"Sūduva" – antrus metus iš eilės LFF Supertaurės nugalėtoja

Sekmadienį „Arvi“ manieže pakilo 2019 m. Lietuvos futbolo sezono uždanga. „Betsafe LFF Supertaurės“ dvikovoje Marijampolės „Sūduvos“ klubas įrodė savo pranašumą prieš Vilniaus „Žalgirio“ komandą 2:0.

Suvalkijos ekipa Supertaurės aukso medalius iškovoja jau antrus metus iš eilės, o iš viso tai jiems jau trečiasis toks trofėjus klubo istorijoje. „Žalgiriui“ patyrė pirmą pralaimėjimą Supertaurės varžybų istorijoje.

Rungtynių pradžioje abi komandos žaidė aktyviai ir bandė perimti iniciatyvą bei kamuolio kontrolę, tačiau ryškesnės persvaros nei vienai ekipai įgauti nepavyko.

11 minutę „Sūduva“ išprovokavo varžovų pražangą dešiniajame krašte. Labai pavojingą perdavimą į baudos aikštelę atliko Gratas Sirgėdas, tačiau priešais vartus atsidūrusiam M. Topčagičiui nepavyko įveikti vartininko.

„Žalgiris“ taip pat lankėsi oponentų aikštės pusėje. 16 minutę Saulius Mikoliūnas prie baudos aikštelės prieigų atliko pavojingą šūvį, bet kamuolys praskriejo kiek virš skersinio.

Tačiau „Sūduva“ buvo ta komanda, kuriai pavyko išsiveržti į priekį. 29 minutę po Vaido Slavicko pakelto kampinio, M. Topčagičius vartininko aikštelėje sėkmingai atsitvėrė nuo varžovo ir aukštai pakelta koja įmušė kamuolį į kairįjį vartų kampą.

Po įmušto įvarčio marijampoliečiai įgijo dar didesnį pasitikėjimą savo jėgomis, o „Žalgirio“ bandymai perdavimais iš kraštų surasti komandos draugus baigdavosi sėkmingu „Sūduvos“ gynėjų darbu neutralizuojant pavojų.

Vladimiro Čeburino auklėtiniai toliau sėkmingai kėlė pavojų standartinėse situacijose. 42 minutę po įžaisto kampinio, M. Topčagičius pavojingai smūgiavo į kairįjį vartų kampą, bet „žalgiriečiai“ blokavo smūgį ir išsigelbėjo nuo potencialiai antro įvarčio į savus vartus.

Po pertraukos „Žalgiris“ iš karto siekė aktyviu spaudimu pralaužti varžovų vartus, bet tiek Liviu Antalio, tiek Tomislavo Kišo bandymai nepasiekė tikslo.

52 minutę „Sūduva“ pelnė antrą įvartį. Po Algio Jankausko perdavimo iš dešiniojo krašto, baudos aikštelėje Tosaintas Rickettsas praktiškai nieko netrukdomas galva nuginklavo vilniečių vartininką Laurentiu Branescu.

70 minutę „Žalgiris“ turėjo progą sušvelninti rezultatą baudos smūgiu. Prie kamuolio stojęs T. Kišas galingu šūviu sudrebino vartų konstrukciją ir privertė atsidusti gausiai susirinkusius aistruolius. Po kelių minučių kroatas smūgiu į kairįjį kampą privertė paplušėti savo tėvynainį kitoje barikadų pusėje Ivaną Kardumą.

Iki susitikimo pabaigos „Sūduva“ sėkmingai sulaikė atkaklius „Žalgirio“ bandymus sušvelninti rezultatą ir triumfavo dvikovoje 2:0.