Sunki "Roma" pergalė Italijos čempionate © Eurofootball.lt
Šeštadienį Italijos "Serie A" pirmenybėse sužaistos dvejos 32-ojo turo rungtynės.

Svarbią pergalę iškovojo vilčių pakovoti dėl čempiono titulo neprarandantis ir šiuo metu antroje vietoje žengiantis "Roma" klubas, namie po atkaklios kovos 3-2 įveikęs "Genoa".

Šeimininkams pastaroji savaitė buvo sunki - nacionaliniame čempionate jie praėjusį savaitgalį sužaidė tik lygiosiomis su "Cagliari", o UEFA Čempionų lygos ketvirtfinalyje 0-2 nusileido "Man Utd".

Tuo tarpu "Genoa" savo sąskaitoje turėjo dvi pergales iš eilės, o puolėjo Marco Borriello sportinė forma pastaruoju metu buvo tiesiog stulbinanti.

Nepaisant to, Romos futbolininkai nuo pat pradžių spaudė varžovus ir jau netrukus pasiekė įvartį - Maxas Tonetto prasiveržė kairiuoju kraštu ir perdavė kamuolį R.Taddei, kuris antruoju bandymu išvedė savo komandą į priekį.

18 minutę persvarą įspūdingai padvigubino traumuotą Francesco Totti aikštėje pakeitęs M.Vučiničius - puolėjas, gavęs perdavimą iš D.de Rossi, buvo nusisukęs nugara į vartus, tačiau staigiai apsisuko ir galingu smūgiu iš beveik 20 metrų pasiuntė kamuolį į viršutinį vartų kampą, nepalikdamas nė menkiausių vilčių "Genoa" vartininkui Robinho.

Visgi kuo toliau, tuo labiau iniciatyvą perėmė "Genoa". Ypač tai išryškėjo antrajame kėlinyje, kuomet per mažiau nei minutę svečiai atstatė pusiausvyrą.

58 minutę skirtumą pelnytai sušvelnino M.Rossi, pasižymėjęs po Fabiano reido kairiuoju kraštu. Neįtikėtina, bet praėjus mažiau nei minutei švieslentėje degė du jau dvejetai, ir tai nebuvo techninio personalo klaida - Leonas sužaidė sienele su M.Borriello ir tiksliu smūgiu nuginklavo Doni.

Be to, 63 minutę geltona kortele buvo nubaustas D.de Rossi. Tai buvo jau tryliktasis saugo įspėjimas šį sezoną, o tai reiškia, jog nuo šiol kiekvieną kartą gavęs kortelę futbolininkas bus diskvalifikuojamas vienerioms rungtynėms.

Visgi 80 minutę tas pats italas turėjo pagrindo džiaugtis - būtent jis realizavo 11 metrų baudinį, kurį teisėjas skyrė M.Borriello baudos aikštelėje pargriovus "Roma" saugą Taddei.

Per likusį laiką virė aistros, tačiau įsimintiniausias epizodas įvyko ne aikštėje, o už jos ribų - "Genoa" treneris Gian Pieras Gasperini buvo pašalintas iš aikštės.

Tris taškus savo aikštėje iškovojo ir penktąją poziciją turnyrinėje lentelėje pakilo "Milan" ekipa, 3-1 nugalėjusi "Cagliari".

Italijos madų sostinėje įvarčio ilgai laukti nereikėjo - jau 8 minutę po traumos į aikštę sugrįžęs geriausias praėjusių metų Europos ir pasaulio futbolininkas Kaka prasiveržė baudos aikštelės link ir išvedė savo komandą į priekį.

31 minutę pasižymėjo ir kitas du mėnesius medikų globoje praleidęs "Milan" žaidėjas Filippo Inzaghi, pelnęs įvartį galva iš 7 metrų po kampinio.

"Cagliari" viltys išplėšti bent tašką atgimė antrojo kėlinio pradžioje, kuomet šeimininkų vartininkas Zeljko Kalačas kurioziškai išleido kamuolį iš savo rankų po D.Conti baudos smūgio.

Visgi 69 minutę jas praktiškai palaidojo vėlgi F.Inzaghi, tradiciškai savo stiliumi išvengęs nuošalės spąstų, iššokęs vienas prieš vartininką ir atstatęs saugesnį pranašumą savo komandai.

"Roma" 3 - 2 "Genoa"
14' [1 - 0] Rodrigo Taddei
18' [2 - 0] Mirko Vucinic
58' [2 - 1] Marco Rossi
59' [2 - 2] Julio Cesar Leon Dailey
80' [3 - 2] Daniele De Rossi (iš 11 metrų baudinio)

"AC Milan" 3 - 1 "Cagliari"
8' [1 - 0] Kaka
31' [2 - 0] Filippo Inzaghi
49' [2 - 1] Daniele Conti
69' [3 - 1] Filippo Inzaghi