Fantastiško grožio rungtynėse Italija įveikė Belgiją ir užsitikrino vietą pusfinalyje © Pool via REUTERS nuotr.

Europos čempionato žiūrovai galėjo išvysti dar vieną nuostabų futbolo vakarą. Miunchene, „Allianz“ arenoje Italijos rinktinė įtemptame mače 2:1 triumfavo prieš Belgijos rinktinę ir pusfinalyje italai „Wembley“ stadione susitiks su Ispanijos rinktine.

Šios rungtynes pasižymėjo dideliu intensyvumu, o netrūko ir progų. Tiesa, traumų irgi buvo. Traumą patyrė vienas iš Italijos rinktinės lyderių Leonardo Spinazzola, o belgai neteko Nacero Chadli. Šiose rungtynėse belgams galėjo padėti Kevinas De Bruyne, ties kuriuo buvo didelis klaustukas prieš mačą.

Kalbant apie rungtynes, pirmasis kėlinys prasidėjo aktyviai, abi komandos keitėsi atakomis, o pirmojoje pirmojo kėlinio pusėje turėjo progų De Bruyne, Lukaku bei Chiesa.

31-ąją minutę prasidėjo veiksmas, kai Italija išsiveržė į priekį 1:0, po puikaus Nicolo Barella smūgio į vartus. Prieš tai J. Vertonghenas padarė klaidą po sumaišties baudos aikštelėje, kamuolys atiteko italams ir „Inter“ saugas tuo pasinaudojo, kamuolį pasiųsdamas į vartus nuo virpsto.

44-ąją minutę dar vieną įvartį pridėjo Lorenzo Insigne. Tai buvo dar vienas puikus situacijos išpildymas, Lorenzo prisivarė kamuolį prie pat baudos aikštelės ir iš ten smūgiavo taip, jog Belgijos vartininkui šansų neliko.

Tačiau prieš pat pertrauką Belgija sušvelnino rezultatą. Jaunasis Jeremy Doku išprovokavo pražangą baudos aikštelėje ir Romelu Lukaku realizavo 11 m baudinį. Po pirmo kėlinio rezultatas Italijos naudai buvo 2:1.

Antrajame kėlinyje vėl buvo žaidžiamas puikus futbolas ir progų tikrai netrūko. Viena iš jų buvo 61-ąją minutę, kai Romelu Lukaku nesugebėjo kamuolio nukreipti į vartus iš kelių metrų ir pataikė į L. Spinazzolą.

70-ąją minutę dar vieną puikų šansą turėjo „Inter“ puolėjas, tačiau ją vėl nepasinaudojo. Kulniuku ataką dar bandė užbaigti ir T. Hazardas, tačiau ir jam nepavyko.

Rungtynių gale belgai bandė spausti italus, tačiau nieko išpešt nepavyko ir rezultatas liko 2:1 Italijos naudai. Jie keliauja į pusfinalį, kur susitiks su Ispanija.