuškinusi „Barcą“ 3-0 ir laimėjusi Europos Supertaurę. Žinoma, „Barca“ vasarą sustiprėjo, tačiau jos konkurentai stiprinosi labiau.

„Real“ pakeitė ne tik prezidentą, vadovybę, bet ir trenerį, o su juo – ir komandos žaidimo stilių. „Valencia“, atrodo, vykdo projektą, pagal kurį į šį klubą bus surinkti visi stipriausi Ispanijos žaidėjai. „Sevilla“ kasmet išaugina ar atranda po keletą deimantų. „Villarreal“ kasmet stebuklingai pigiai nusiperka garsių ir gerų žaidėjų. Kiekviena kita Primeros komanda gali pateikti siurprizą. Tad ir pakalbėkime apie jų perspektyvas šiame sezone:

Athletic Bilbao
Išdidūs baskų krašto sūnūs ir toliau komandą formuoja tik iš šios tautybės žaidėjų. Vienintelė išimtis kažkada seniai seniai buvo padaryta Prancūzijos rinktinės ir „Bayern“ gynėjui Bixentui Lizarazu. Tačiau ir jis, nors turėjo Prancūzijos pasą, pagal tautybę buvo baskas. Šiemet komandoje atsirado keli nauji žaidėjai, tačiau Baskijoje ne kiekvienais metais gimsta žvaigždės, galinčios ištempti vidutiniokus iki turnyro lentelės aukštumų. Tuo labiau, kad klube pasikeitė ir treneris - vietoje Javiero Clementes baskus į mūšį ves Primeroje parako dar kol kas neuostęs Felixas Sarriugarte. Žinoma – baskas. Nors žvaigždžių komandoje ir neatsirado, tačiau tai nereiškia, kad iš Bilbao bus lengva parsivežti taškų. Juos sunkiai iškovoja ir grandai, ir vidutiniokai. Tačiau baskų „atletai“ dar sunkiau taškus renka svečiuose. Kol šis klubas ir toliau remsis tik savo tautybės žaidėjais, aukščiau vidutiniokų jie neiškils.... Tačiau, ar pakeitę politiką ir pradėję pirktis žvaigždes jie liktų tuo unikaliu „Athletic Bilbao“, kur net pavadinimas pabrėžiant, kad Baskija, tai ne Ispanija – angliškas?

Atėjo: Felix Sarriugarte (vyriausiasis treneris, Athletic Bilbao), Alex Garcia (Racing B), Sarriegi (Alaves), Javi Martinez (Osasuna), Gabilondo (Real Sociedad).

Išėjo: Arriaga (Las Palmas), Azkorra (Albacete), Lacruz (Espanyol), Guerrero (baigė karjerą), Javier Clemente (vyriausias treneris), Tarantino ir Felipe (abu Numancia), Karanka (Colorado), Escalona, Bordas.

Stiprioji vieta: Pasikeitė po nesėkmingo praėjusio sezono, labiau pasitiki savo jėgomis. Jau subrendo Adurizas ir Yeste.

Silpnoji vieta: Gynėjo Gurpegui diskvalifikavimas dviems metams.

Tikslai: Baigti La Ligą turnyrinės lentelės viduryje.

Atletico Madrid
Madrido „Atletico“ kartu su „Deportivo“ šią vasarą bene labiausiai drumstė transferų rinką. Jeigu „Deporas“ taikėsi į jaunus ir nebrangius žaidėjus, tai „matracų“ vadovybė šiemet nusprendė pagaliau sukurti komandą – laimėtoją (pamiršusi, kad pernai taip pat mėtė pinigus kurdama komandą – laimėtoją) . Išspirtas vilčių nepatenkinęs treneris Murcia ir į jo vietą pakviestas Javieras Aguirre iš pergalingosios „Osasunos“. Už pašėlusius pinigus nupirktas jaunasis Argentinos „deimančiukas“ aštuoniolikametis Sergio Aguero. Beveik nemokamai gautas „Real B“ lyderis Jurado. Komandą sustiprino ir patyrę žaidėjai, kuriems įsigyti nepagailėta pinigų – Argentinos deimančiukas Aguero, „Valencia“ goleodoras Mista, „rusai“ Costinha ir Seitaridis, o likus vos parai iki transferų lango uždarymo dar įsigytas ir Maniche. Vis netyla gandai, kad „matracai“ dar nori iš Londono nejuokais sparnus pakėlusio Reyes. Tačiau ar garsių pavardžių „matracams“ užteks, ar lyderiai nepradės pjautis su naujokais dėl įtakos komandoje? Ar naujasis treneris, pripratęs dirbti su į kumštį sutelktais vidutiniokais, mokės dirbti su kur kas labiau garsiomis ir išlepintomis žvaigždėmis?

Atėjo: Jurado (Real Madrid), Mista (Valencia), Javier Aguirre (vyriausias treneris, Osasuna), Pernia (Getafe), Seitaridis (Dinamo Moskow), Costinha (Dinamo Moskow), Maniche (Dinamo Moskow) Aguero (Independiente), Ze Castro (Academica de Coimbra), Miguel (Hercules).
Išėjo: Sosa (River Plate), Pepe Murcia (vyriausias treneris), Manu de Moral (Getafe), Colsa (Racing), Zahinos (Valladolid), Mane (Almeria), Jorge (Celta), Contra (Getafe), Pinola (Nuremberg), Ortiz (Poli Ejido), Kelman (Fenerbachce).
Stiprioji vieta: Pagaliau pavyko pasikviesti trenerį, kuris labai gerai pažįsta La Liga. Pavyko įsigyti tinkamus žaidėjus: puolėją, dešnįjį gynėją, kairįjį saugą ir atraminį saugą. Klubas kruopščiai išnagrinėjo savo poreikius ir šiemet pirko tik tai, ko reikia.
Silpna vieta: Pasikvietė naujus žaidėjus, iš kurių bent šeši gali būti startiniai. Tai didelis pasikeitimas, kad komanda iš karto pradėtų žaisti pilna jėga.
Tikslai: Žaisti europiniuose turnyruose.

Barcelona

Atėjo: Zambrotta ir Thuram (abu Juventus), Gudjohnsen (Chelsea), Johan Neeskens (antras treneris).
Išėjo: Ludovic (Sparta Praga), Henk Ten Cate (antras treneris, Ajax), Rodri (Ajax), Mario (Recreativo), Maxi López (Mallorca), Larsson (Helsinborg), Gabri (Ajax), Óscar López (Betis), Marc van Bommel (Bayern).
Pirmąjį rugsėjo sekmadienį įvyks „FC Barcelona“ prezidento rinkimai. Tačiau jau seniai aišku, kas juos laimės – tas pats Laporta, iš „Barcos“ vėl sukūręs galingą klubą. Simptomatiška, kad vienas iš drąsuolių, bandęs rinkti parašus, kad galėtų tapti kandidatu rinkimuose, per mėnesį įstengė gauti ... vos vieną jo kandidatūrą remiantį parašą. „Barca“ per pastaruosius keletą sezonų laimėjo du Ispanijos čempionatus, Čempionų lygos taurę, Ispanijos Supertaurę. Tiesa, prieš keletą dienų buvo sutrypta Monake, kur susitiko su „Sevilla“ dėl Europos Supertaurės. Tačiau komandai šis pralaimėjimas gali būti tik į naudą, nes nerasdama savęs vertų varžovų, „Barca“ turi kovoti pati su savimi – prisiversti aikštėje kovoti taip kaip moka ir kaip gali. Turėdama puikią sudėtį, „Barca“ iš „Juventus“ įsigijo du puikius gynėjus, iš kurių vienas sustiprins tiek gynybą, tiek puolimą bet kuriame flange, o atėjus Thuramui, treneris Rijkaardas rungtynių metu gali eiti ramiai gerti kavos. Profesoriumi vadinamas prancūzas patikimai cementuoja ne tik gynybos linijas, bet ir rikiuoja saugų liniją. Sprendžiant iš pirmųjų rungtynių, „sniego žmogus“ E.Gudjohnsenas moka būti plastiškas, techniškas ir greitas, o svarbiausia – kuria pavojingus momentus prie varžovų momentų ir pats muša. Gudja tai įrodė ir per debiutines rungtynes su „Celta“, įmušdamas pegralę lėmusį įvartį, kai „Barcos“ gynyba atrodė tragiškai. Atrodo, kad jaunojo talento Dos Santos, norint sustiprinti komandą, neprireiks. O Saviolos jau seniai nereikia, bet jo niekas neima...
Stiprioji pusė: Jau sukurta stipri, subalansuota komanda, kuriai reikia tik kelių pokyčių, kad ji būtų tobula. Jų žaidimas visada žingsniu priekyje nei kitų.
Silpna vieta: Atsipalaidavimas. Tai būdinga po laimėtų titulų (La Liga ir Čempionų lyga)
Tikslai: Laimėti tuos pačius titulus...ir pagaliau laimėti Karališką taurę.

Betis

Atėjo: Javier Irureta (vyriausias treneris), Damia (Racing), Romero (Deportivo), Oscar Lopez (Barcelona), Maldonado ir Fernando Vega (abu Lorca), Odonkor (Borussia), Sobis (Porto Alegre) .
Išėjo: Juanlu (Osasuna), Serra Ferrer (vyriausias treneris, AEK Atenai), Luis Fernandez (Racing), Canas (Alcala), Varela (Mallorca), Castellini, Joaquin (Valencia), Oliveira (Milan?)
„Real Betis“ pergalių kalviai buvo du - reaktyvinis krašto saugas Joaquin ir vienas rezultatyviausių Ispanijos goleodorų brazilas puolėjas Ricardo Oliveira. Kai pernai rudenį sunkią traumą gavo vienas iš šių komandos lyderių – Oliveira – pasibaigė ir pergalės. O šiemet išsigydęs traumą Oliveira pareiškė negrįšiantis į „Betisą“. Klubo vadovybė už 9 dienų vėlavimą brazilą nubaudė ... 9 mėnesių atlyginimo dydžio bauda. Kai ir tai nepadidino noro žaisti už „Real Betis“, Oliveirai buvo pagrasinta... parduoti jį į Rusiją, į „Zenit“. Brazilas neišsigando, ir, atrodo, žais viename iš Italijos grandų, „Milan“. Pamatęs, kad komanda ne stiprėja, o silpnėja, ją nusprendė palikti ir daugelį metų, jėgų bei talento gimtajam klubui paaukojęs Joaquin – laikas ir pačiam pagalvoti apie karjerą bei aprūpintą senatvę. Tačiau Capello vadovaujamas „Real“ nesusidomėjo puikiu krašto saugu, ir jį pasikvietė talentingiausius ispanus kolekcionuojanti „Valencia“. Be šių ilgamečių lyderių „Real Betis“ perspektyvos, švelniai sakant, miglotos. Nepaisant ir to, kad naujasis treneris Irureta mėgins persivilioti „Depore“ iš nuobodulio baigiantį užmigti Tristaną. Tačiau daugiausia vilčių teikia du paskutinieji „Real Betis“ pirkiniai – reaktyvinis Davidas Odonkoras ir iš pat „Milan“ panosės nušvilptas Copa Libertadores laimėtojas 21 metų talentingas brazilas Rafaelis Sobis.
Stiprioji vieta: Galima laukti gerų rezultatų iš Iruretos. Komanda turi tvirtus žaidėjus aikštės viduryje.
Silpnoji vieta: Daug rūpesčių komandos viduje. Serra Ferreras paliko klubą sudėtingoje situacijoje. Komanda neteko dviejų pagrindinių puolimo žaidėjų: Joaquíno ir Oliveiros.
Tikslai: Grįžti į turnyrinės lentelės viršų, arba bent jau ramiai jaustis turnyrinės lentelės viduryje.

Celta

Atėjo: Nene (Alaves), George Lucas (Gremio), Jorge (Atletico), Lequi (Lazio), Guayre (Villarreal), Placente, Pablo Garcia (Real).
Išėjo: Vela (Arsenal), Toni Moral (Alaves), Iago Bouzón (Recreativo), Maric (Las Palmas), Sergio (Zaragoza), Jose Enrique (Villarreal), Silva (Valencia), Giovanella, Juan Sanchez, Mendez .
Tragiška ilgo atsarginių suoliuko neturinčios Ispanijos komandos istorija: norėdama kuo geriau pasirodyti Čempionų lygoje, „Celta“ persitempė ir iškrito į antrą divizioną. Tačiau ten ilgai neužsibuvo, ir jau pernai vėl žaidė su stipriausiomis Ispanijos komandomis. Stebuklų neparodė, tačiau Primeroje išsilaikė ir apšaudė tuntą jaunų talentingų žaidėjų. O šiemet komandai keliami aukšti tikslai... tik kažin, kas juos įgyvendins, nes parduoti lyderiai – kad ir tas pats pernai sublizgėjęs David Silva, papildęs „Valencia“ kolekciją. Nors trečius metus su komanda dirbantis treneris ir negaili triūso bei atranda idėjų, kaip pasipriešinti stipresnėms komandoms, sulig kiekvienu turu „Celta“ darysis vis lengviau iššifruojama. Ir „Villarreal“ nepritapusio Guayre ar Nene iš „Alaves“ atėjimas kažin ar ištemps komandą į išsvajotąją „Eurozoną“. Tiesa sakant gaila buvo žiūrėti į „Celta“ kovotojų ašaras, kai jie, pirmaudami prieš „Barcą“ 2:1, paskutiniosiomis minutėmis sugebėjo paleisti ne tik pergalę, bet ir neiškovojo nė lygiųjų. Šis pirmasis pralaimėjimas yra dėsningas – komandai su trumpu atsarginių suoleliu gali tiesiog pritrūkti jėgų čempionato pabaigoje...
Stiprioji vieta: Fernando Vázquezo, kuris žino kaip sustyguoti pajėgią komandą. Stiprių kraštinių žaidėjų pakvietimas (Guayre ir Nené).
Silpnoji vieta: Jie prarado svarbius žaidėjus kaip Silva ar José Enrique. Treneris abejoja, ar pavyks pasiekti tokius pačius rezultatus kaip pernai, tačiau fanai to tikisi ir tai gali sužlugdyti komandą.
Tikslai: Žaisti Čempionų lygoje, tačiau užtektų žaisti ir UEFA taurėje.

Deportivo


Atėjo: Aouate ir Antonio Tomas (abu is Racing), Verdu (Barcelona B), Arbeloa (Real Madrid Castilla), Rodri (Barcelona B), Barragan (Liverpool), Estoyanoff (Cadiz), Cristian Hidalgo (Barcelona B), Riki (Getafe), Pablo Alvarez (Sporting), Juan Rodriguez (Malaga), Lopo (Espanyol), Bodipo (Alaves).
Išėjo: Munitis, Momo ir Ruben (visi Racing), Víctor (Panathinaikos), Hector (Mallorca), Ivan Carril ir Xisco (abu Vecindario), Cesar (Levante), Romero (Betis), Molina, Jesus Munoz, Gallardo (Sevilla).
„Pasaulį naują pastatysim...“ – matyt, šią revoliucinę dainelę niūniavo „Deportavo“ bosai šią vasarą. Į praeitį nugrimzdo šaunūs „SuperDeporo“ laikai, kurių simboliais buvo tuoj 40-mečius švęsiantys Mauro Silva, Fran ir Donato... Arba komandos simbolis vartininkas Molina, kuris, norėdamas grįžti į aikštę, turėjo įveikti net vėžį... Du metus tik bandę išlaikyti senąją sudėtį ir be paliovos grimzdę žemyn bei tapę pajuokos objektu, šiemet jubiliejų švęsiančio „Deportavo“ vadovai subruzdo ir nukreipė žvilgsnius į Ispanijos grandus, ant kurių atsarginių suoliukų nekantriai kanopomis beldė puikiausi lenktyniniai ristūnai, besiveržiantys į aikštę. Tačiau ar jaunuosius „Real B Castilla“ ir „Barca B“ auklėtinius jau galima vadinti ristūnais, ar jie dar tik kumeliukai? Ar pakankamas jaunystės ir veteranų santykis? Tai ir reikės atsakyti sezono metu.
Stipri vieta: Teneris, kuris nebijo daryti ryžtingų sprendimų. Komanda įsigijo gerus žaidėjus: Riki, Verdu, Arbeloa, Rodri, Barragán ir Lopo. Nauji žaidėjai pravers komandai, o jauni ir talentingi grandų „canteranos“ pagaliau gaus progą išmėginti jėgas „vyriškame futbole“.
Silpna vieta: Gėris kartais slepia pavojų. Visos komandos pakeitimas sukelia sunkumų. Neaišku ar vartininko pakeitimas yra geras. Be to atsinaujinusi Valerono trauma sukels problemų.
Tikslai: Žaisti Europiniuose turnyruose. Bet kadangi šie metai yra pasikeitimų metai, tai rezultatų gali tekti palūkėti – naujasis „Super Depor“ dar tik pradėtas kurti.

Espanyol

Atėjo: Ernesto Valverde (vyriausias treneris), Rufete (Valencia), Lacruz (Athletic), Moha (Osasuna).
Išėjo: Robuste (Poli Ejido), Domi, Posse, Juanfran (Real Madrid), Lopo (Deportivo), Pochettino, Jofre (Murcia), Lotina (vyriausiasis treneris).
Praėjusiame sezone kaip tik „Espanyol“ patyrė didžiausią krachą, jeigu lygintume išleistas lėšas, viltis... ir užimtą vietą. Vienintelė kiek saldesnė piliulė buvo Ispanijos taurė. Ieškant atpirkimo ožių buvo du variantai – išmesti trenerį, arba atleisti bent pusę komandos žaidėjų. „Ispanai“ pasirinko lengvesnį variantą ir atleido trenerį. Tuo labiau, kad Lotinos krėslas siūbavo jau pernai, kai komanda kapstėsi turnyrinės lentelės apačioje. Komandą gali atgaivinti naujasis treneris Valverde, antrąjį kvėpavimą gal įgis iš Valencijos persikėlęs Rufete. Daug vilčių dedama į buvusį „Osasuna“ lyderį Moha. Tačiau lengvos amžino priešo „Barcelona“ pergalės Ispanijos Supertaurės varžybose rodo, kad „Espanyol“ dar nepajėgi kautis su galiūnais. Tegul džiaugiasi kartas nuo karto įveikusi bent jau vidutiniokus... Tuo labiau, kad „Espanyol“ pralaimėjo pirmą naujojo sezono mačą. Ne, ne „Barcai“, o kukliai naujokei iš kaimyninės Tarragonos, dar nė kojų neapšilusiai Primeroje.
Stiprioji pusė: Išlaikė Luisą Garcíą. Jis, Pandianis ir Tamudo muš įvarčius. Moha ir Riera apgins kairį kraštą.
Silpna vieta: Prarado Lopo. Be to, žaidimo kūrimas aikštės viduryje susilpnėjo, dėl nepastovaus La Peños žaidimo. Matyt, ši buvusi „Barcos“ žvaigždė, tapusi „Espanyol“ varikliu, bus parduota.
Tikslai: Tapti nors vidutinioke, o jei seksis – gauti šansą kitąmet rungtyniauti Europoje.

Getafe

Atėjo: Abbondanzieri (Boca), Lucas Matias Licht (Gimnasia de la Plata), Albin (Nacional Montevideo), Cortes (Mallorca), Casquero (Racing), Contra ir Manu del Moral (abu Atletico), Sousa (Valladolid), Alexis ir Nacho (abu Malaga)
Išėjo: Cubillo (Rayo Vallecano), Nano (Cadiz), Diego Rivas (Real Sociedad), Riki (Deportivo), Pernia (Atletico), Craioveanu (baigė karjera), Matellan (Nastic), Gavilan (Valencia), Calatayud.
Prieš metus situacija buvo lygiai tokia pati – puiki komanda buvo išpirkta dalimis. Ją paliko dešimt žaidėjų, o į „Valencia“ nuėjo puikus treneris Quique Florez. Tačiau nukraujavusi „Getafe“ ir vėl tapo didžiųjų klubų siaubu, tad šią vasarą ir vėl tapo išsikovoto autoriteto auka. Turtingesni klubai išpirko komandos lyderius Riki, Diego Rivas, Pernia. Net ir pergalingą komandą surinkęs treneris Berndtas Schusteris vienu metu jau kėlė sparnus į Madrido „Real“ – laimė, ne tas prezidentas laimėjo rinkimus... Apie komandos perspektyvas kalbėti sunku, kai kasmet keičiasi... pati komanda. Gali būti ir tarp autsaiderių, o gali ir vėl kovoti dėl vietos eurozonoje.
Stiprioji vieta: Ši komanda po priešsezoninių turnyrų paliko gerą įspūdį. Pasikvietė neblogus žaidėjus.
Silpnoji vieta: Pagrindinių žaidėjų, kaip Matelláno, Diego Rivas ir Riki netektis.
Tikslai: Būtų neblogai pasiekti Europinius turnyrus.

Gimnastic

Gražaus istorinio bei turistų pamėgto Tarragonos miesto komanda 1948 metais žaidė Primeroje. Tačiau tik trejetą metų. Beprotiškai palaikoma savo miesto sirgalių, „Gimnastic“ pagaliau po pusės amžiaus iškovojo teisę susiremti su stipriausiomis Ispanijos komandomis. „Gimnastai“ bus trečia Kataloniją atstovaujanti komanda (jeigu „Espanyol“ taip pat laikysime katalonais). Apie pačią komandą ką nors pasakyti sunku... nes ji susikūrė tik šią vasarą, kai ruošėsi kovoms Primeroje. Apmaudu, kad „Barcelona“ nepadėjo jaunesniajai savo seseriai ir neskolino į „Gimnastic“ jaunųjų savo žaidėjų, kurie ir toliau jėgas bandys tik žemesnėse lygose. Tačiau „Gimnastic“ įsigijo „Real“ auklėtinį Portillo, apie kurį jau trejetą metų kalbama, kaip apie labai perspektyvų. Deja, nei „Real“, nei Florencijoje ir nei Briugėje Portillo taip ir neparodė, ką sugeba iš tikrųjų. Gal Tarragonoje, žaisdamas duete su Makukula, jis ne tik įrodys esąs vienas iš geriausių, bet ir ištemps kuklų klubą į vidutiniokus? Pirmoji sezono pergalė prieš „Espanyol“ nuteikia optimistiškai...
Atejo: Portillo (Real Madrid), Generelo (Zaragoza), Matellan (Getafe), Campano (Mallorca), Ruz (Valencia), Bizarri (Valladolid), Juan (Sporting), Mingo (Albacete).
Išėjo: Diego Torres (Rayo Vallecano), Óscar Alvarez, Jaio, Morales, Nano, Codina, Alfonso, Lupidio, Bolo, Ekpoki, Alex Perez, Miguel Perez, Diego Reyes.
Stiprioji vieta: Makukula ir Portillo prisijungimas prie komandos turėtų sustiprinti puolimą. Generelo padidins pranašumą aikštės viduryje.
Silpnoji vieta: Klubas įsigijo daug naujų narių ir bus sunku sukurti stiprią komandą, kuri grįžo į La Ligą po 40 metų pertraukos.
Tikslai: Išvengti grįžimo į Segundą divizioną

Levante

„Levante“ – viena iš Ispanijos komandų, vasarą beveik visiškai atnaujinusių sudėtį. Ją treniruoti ėmėsi su „Real“ žvaigždėmis taip bendros kalbos ir neradęs, tačiau puikiai jaunuosius talentus ‚kareliškiesiems“ ruošęs treneris Lopezas Caro. Nepavykus su žvaigždėmis, kai už nugaros be paliovos šmėkščiojo Perezo šešėlis, Caro galės įgyvendinti savo planus kuklesnėje ir mažiau pretenzingoje komandoje. O planų ir idėjų naujasis treneris tikrai turi – tai matėsi dar „Real“. Tik ar bus pakankamai gerų vykdytojų? Turėtų būti, nes Tommasi iš „AS Roma“, Alvaro iš ‚Zaragoza“ ar Dehu iš „Marseille“ pakankamai žinomos pavardės futbolo pasaulyje.
Atejo: Damiano Tommasi (Roma), Albert Meyong Ze (Belenenses), Alvaro (Zaragoza), Cesar (Deportivo), Robert (Benfica), Dehu (Olympique Marsell), López Caro (vyriausiasis treneris), Manolo Gaspar (Almeria), Nino (Elche),
Išėjo: Culebras (Tenerife), Javi Rodriguez (Lorca), Congo, Lombardi.
Stiprioji pusė: Jie yra viena iš komandų pasikvietusių daug naujų gerų žaidėjų.
Silpnoji vieta: Per daug naujų veidų. Sudėtinga situacija, kai iš karto tenka kautis, kaip reikiant nesurikiavus gretų.
Tikslai: Nepakliūti į iškritimo zoną.

Mallorca

Dar viena komanda, nekelianti aukštesnių tikslų, nei išsilaikyti Primeroje. Netgi turėdami Eto‘o „saliečiai“ nepretendavo į aukštas vietas, o jam išėjus džiaugdavosi kiekvienu iškovotu taškeliu, kiekvienu taip sunkiai įmušamu įvarčiu. Nors šiemet „Barca“ į Maljorką perleido talentingą argentinietį puolėją Maxi, kiti papildymai ne tokie stiprūs, kad prasidėtų komandos skrydis.
Atėjo: Hector (Deportivo), Maxi López (Barcelona), Varela (Betis), Jordi López (Sevilla), Dorado (Sporting).
Išėjo: Cortes (Getafe), Campano (Gimnastic), Farinós, Okubo, Tuzzio, Borja (Real Madrid), Potenza, Maciel, Yordi, Braulio (Atletico)
Stiprioji vieta: Gregorio Manzano ir Arango liko komandoje. Maxi López papildys puolėjų gretas
Silpnoji vieta: Neturi nugalėtojų mentaliteto. Tai pasekmė kelerius paskutinius sezonus vykusios kovos tik dėl išlikimo La Ligoje.
Tikslai: Būti turnyrinės lentelės viduryje.