Sti priausia pasaulyje futbolo lyga laikoma, ir bene kasmet tai įrodanti, Ispanijos "La Liga" buvo įkurta 1928 metais ir nuo tada tik devynioms komandoms - "Barcelona", "Athletic Bilbao", Madrido "Real", Sevilijos "Betis", Madrido "Atletico", "Valencia", "Sevilla", San Sebastiano "Real Sociedad" ir La Korunijos "Deportivo" - pavyko laimėti šį turnyrą. Daugiausiai kartų per Ispanijos aukščiausiosios ("Primera Division") čempionais tapę yra Madrido "Real". Tai jiems padaryti pavyko net 29 kartus. Antroje vietoje esanti "Barcelona" smarkiai atsilieka - 16 kartų.

Šį titulą iškovoti yra labai sunku - tai liudija vien tas faktas, kad per pastarąjį dešimtmetį čempionais tapo net penkios skirtingos komandos. Tai, kad čempionais tapti labai sunku, gali paliudyti ir karališkasis Madrido "Real" klubas, praėjusiame sezone surinkęs bene geriausią visų laikų ekipą turėjo pripažinti tokiomis ryškiomis žvaigždėmis pasigirti negalinčios "Valencia" pranašumą.

Šios lygos dominavimą pasaulyje patvirtina ir tas faktas, kad būtent Ispanija pirmauja UEFA skaičiuojamuose koeficientų sąrašuose. Tai nėra stebinantis dalykas, kadangi iš Ispanijoje žaidžiančių žaidėjų būtų galima surinkti vargiai nugalimą rinktinę. Ispanai beveik kiekvieną savaitę gali gyvai stebėti žaidžiančias tokias žvaigždes kaip Ronaldo, Ronaldinho, Raulis, Ayala, Casillas, Vicente, Puyolis, Beckhamas, Figo, Aimaras, Zidanas ir kitus.

Nors Ispanijos futbolo grandai - "Barcelona" ir "Real" - kovodami dėl čempionų titulo pasitelkia, atrodo, neišsenkančius finansinius išteklius, tai nevisada jiems atnešė sėkmę. Tai liudija keli faktai - du "Valencia" čempionų titulai per pastaruosius trejus metus bei "Deportivo" sėkmė 2000-iais metais.

"La Liga" - tai gražus akiai, atakuojantis bei, dažnai, greitas futbolas. Turbūt dėl šios priežasties 2003-2004 metų sezone buvo antra pagal lankomumą lyga Europoje į priekį praleidusi tik Vokietiją. Vidutiniškai kiekvieną Ispanijos čempionato dvikovą, nesvarbu, ar tai būtų arši lyderių akistata, miesto derbis, ar kova dėl išlikimo, stebėjo 28 tūkstančiai žiūrovų.

Labiau stebinantis yra tas faktas, kad vidutiniškai kiekvieną "Real" dvikovą namuose stebėdavo apie 70 tūkstančių žiūrovų. Publika "Santiago Bernabeu" stadione, talpinančiame apie 74 tūkstančius žiūrovų - beveik kiekvienose rungtynėse yra labai spalvinga - nuo galingiausių pasaulio valstybių prezidentų iki azijiečių studentų. Retas Madridą lankantis žmogus praleidžia progą kartą gyvenime pamatyti žaidžiančius "Los Galacticos", kaip yra vadinami "Real" futbolininkai.

2004-2005 metų sezone favoritais tapti Ispanijos čempionais neabejotinai bus "didysis trejetas": "Real", "Barcelona" ir "Valencia". Žinoma, negalima nuvertinti pergalės skonį baigiančių pamiršti "Deportivo" bei "Atletico", tačiau, jei "didžiojo trejeto" atstovai nedarys klaidų, vargu ar kas jiems sugebės pasipriešinti. Tuo tarpu kitoje turnyrinės lentelės pusėje naujokai "Getafe", "Levante" bei "Numancia" bandys neiškristi iš aukščiausiosios lygos.
Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos