Straipsnis: Ispanijos čempionato apžvalga (II dalis) © Eurofootball.lt
Trečiadienį spausdinome portalo senbūvio Daliaus, geriau žinomo kaip Zebediejus, paruoštos Ispanijos čempionato apžvalgos pirmąją dalį, o ketvirtadienį pateikiame ir antrąją, kurioje apžvelgtos likusios komandos bei reziumuojamas vasaros žaidėjų turgus.

Ossasuna

Atėjo: Juanlu (Betis), Soldado (Real Madrid), Javad Nekouman (Al Sharjah FC), Héctor Font (Villarreal), 'Cuco' Ziganda (vyriausiasis treneris).
Išėjo: Javier Aguirre (vyriausias treneris, Atletico Madrid), Javi Martinez (Athletic), Ortiz (Atletico), Sosa, Clavero, Brit, Moha (Espanyol), Fran Moreno (Numancia).
Ranką prie širdies pridėjęs galiu prisipažinti – nenorėjau, kad ši komanda išsikovotų teisę žaisti Čempionų lygoje... Ir tikrai, po šešerių metų pertraukos Ispanija šiame turnyre turi ne keturias, o tik tris komandas, nes „Osasuna“ neįveikė net kvalifikacinio barjero. Bet jeigu ir būtų patekusi, buvo galima prognozuoti, kad jėgų nepakaks nei kovoms Europoje, nei Primeroje. Taip atsitiko „Real Betis“, smukusiai 10 pozicijų žemyn Ispanijos čempionate ir Vigo „Celta“, iš viso iškritusiai į kitą divizioną. O „Villarreal“ nuėjo iki pusfinalio, tik paaukojusi Ispanijos čempionatą. Dabar „Osasuna“ galės visą dėmesį skirti Ispanijai... tačiau ar išsivers be savo pagrindinio žmogaus – trenerio Aguirre, kuris, galima sakyti, sukūręs iš nieko komandą, užėmusią 4 vietą Ispanijoje, gavo paaukštinimą - ir dabar treniruos Madrido „atletus“. Gal pagaliau sužibės nauja žvaigždė – Soldado, kuris Reale buvo pritemdytas galaktiškųjų, o dabar jaunajam perspektyviam puolėjui bus atrištos rankos (kojos)?
Stiprioji vieta: Nesuardė žaidėjų grupės, kuri pasiekė gerus rezultatus praeitame sezone. Be to, jie pasikvietė Soldado, kuris įmuš bent kelis įvarčius. Taip pat jau užaugo ir patirties įgavo jaunuoliai Davidas López ir Raúlis García.
Silpna vieta: Jiems truks trenerio Aguirre, galėjusio suvienyti komandą. Teks žaisti UEFA taurėje, La Ligoje ir Taurėje. Trys turnyrai ilgo atsarginiu suolelio neturinčiam klubui gali būti per daug.
Tikslai: Baigti čempionatą toje pačioje vietoje, kaip ir pernai. Buvimas turnyrinės komandos viduryje bus blogas rezultatas komandai

Racing

„Racing Santader“ tyliai, ramiai, be isterijų, kažkaip sugeba išsilaikyti Primeroje. Būna trumpalaikių pakilimų, būna laikotarpių, kai „Racing“ murkdosi pačiame dugne. Tačiau pavasariop laimima keletas svarbių taškų, ir komanda – jau už „iškritimo ribos“. Ir taip – metai iš metų. Net neįdomu. Šiame sezone istorija kartosis. „Deportivo“ gražino senstantį Munitis ir dar leido nusipirkti Ruben bei Momo. Tikėdamiesi pasistiprinti „Real“ dublio žaidėjais, „Racing“ pakvietė iš antros lygos „Real“ dukterinės komandos trenerį, tačiau šis su savimi talentų neatsivedė.
Atėjo: Munitis, Momo ir Ruben (visi is Deportivo), Colsa (Atletico), Luis Fernandez (Betis), Miguel Angel Portugal (vyriausiasis treneris), Cristian Alvarez (Tenerife), Aganzo (Beitar).
Išėjo: Aouate ir Antonio Tomas (abu Deportivo), Samuel (Sporting), Trevi (Eibar), Jonathan Valle (Tenerife), Damia (Betis), Casquero (Getafe), Antonito (Sevilla), Valencia, Pinilla, Pablo Casar (Alaves), López Caro (vyriausiasis treneris).
Stiprioji vieta: Jie gerai žvejojo atsinaujinančio „Deportivo“ vandenyse. Colsa sugrįžo namo ir bandys pasiekti neblogų rezultatų.
Silpnoji vieta: Netinkantys „Deportavo“ žaidėjai kažin ar gali pakankamai sustiprinti Primeros komandą. Ji neatrodo stipri nė vienoje pozicijoje.
Tikslai: Ir vėl - išsaugoti vietą La Ligoje.

Real Madrid

Atėjo: Van Nistelrooy (Manchester United), Cannavaro ir Emerson (abu Juventus), Fabio Capello (vyriausiasis treneris)
Išėjo: Portillo (Gimnastic), Jurado (Atletico), Arbeloa (Deportivo), Soldado (Osasuna), Zidane (baigė karjerą), Juan Ramon Lopez Caro (vyriausias treneris, Racing), Woodgate (Glazgow Celtic), Pablo Garcia (Celta), Gravesen (Celtic, Midlsbrough, Newcastle), Helguerra (Valencia)?, Juanfran (Osasuna).
Skirtingai nuo pagrindinio varžovo „Barcos“, „Reale“ trečius metus iš eilės ir vėl pokyčiai. Pasibaigė Perezo galaktiška politika, kai kasmet, mušant visus rekordus, būdavo įsigijami tai Figo, tai Zidanas, tai Ronaldo ar Beckhamas, o kai neliko galaktiškų žvaigždžių – nors Owenas. Pernai vasarą naują klubo politiką demonstravo už pašėlusius pinigus pradėti pirkti jauni talentingi žaidėjai Ramos, Baptista, Cicinho, Garcia, Diogo, Robinho. Ir vėl nepasiteisino. Tad šiemet jau naujas prezidentas pradėjo trečią komandos etapą – pasamdė Fabio Capello. Nebijau sakyti, kad tai – pagrindinis „Real“ pirkinys. Kaip tik Capello ryžtingai atsikrato jam nereikalingų žaidėjų, o dar neparduoti anaiptol negali būti ramūs, kad liks komandoje, ar kad nereikės trinti suolo. Tai liečia ne tik suolelio šildytojus Helguera ar Garcia, bet ir tokius meistrus, kaip Robino, Cicinho, Ronaldo ar Baptista – jeigu tik bus pirkėjas, neabejokite – jie bus parduoti. Tačiau akcentuodamas gynybą ir kovą kiekviename aikštės metre, Capello su savimi atsivedė puikų gynėją Cannavaro ir nuolatinį Capello priedą visose komandose Emerson. Ieškodami nesėkmių priežasčių „realistai“ nutarė, kad visos bėdos prasidėjo išmetus iš komandos Makelele, kuris, gaudamas bene mažiausią atlyginimą, vienas aikštės viduryje „tampė pianiną“. Nei Zidanas, nei Figo juodo darbo daryti nenorėjo, o Gravesen ar Garcia – nesugebėjo. Tačiau įsigijus Diarra ir Emerson tokių juodadarbių dabar net du. Žinant, kad gynyba bus taip pat sutankinta, belieka klausti – o kas žais varžovų aikštės pusėje? Van Nistelrojus, atrodo, po badmečio Mančesteryje, vėl muša įvarčius. Ronaldo, kuriuo klubas norėjo atsikratyti, tačiau nerado norinčių jį pirkti, taip pat pretenduos į vietą starto sudėtyje. O kaip sutalpinti du puolėjus, kurių AŠ didesnis už juos pačius? O blogiausia, kad sklinda gandai, jog klubas atsisakydamas gražaus futbolo, ruošiasi parduoti brazilišką, lengvą ir improvizacinį futbolą žaidžiančius Robino (už jį AC Milan jau pasiūlė 25 mln.), Ronaldo (juo domisi „Inter“ ir „AC Milan“), Cicinho. „Santiago Bernabeu“ publika nenori taikstytis su „negyvu futbolu“. Ir jau debiutinėse čempionato rungtynėse pasigirdęs švilpimas – rimtas perspėjimas tiek Calderonui, tiek ir Capello. Tačiau kažin ar jis, net ir norėdamas gali prisiversti žaisti atakuojantį ir improvizacinį futbolą... Sunkiai išvargtos pergalės minimaliu rezultatu po blankaus žaidimo – užprogramuotas klubo vadovybės ir jo sirgalių konfliktas.
Stipriosios savybės: Tvarka ir rimtumas. Tą Capello įdiegė komandai. Atrodo, kad komanda pagaliau suras stabilumą gynyboje, kai prie komandos prisijungė Diarra.
Silpna vieta: Bus sunku persiorientuoti iš baltos į juodą. Komandai teks žaisti gynybinį futbolą ir visiems teks prie to prisitaikyti. Pagal tai ką matėme priešsezoninėse rungtynėse laukia bus sunkus kelias. Ir vargu ar toks žaidimo stilius patiks „Santiago Bernabeu“ publikai, kuri dar nepamiršo del Bosque laikų „Real“. Pirmosios sezono lygiosios su „Villarreal“ gal ir patiko Capello, nes nebuvo praleista įvarčių, bet kažin ar patiko sirgaliams, nes nebuvo jų įmušta.
Tikslai: Laimėti titulus, tačiau vargu ar pavyks nugalėti „Barseloną“. O ir „Valencia“, „Sevilla“ bei „Osasuna“ su „Villarreal“ gana kieti riešutėliai, į kuriuos „Real“ taip pat gali atšipinti dantis.

Real Sociedad

„Real Sociedad“ lietuvių pamėgta komanda tapo atėjus į ją žaisti Edgarui Jankauskui. Tada neblizgėjo nei lietuvis, nei komanda. O po skyrybų įvyko stebuklas: Jankauskas su „Porto“ tapo UEFA ir Čempionų lygos nugalėtoju, o ‚Real Sociedad“, įsigijusi talentingą turką Nihat Kahveci bei serbą Darko Kovacevic pakilo trumpam skrydžiui. Pasiekė net Čempionų lygą, tačiau „Real Sociedad“ vadovai komandos pakilimu pasinaudojo... kad parduotų žaidėjus. Netgi baisi Nihat trauma neapsaugo jo nuo kelionės – laimė, ne į Rusiją kur jį siūlė „Spartakui‘ ir „CSKA“, o į „Villarreal“. Dabar žaidėjų, kuriuos būtų galima pelningai parduoti, jau neliko, teks apie veteranus Xabi bei Kovasevic burti naują komandą ir vėl laukti skrydžio. Gal ne šį sezoną, bet jeigu komanda išsilaikys Primeroje – bent jau kitą.
Atėjo: Diego Rivas (Getafe), Gerardo (Malaga), Felicio (Uniao Leiria), Juanito (Alaves), Bravo (Colo-Colo).
Išėjo: Juan Domínguez (Real Unión), Oskitz (Eibar), Markel (Vecindario), Gabilondo (Athletic), Nihat (Villarreal), Mark Gonzalez (Liverpool, baigėsi nuomos sutartis), Alberto, Barkero (Albacete), De Paula (Cadiz), Boris (Numancia), Larrea (Almería), Susaeta (Salamanca), Castillo (Las Palmas), Romero (Racing de Avellaneda), Ximun (Eibar)
Stiprioji pusė: Sukūrė jaunimo ir veteranų, tokių kaip Xabi Prieto, junginį. Turėtų jaustis ir traumą išsigydžiusio Kovačevičiaus žaidimas.
Silpnoji vieta: Nihato netekimas susilpnino puolimą. Be to gynybos nesustiprino net nauji pirkiniai.
Tikslai: Būti turnyrinės lentelės viduryje

Recreativo

Ką galima pasakyti apie „Recreativo“? Na, tai seniausia Ispanijos komanda. Kai „Barca“ dar tik kūrėsi, į „Recreativo“ susibūrę anglai darbininkai jau žaidė. Tačiau praėjo daugiau kaip 100 metų, o „Recreativo“ naujų akcentų bei titulų neturi... Nebent gali didžiuotis, kad joje žaidžia tik du užsieniečiai, o žaidėjų iš Pietų Amerikos iš viso nėra. Jeigu šiai komandai tiko iš „Villarreal“, kuris taip pat nepasižymi žaidėjų gausa, nurašyti trys žaidėjai, tai galima sakyti, kad stebuklų iš šios komandos nėra ko tikėtis. Stebuklas bus, jei ji nesugrįš į Segundą.
Atėjo: Poli (Alaves), Mario (Barcelona), Dani Bautista (Sevilla), Iago Bouzón (Celta), Cazorla, López Vallejo ir Arzo (visi trys Villarreal), Edu Moya ir Jesus Vazquez (abu Tenerife).
Išėjo: Xavi Jimenez (Ciudad de Murcia), Benítez (Hercules), Mateo (Alaves), Iker Begona, Gastón Casas, Galvan, Valero, Pedro Baquero (Rayo Vallecano)
Stiprioji vieta: Praėjusiame sezone jie demonstravo subalansuotą žaidimą
Silpnoji vieta: komanda apskritai
Tikslai: Išsilaikyti Primeroje.

Sevilla

Atėjo: Chevantón (Mónaco), Duda (Málaga), Cobeno (Real Madrid Castilla), Poulsen (Schalke), Hinkel (Sttutgart).
Išėjo: Aranda (Murcia), Gallardo, Notario ir Antonito (visi 3 Murcia), David Prieto (Xerez), Saviola (Barcelona), Jordi López (Mallorca).
Geriausiai ir efektingiausiai sezoną pradėjusi Ispanijos komanda. Užpernai pardavusi į „Arsenal“ komandos lyderį Reyes, o pernai pardavusi naujuosius lyderius Baptista ir Sergio Ramos, „Sevilla“ ne tik kad nesmuko, bet dar ir laimėjo UEFA taurę, ir tik taškelio pritrūko, kad patektų į Čempionų lygą. Tačiau šį praradimą nustelbė maloni sezono pradžioje iškovota pergalė Europos Supertaurės finale – Monake 3:0 buvo sutriuškinta „Barcelona“. O galėjo būti ir 4, o gal ir 5:0. Tik jėgų Sevilijos žaidėjams pritrūko. Po kelių dienų – dar gražesnė pergalė, kai 4:0 buvo sutrypta „Levante“, o Kepa pasižymėjo hat-tricku. Tačiau „Sevilla“ gali pritrūkti jėgų ilgo čempionato metu, tačiau optimizmą kelia bene geriausiai visoje Ispanijoje veikianti klubo selekcijos politika – kiekvienais metais čia ryškiai sužimba po keletą naujų talentų. O dar pridėjus patyrusius naujai įsigytus Chevanton, Poulsen, Hinkel, rodosi, kad komanda ir vėl pasiruošusi kovoti ne tik dėl vietos „eurozonoje“, bet ir dėl vietos išsvajotoje Čempionų lygoje. Dar vienas tikslas iki vėlyvo pavasario žaisti Europoje – tai yra – vėl kautis dėl UEFA taurės.
Stiprioji vieta: Juandės idėjų realizavimas. Komanda gerai sukomplektuota iš veteranų ir jaunimo. Taip pat susistiprino naujais žaidėjais.
Silpna vieta: Komanda neturi stipraus atsarginių suolelio ir gali neištempti kovų trijuose turnyruose iš karto.
Tikslai: Žaisti Čempionų Lygoje

Valencia

Atėjo: Del Horno (Chelsea), Silva (Celta), Gavilan (Getafe), Morientes (Liverpool), Joaquin (Real Betiz).
Išėjo: Di Vaio (Mónaco), Aimar (Zaragoza), Garrido (Lorca), Mista (Atlético), Sisi (Valladolid), Corradi (Manchester City), Rufete (Espanyol), Kluivert (Hamburg), Caneira (Sporting Lisboa), Ruz (Gimnastic), Jose Enrique (Villarreal), Fabio Aurelio (Liverpool), Carboni (baigė karjerą) .
„Valencia“ šią vasarą liko be savo simbolių – po 9 sezonų į administracinį darbą perėjo 41 metų Carboni. Klubą paliko „neliečiamasis“ Pablo Aimaras. Prieš šešerius metus iš „naujojo Maradonos“ buvo tikimasi stebuklų. Tačiau nė vieno sezono Aimarui taip ir nepavyko sužaisti be traumų... Nemaža vilčių pernai buvo dėta į Kluivertą, tačiau šiemet jau pati klubo vadovybė paprašė Patriko nesirodyti stadione net ir per treniruotes. Ką ten Kluivertas – jeigu net neseniai pagrindiniu puolėju buvęs Mista parduotas be didesnių abejonių. Be didesnių apgailestavimų pas senąjį trenerį į Liverpulį iškeliavo puikus gynėjas Fabio Aurelio... Bet nežiūrint tokių didelių netekčių, „Valencia“... sustiprėjo. Klubas pasitiki Villa, o ir Morientes, atrodo, išgyvena antrą atgimimą. Kažkada be gailesčio išmestas iš ‚Realo“, Fernandas atkeršijo karališkiesiems, išmesdamas juos iš Čempionų lygos žaisdamas už „Monako“. Vėliau buvo prastas sezonas Liverpulyje, tačiau šią vasarą Morientes muša įvarčius tiek draugiškose, tiek Čempionų lygos, tiek ir pirmosiose Primeros rungtynėse. Jeigu atsigavo Morientes, tai to paties reikia laukti ir dar iš vieno „anglo“ – „Chelsea“ nepritapusio del Horno... apie paskutinįjį „Valencia“ pastiprinimą nė kalbos nėra – pats Joaquin sustiprino dešinį atakos kraštą. O kur dar vienas iš ryškiausių praėjusio sezono atradimų David Silva iš „Celtos“. Su šiais žaidėjais „Valencia“ tampa bene vieninteliu Primeros klubu, į aikštę išleidžiančiu po 8 – 10 ispanų. Ir jie pelno pergales. Tačiau išėjus seniesiems lyderiams, komandos viduje vyksta kova dėl lyderiavimo, naujų įtakos zonų dalybos tiek rūbinėje, tiek ir vadovų kabinetuose. Ar ši kova nesugriaus kolektyvo iš vidaus?
Stipri vieta: Sustiprino sudėtį. Jaunimas grįžta į pagrindinę sudėtį (Silva ir Gavilánas). Užpildytos skylės kairiame gynybos krašte, bei puolime.
Silpnoji vieta: Vidiniai nesutarimai. Klubo vadovybė širsta, sporto sekretorius kovoja su treneriu, žaidėjai kovoja tarpusavyje. Susvyravo nepajudinamos Ayala pozicijos. Jeigu tokie dalykai dedasi kol dar neprasidėjo sezonas, kas bus pralaimėjus?
Tikslai: Garsiai deklaruojama apie čempionų vardą, tačiau mintyse komandos vadovai ir sirgaliai sutinka su sakančiais, kad būtų gerai ir vieta prizininkų trejetuke.

Villarreal

Atėjo: Somoza (Véles), Jose Enrique (Valencia), Nihat (Real Sociedad), Pires (Arsenal), Cani (Zaragoza)
Išėjo: Valencia (Wigan), Calleja, Guayre (Celta), Roger, Lopez Vallejo, Arzo ir Cazorla (visi 3 Recreativo), Hector Font (Osasuna), Sorin (Hamburg)?.
„Villarreal“ nuo seno rodomas pavyzdžiui, kaip turint mažą biudžetą surinkti gerus žaidėjus. Juk už tokius kaip Riquelme, Sorin, Pepe Reina, Marcos Senna, Tachinardi ar Forlan dabar bet kuris klubas nė nesusimąstydamas klotų keliolika ar keliasdešimt milijonų. O „Villarreal“ pardavė vienintelį vartininką Reiną, o patys tik stiprinasi. Šią vasarą ir vėl klubo vadybininkai pademonstravo apsukrumo stebuklus, už grašius įsigiję prieš traumą vienu iš grėsmingiausių Ispanijos puolėjų buvusį turką Nihat, kurio veržlią karjerą sugadino sunki trauma. „Zaragoza“ lyderis Cani ir pirmojo ryškio dar neprigęsusi „Arsenal“ žvaigždė Pires taip pat sustiprins komandą šiame sezone (kai prancūzas išsigydys taip nelaiku gautą traumą). O ką bekalbėti apie Somozą, kuris jau kviečiamas į Argentinos rinktinę – juk į šį žaidėją taikėsi ir „Inter“, ir pinigų neskaičiuojantis „AC Milan“. Tačiau „Villarreal“ vadybininkai, pasinaudoję gandais, kad „Milan“ derasi su „Real“ dėl Ronaldo, apsisuko per dvi dienas, ir argentinietis buvo grandams nušvilptas iš panosės... Svarbiausia, gal šiemet, kai komandos jau nevargins mūšiai dviem frontais, „Villarreal“ galės demonstruoti ne tokį nuobodų, akademišką futbolą. Turint Riquelme ir jo vertus atakuojančius žaidėjus, bei vieną iš stipriausių Ispanijoje saugų grandžių, ši komanda tai gali padaryti. Pirmosios sezono rungtynės, kai Madride buvo pasiektos lygiosios ne su bet kuo, o su „Real“, skatina optimizmą... Tačiau kiek gi „Villarreal“ žais Riquelmes diktuojamu lėtu tempu ir įvarčiai bus pelnomi tik po jo atliekamų baudos smūgių? Kol komanda būdavo vadinama sezono atradimu, netikėtumu, toks stilius tikdavo, tačiau dabar ji jau išsikovojo pakankamą autoritetą, kad ne tik pavyzdingai gintųsi, bet ir pati spaustų varžovus prie jų vartų. Mažesnio už Panevėžį Viljarealio gyventojai nusipelnė gražesnio žaidimo...
Stiprioji pusė: Komanda įsigijo stiprius žaidėjus. Pires (traumuotas šešiems mėnesiams), Cani ir Nihatas suteiks šiai stipriai komandai daugiau stiprybės.
Silpnoji vieta: Nuo praėjusio sezono komanda žaidžia nuobodžiai. Pellegriniui reikės labai pasistengti, kad atpratintų komandą nuo per didelio pasitikėjimo savo jėgomis žaidžiant su vidutiniokais. Ilgalaikės Gónzalo ir Pireso traumos.
Tikslai: Žaisti Čempionų lygoje

Zaragoza

Naujasis „Zaragoza“ treneris Victor Fernandez prieš 11 metų jau buvo šią komandą nuvedęs iki pergalės Taurių laimėtojų taurės turnyre. Sugrįžęs į komandą jis vėl turės ją išmokyti pelnyti ne tik pergales, bet, svarbiausia – žaisti stabiliai. Juk jau trečią sezoną „Zaragoza“ žaidėjai trypčioja turnyrinės lentelės viduryje ir iš karto po Naujųjų metų kovos dėl titulų jiems tampa neaktualios. Fernandesas iš „Celtos“ su savimi pasiėmė Sergio ir Juanfran, o žaidimui vadovaus du nauji dirigentai – Aimar ir D‘Alessandro. Šiuos klubo naujokus stipriai parems broliukai Milito. O juk puolėjų duetas Milito – Everton pernai rezultatyvumu nusileido tik „barsukams“ Eto‘o – Ronaldinho. Tačiau ar Cani netektis neišbalansuos komandos, ar Aimar pagaliau nustos kamavusios traumos? Ar pagaliau sužibės iš „Barcos“ į Mančesterį pabėgusio, o dabar į Ispaniją sugrįžusio „raudonojo velnio“ Piquet žvaigždutė? Tai sužinosime tik sezono metu, tačiau pirmasis pralaimėjimas dar tik kuriančiam jauną komandą „Deportivui“ nieko gero nežada.
Atėjo: Piqué (Manchester United), Aimar (Valencia), Juanfran (Besiktas), D'Alessandro (Wolfsburgo), Sergio (Celta), Victor Fernandez (vyriausiasis treneris)
Išėjo: Valbuena (Albacete), Generelo (Gimnastic), Alvaro (Levante), Capi (Murcia), Piti (Hercules), Cani (Villarreal), Savio (Flamengo), Valbuena, Toledo, Victor Munoz (vyriausiasis treneris).
Stiprioji vieta: Tai viena iš komandų, kuri įsigijo stiprius žaidėjus.
Silpna vieta: Prarado geriausią vidurio žaidėją Cani. Auksinė gynėjų grandis sugriauta (Gabi-Milito-Alvaro).
Tikslai: Stengsis pasiekti UEFA taurę

Zebediejus, pasinaudodamas ir Balompie surinkta informacija

Ispanijoje nepriimta kalbėti apie pinigus. Ypač su tais, kas jų turi. Ši tema laikoma blogo tono ženklu, tuo labiau, kad Ispanijoje pinigų kojinėse niekas nelaiko. Tai liečia ir futbolo klubus. Ar klubai pinigų turi, galima spręsti iš vasarą įvykusių transferų. Ispanijos klubai iki penktadienio buvo įsigiję 134 naujus žaidėjus. Tačiau kol transferų langas neuždarytas vis girdisi planai pirkti Chivu („Real“) ir pan. Iš minėtų 134 klubų naujokų 83 yra ispanai, o 51 - užsienietis. Kitais žodžiais sakant 38% naujų žaidėjų gimė ne Ispanijoje. Tik du klubai neįsigijo užsieniečių, tai Bilbao „Athletic“ ir Huelvos „Recreativo“.

Daugiausiai užsieniečių įsigijo „Levante“ - net septynis, o Madrido „Atletico“ - 5. „Deportivo“ įsigijo daugiausiai ispanų žaidėjų (12). „Recreativo“ taip pat pasitiki "vietiniu produktu" (9). Įdomu, kad didžiausi Ispanijos klubai Madrido „Real“ ir „Barcelona“, neįsigijo nė vieno ispano, nors madridiečiai buvo beveik susiderėję su „Arsenal“ žaidėju Jose Antonio Reyes.

Kaip ir ankstesniais metais mėgstamiausi užsieniečiai yra iš Pietų Amerikos. Net 45% legionierių (23) atvyko iš šio regiono: Argentina (9), Brazilija (7), Urugvajus (5), Paragvajus (1) ir Čilė (1). Daugiausia užsieniečių atvyko iš Argentinos, antroje vietoje Brazilija, o trečią vietą dalijasi Prancūzija ir Urugvajus (5). Į Ispaniją pirmą kartą atvyko žaidėjas iš Irano (Javad Nekouman- „Osasuna“).

Daugiausia naujų žaidėjų pasisamdė „Deportivo“ - 14. Po galicų klubo rikiuojasi trys nauji Primeros klubai: „Nastic“ - 11, „Levante“ -11 ir „Recreativo“ - 9. „Racing Santander“ kol kas turi dešimt naujų žaidėjų, o „Getafe“ devynis. Mažiausiai žaidėjų įsigijo „Barcelona“ - tik tris

„Deportivo“, nors ir įsigijo daugiausiai žaidėjų, sumokėjo už juos mažiausiią pinigų sumą - €8.94 mln. Daugiausiai investavo Madrido „Real“. Capello komanda sudarė keturis sandorius kurių vertė €65 mln., įskaitant 28 milijonų sandėrį už Diarra (kol kas didžiausia suma šią vasarą). Kitas didelis Madrido Realo pirkinys - Van Nistelrooy (€15 milijonų), Valencios Joaquín (€24 milijonai) ir „Barcelona“ - Gudjohnsen (€12 milijonų). Tačiau pabrėžiame - liko dar savaitė ir gali būti pasirašytos kitos didelės sutartys.

Kiti klubai išleidę dideles sumas yra „Zaragoza“ ir Santandero „Racing“. "Los Maños" sumokėjo €8 milijonus už Aimarą, o Kantabrijos klubas sumušė klubo rekordą, paklodami €4.5 milijonus už 50% teisių į talentingąjį Rafaelį Sobís, į kurį buvo nusitaikęs ir AC Milan“.

Kiti įdomūs faktai apie naujus žaidėjus. Jauniausias yra Javi Martínez (17), už kurį Bilbao „Athletic“ sumokėjo €6 milijonus. Vyriausias žaidėjas yra 35 metų Enrique Romero, kurį įsigijo „Betis“. Kiti solidūs žaidėjai yra Abbondanzieri (34, Getafe), Lilian Thuram (34, Barcelona), Fabio Canavarro (32, Real Madrid) ir Robert Pires (32, Villarreal).

Pagal Jurgisr surinktą informaciją, spausdintą EF.lt. Forume

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...