T.Gravesenas baigė karjerą Danijos rinktinėje © Eurofootball.lt
Naujasis "Celtic" klubo saugas Thomas Gravesenas paskelbė, kad pasitraukia iš Danijos nacionalinės rinktinės.

30-metis žaidėjas rinktinei atstovavo 66 kartus ir apsisprendė susitelkti rungtyniavimu naujajame klube po to, kai neseniai paliko Madrido "Real" ekipą.

"Esu labai patenkintas, kad perėjau į "Celtic" ir laimingas, jog kaip futbolininkas pradėsiu viską iš naujo", - cituojamas žaidėjas Danijos Futbolo Federacijos išplatintame pareiškime . – "Todėl aš jaučiuosi gerai ir darbui noriu atsiduoti visu 100 procentu".

T.Gravesenas debiutavo nacionalinėje rinktinėje 1998 metų rugpjūtį mače su Čekija, o taip pat su komanda dalyvavo 2000-ųjų ir 2004-ųjų Europos pirmenybėse.

Be to, kovingasis saugas su ekipa 2002 metais vykusiame Pasaulio čempionate Pietų Korėjoje ir Japonijoje pasiekė aštuntfinalį, kuriame nusileido Anglijai rezultatu 0-3.

"Nuo to laiko, kai atstovavau Danijai, dalyvavau Europos bei Pasaulio čempionatuose, kuriuose fantastiškai praleidau laiką ir įgijau patirties", - pridurė futbolininkas. – "Esu dėkingas už visą tą laiką, kurį praleidau su visa savo komanda, ir norėčiau padėkoti savo kolegoms – treneriui Mortenui Olsenui, Danijos rinktinės fanams ir visiems, kurie buvo su komanda. Atstovauti Danijai buvo didelė garbė".

Vyr. rinktinės strategas M.Olsenas sako, kad T.Graveseno labai trūks per Danijos 2008 metų Europos čempionato atrankos varžybas.

"Žinojau apie jo sprendimą jau kurį laiką ir bandžiau jį įtinkinti persigalvoti", - sakė jis. – "Tačiau man nepavyko ir jis akivaizdžiai jaučia, jog tai teisingas sprendimas. Taigi turėdamas tai omenyje gerbiu jo sprendimą ir linkiu jam visa ko geriausio klubinėje karjeroje su "Celtic". Thomas nacionalinei rinktinei buvo neįtikėtinai svarbus žaidėjas ir visi žaidėjai bei trenerių personalas tikrai turi už ką padėkoti dėl jo indėlio per tuos praleistus metus".

Europos futbolo čempionatas 2024 spėlionė