Svarbi "Liverpool" pergalė prieš "Man Utd" Anglijoje © Eurofootball.lt
Anglijos "Premier" lygoje sekmadienį vyko ketverios X turo rungtynės.

Itin svarbią pergalę iškovojo keturių iš eilės nesėkmių seriją nutraukęs "Liverpool" klubas, principiniame derbyje namie 2-0 įveikęs "Man Utd".

Šeimininkai aktyviai pradėjo rungtynes ir galėjo įsiveržti į priekį sužaidus 14 minučių, bet Fabio Aurelio baudos smūgį atrėmė vartininkas Edwinas van der Saras, sukliudęs pasižymėti ir pirmajam prie kamuolio suskubusiam Dirkui Kuytui.

Netrukus po to bene geriausią galimybę dar kartą vėjais paleido Kuytas - iššokęs vienas prieš varžovų vartų sargą olandas mušė šiek tiek netiksliai.

"Man Utd" į tai atsakė pavojingu, bet pernelyg silpnu Wayne'o Rooney bandymu galva, o kitoje aikštės pusėje dar prieš didžiąją pertrauką tik save kaltinti galėjo Aurelio - visiškai vienas paliktas brazilas galva mušė tiesiai van der Sarui į rankas.

Antrajame kėlinyje ir toliau gyviau rungtyniavo Liverpulio ekipa, tačiau Rafaelio Benitezo auklėtiniams pritrūkdavo tikslumo lemiamu atakų stadijos metu.

Tačiau galiausiai tikslas buvo pasiektas - 64 minutę po Yossi Benayouno perdavimo Fernando Torresas mikrodvikovoje įveikė gynėją Rio Ferdinandą ir galingu smūgiu pasiuntė kamuolį į tinklą.

Seras Alexas Fergusonas į aikštę iškart po to metė Michaelą Oweną - puolėją, didžiąją karjeros dalį praleidusį "Liverpool" komandoje,- kurį "Anfield" stadione susirinkę sirgaliai sutiko švilpimu ir įžeidžiančiomis skanduotėmis, tokiomis kaip "Judas".

Visgi anglo tai, atrodo, pernelyg nepaveikė, ir 84 minutę techniškai sustabdęs kamuolį futbolininkas suteikė progą smūgiuoti Antonio Valenciai, bet šis iš aštraus kampo sudrebino skersinį.

Dar kiek vėliau Owenas uždirbo Jamie Carragherio pražangą, už kurią gynėjas buvo nubaustas geltona kortele. "Man Utd" žaidėjai reikalavo pašalinimo iš aikštės, mat jis buvo paskutinioji kliūtis tarp puolėjo ir vartų, bet arbitras apsiribojo įspėjimu, o baudos smūgį nevykusiai mėgino realizuoti Nani.

Mančesterio vienuolikė leidosi į ataką, o "Liverpool" laukė progų kontratakuoti ir netrukus vieno greito antpuolio metu antrą geltoną kortelę užsidirbo ir aikštę palikti turėjo gynėjas Nemanja Vidičius. Įdomu tai, kad serbas yra šalinamas iš aikštės jau trečiame mače prieš Liverpulio klubą iš eilės.

Kiek vėliau antrą įspėjimą užsidirbo ir šeimininkų saugas Javieras Mascherano, bet finalinis teisėjo švilpukas paskelbė "Liverpool" pergalę, kurią dar spėjo įtvirtinti van der Sarą nuginklavęs Davidas N'Gogas.

"Bolton" 3- 2 Liverpulio "Everton"
16` [1 - 0] Chung-Yong Lee
27` [2 - 0] Gary Cahill
32` [2 - 1] Louis Saha
55` [2 - 2] Marouane Fellaini
86` [3 - 2] Ivan Klasnic

"Liverpool" 2 - 0 "Manchester United"
65` [1 - 0] Fernando Torres
90` [2 - 0] David N`Gog

90` iš aikštės pašalintas Nemanja Vidic ("Man Utd")
90` iš aikštės pašalintas Javier Mascherano ("Liverpool")

"Man City" 2 - 2 Londono "Fulham"
53' [1 - 0] Joleon Lescott
60' [2 - 0] Martin Petrov
62' [2 - 1] Damien Duff
68' [2 - 2] Clint Dempsey

Londono "West Ham" 2 - 2 Londono "Arsenal"
16' [0 - 1] Robin van Persie
37' [0 - 2] William Gallas
74' [1 - 2] Carlton Cole
80' [2 - 2] ALberto Diamanti (iš 11 metrų baudinio)

85' iš aikštės išvytas Scot Parker ("West Ham")