Nors O limpinių žaidynių atidarymo ceremonija vyks penktadienį, pačios Atėnuose vykstančios varžybos tarsi neoficialiai prasidės trečiadienį, populiariausios pasaulyje sporto šakos futbolo rungtynėmis - pirmosios susikaus moterų turnyro E, F ir G grupių rinktinės, o vėliau bus žaidžiamos vyrų A ir C grupių rungtynės.


Istorija

Futbolo pasaulyje olimpinės varžybos pagal pajėgumą jau ilgą laiką yra ne pats svarbiausias turnyras. Taip yra todėl, kad iki 1984-ųjų Los Andželo olimpiados nebuvo leidžiama žaisti profesionalams, o vėliau šalims turėjo atstovauti jaunimo (iki 23 metų) rinktinės. Tarp turnyro pranašumų galima paminėti progą atsiskleisti jauniems futbolininkams - puikiai pasirodę žaidėjai dažnai vėliau pasirašydavo sutartis su garsiausiais Europos klubais.

1992 m. Barselonoje turnyrą laimėjo čempionato šeimininkai ispanai, antri liko lenkai, o trečią vietą netikėtai jauniausia Ganos rinktinė, kurios gretose buvo tuomet 16-os metų Samuelis Kuffouras (%p00030).


Prieš Atlantos olimpiadą tarp FIFA ir Olimpinio komiteto buvo pasiektas kompromisas, pagal kurį visos komandos galėjo pasimti tris žaidėjus vyresnius negu 23 metai (ši taisyklė galioja ir šiemet).

1996-ųjų futbolo turnyrą pirmą kartą laimėjo ne Europos ar Pietų Amerikos komanda, o Afrikos žemynui atstovaujanti Nigerija. Ilgą laiką atrodė, kad nugalėtojais taps Brazilijos ekipa, kurioje žaidė tokie žaidėjai kaip Ronaldo (%p00205), Rivaldo (%p02666) bei Bebeto.

Pusfinalio mače brazilai pirmavo prieš nigeriečius 3-1, bet skirtumą 78 minutę sušvelnino Ikpeba, o paskutinę pagrindinio laiko minutę komandos kapitonas Kanu (%p01626) išlygino rezultatą. Praėjus tik trims pratęsimo minutėms tas pats Kanu įmušė pergalingą įvartį, ir užbaigė, kaip daugelis žiūrėjusių mano, geriausią visų laikų olimpinį futbolo mačą.

Panašus scenarijus buvo ir finale - ten Argentina pirmavo 2-1 po tikslių Claudio Lopezo (%p00145) bei Hernano Crespo (%p01977) smūgių. Tačiau 74 min. Amokachi išlygino rezultatą, ir likus minutei Amunike nuginklavo argentiniečių vartininką Pablo Cavallerą (%p01210).


Dramatiškų momentų netrūko ir Sidnėjuje 2000 m., kur taip pat triumfavo komanda iš Afrikos - šį kartą tai buvo Kamerūnas (nugalėtojų ekipoje žaidė dabar "Vėtrai" atstovaujantis saugas %p02623).
Ketvirtfinalyje afrikiečiai pateikė sensaciją įveikdami Brazilijos rinktinę - rezultatas buvo lygus po Patricko Mboma ir Ronaldinho (%p00210) įvarčių. Nepaisant gautų dviejų raudonų kortelių kamerūniečiai atsilaikė iki pratęsimo, kur į aikštę po keitimo išėjęs Modestas Mbami įmušė pergalingą įvartį.

Pusfinalio mače prieš Čilę rezultatas buvo lygus iki pat paskutinės antro kėlinio minutės, kai Etame Mayeris 11 metrų baudiniu išvedė savo komandą į finalą. Ten, 104 tūkstančių žiūrovų akivaizdoje, Ispanija pirmajame kėlinyje įmušė du įvarčius ir neišnaudojo vieno 11m. baudinio. Vis dėlto "Nesutramdomieji Liūtai" nepasidavė, įmušė du įvarčius, o ispanai, atsidurę sunkioje padėtyje iš aikštės pašalinus du jų žaidėjus, sugebėjo atsilaikyti per pratęsimą. Baudinių serijoje vienintelis Amaya smūgiavo netiksliai, taigi Kamerūno rinktinė laimėjo aukso medalius.Atėnai 2004


A grupė
1. Graikija
2. Meksika
3. Pietų Korėja
4. Malis

Tvarkaraštis
Rugpjūčio 11:
Graikija - Pietų Korėja
Malis - Meksika

Rugpjūčio 14:
Pietų Korėja - Meksika
Graikija - Malis

Rugpjūčio 17:
Pietų Korėja - Malis
Graikija - Meksika

%p02854 gali tapti unikalaus pasiekimo autoriumi, jei jo komanda sugebės laimėti olimpinį turnyrą. 23 metų "Panathinaikos" puolėjas šią vasarą su Graikijos nacionaline rinktine jau laimėjo Europos čempionatą, ir dabar sieks Olimpiados aukso. Šalyje dabar ypač pakilo susidomėjimas futbolu, tad namų sienos graikams gali padėti bent jau užimti vieną dviejų pirmųjų vietų grupėje ir patekti į ketvirtfinalį.

Su graikais stipriai pakovoti turėtų Meksikos komanda, atrodžiusi solidžiai per atrankos varžybas, ne vieną staigmeną gali pateikti Malis, o Korėjos pajėgumą nėra lengva nuspėti.


B grupė
1. Italija
2. Paragvajus
3. Japonija
4. Gana

Tvarkaraštis
Rugpjūčio 12:
Paragvajus - Japonija
Gana - Italija

Rugpjūčio 15:
Paragvajus - Gana
Japonija - Italija

Rugpjūčio 18:
Paragvajus - Italija
Japonija - Gana

Europos jaunimo (U-21) čempionė Italija turi tiek daug talento, kad galėtų laimėti netik B grupę, bet ir visą olimpinį turnyrą. Prie komandos lyderio, 23 įvarčius "Serie-A" įmušusio %p00394 dar prisijungs trys vyresni žaidėjai, žaidžiantys ir nacionalinėje rinktinėje - vartininkas %p01683, gynėjas %p00382 bei saugas %p01107.

Pagrindiniais italų varžovais grupėje turėtų tapti Paragvajus, kuris olimpiados atrankoje įveikė Braziliją, ir taip pat puikiai pasirodė Amerikos taurės varžybose. Neblogą komandą turi ir Gana, kurios sudėtyje bus keli Italijoje pinigus uždirbantys žaidėjai, tarp jų garsiausias yra %p01449. Kaip ir kita jos kaimynė Azijoje Pietų Korėja, Japonijos ekipoje yra daug nežinomų vardų, taigi gana sunku spręsti apie jos tikrąjį pajėgumą.


C grupė
1. Argentina
2. Serbija ir Juodkalnija
3. Australija
4. Tunisas

Tvarkaraštis
Rugpjūčio 11:
Tunisas - Australija
Argentina - Serbija ir Juodkalnija

Rugpjūčio 14:
Serbija ir Juodkalnija - Australija
Argentina - Tunisas

Rugpjūčio 17:
Argentina - Australija
Serbija ir Juodkalnija - Tunisas

Turbūt galingiausią sudėtį tarp visų turnyro komandų turi Argentina. Šioje ekipoje netrūksta ir žvaigždžių, tokių kaip Roberto Ayala (%p00010), Kily Gonzalezas (%p01353), Javieras Saviola (%p00209), ar Gabrielis Heinze (%p00308), bet yra ir labai talentingų žaidėjų kaip Nicolasas Burdisso (%p02965), Fabricio Coloccinis (%p00744), Javieras Mascherano, Andresas D'Alessandro (%p02480), Carlosas Tevezas. Beveik iš tų pačių žaidėjų sudaryta komanda Amerikos taurėje tik finale nusileido brazilams.

Serbijos ir Juodkalnijos patekimas į turnyrą atrodo kaip siurprizas, bet tik iki tol kol nematei kaip ši komanda žaidžia. Nors ekipai trūks daugelio žaidėjų (gali būti, kad jų iš viso bus tik 13), jos jėga slypi komandiniame žaidime, padėjusiame serbams pasiekti Europos jaunimo čempionato finalą. Gana stiprią ekipą surinko ir Australija, o Tunisas atrodo taip pat nelinkęs lengvai pasiduoti.


D grupė
1. Portugalija
2. Marokas
3. Kosta Rika
4. Irakas

Tvarkaraštis
Rugpjūčio 12:
Kosta Rika - Marokas
Irakas - Portugalija

Rugpjūčio 15:
Kosta Rika - Irakas
Marokas - Portugalija

Rugpjūčio 18:
Kosta Rika - Portugalija
Marokas - Irakas

Patrauklų futbolą Europos jaunimo čempionate žaidusi Portugalijos komanda olimpiniam turnyrui dar pasipildė patyrusiu gynėju %p00274, saugu Luisu Boa Morte (%p02067) bei talentinguoju Euro-2004 vicečempionu %p01877, tad turėtų būti grupės favoritu.

Į antrą vietą grupėje greičiausiai taikys ambicingų planų turintis Marokas su į olimpinį turnyrą grįžusią Kosta Rika. Tuo tarpu politinių problemų kamuojamam Irakui turbūt nepavyks pateikti dar vieno siurprizo.


Moterų turnyro komandos

E grupė
1. Švedija
2. Japonija
3. Nigerija

F grupė
1. Vokietija
2. Kinija
3. Meksika

G grupė
1. JAV
2. Brazilija
3. Graikija
Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
Peticijos.lt

Kitos naujienos