"Trakų" ir "Atlanto" mače įvarčiai krito į vienus vartus

„Trakų“ kelionė link „SMScredit.lt A lygos“ čempionato medalių tęsiasi. Antrąją vietą turnyro lentelėje užimantys Senosios sostinės riteriai savo aikštėje nepasigailėjo Klaipėdos „Atlanto“, įveikdami juos rezultatu 3:0 (1:0). Kartą pasižymėjęs Lukas Kochanauskas pelnė savo 11-ąjį įvartį sezone ir snaiperių sąraše atsilieka tik nuo šiauliečio Niko Tokičiaus. Vos tašką per paskutines tris rungtynes iškovojęs „Atlantas“ apsunkino savo galimybes kovoti dėl apdovanojimų.

Dvikovą aikštės šeimininkai pradėjo labai aktyviai ir jau 2-ąją minutę galėjo pasižymėti Darius Miceika, bet po Ronaldo Solomino perdavimo į baudos aikštelę įkirtęs saugas kamuolį pasiuntė aukštai virš vartų.

Įvarčio žiūrovams laukti ilgai neteko. 5-ąją minutę Jurijus Kendyšas laimėjo oro dvikovą ir galva numetė kamuolį prieš vartus išbėgusiam R.Solominui. Jaunojo futbolininko smūgį atrėmė jį pasitikęs Mantas Galdikas, pakartotinis Vytauto Lukšos smūgis pataikė į gynėją ir nuskriejo už galinės linijos. Pakėlus kampinį, aukščiau už visus iššoko J.Kendyšas, nukreipdamas kamuolį į vartų kampą.

15-ąją minutę po pražangos ir perdavimo į baudos aikštelę „Trakų“ baudos aikštelėje kilo gaisras. Jo metu efektingai per save smūgiavo Antonas Jemelinas, tačiau kamuolio kelyje atsidūręs J.Kendyšas pavojų likvidavo.

Kiek atsitraukę link savo vartų „Trakai“ svečių vartams grasino labai pavojingomis greitomis atakomis. Kėlinio viduryje po kampinio kamuolį pagavęs Tadas Kauneckas pradėjo kontrataką, kurios smaigalyje atsidūrė ir prieš vartus išbėgo V.Lukša ir Andrius Lipskis. Gynėjas nusprendė ataką užbaigti pats, tačiau nesugebėjo nukreipti kamuolio į tolimą vartų kampą, neišnaudodamas auksinės progos.

Aikštės šeimininkų gynėjai puikiai tvarkėsi tiek su Mariumi Papšiu, tiek su Zigmantu Jesipovu, eliminuodami vieną pagrindinių „Atlanto“ puolimo ginklų – aukštus perdavimus Evaldui Razuliui.

32-ąją minutę „Trakai“ privalėjo padvigubinti rezultatą, tačiau puikiai sužaidė M.Galdikas, dusyk išgelbėjęs komandą nuo didžiulių nemalonumų. Suklydus Kazimierui Gnedojui, V.Lukša prieš vartus išvedė Tadą Labuką, kuris nesugebėjo pergudrauti jį pasitikusio svečių vartininko. Kamuolys nukrito R.Solominui, kurio labai stiprų smūgį darsyk atrėmė „Atlanto“ vartų sargas. Pakartotinį D.Miceikos šūvį atmušė M.Galdikui į pagalbą atskubėjęs A.Jemelinas.

Tik kėlinio pabaigoje pirmą kartą į vartus smūgiavo E.Razulis, nepataikęs į vartus galva po Donato Naviko aukšto perdavimo iš kairės.

Iškart po pertraukos „Trakų“ treneris į aikštę metė rungtynėse prieš „Šiaulius“ dukart pasižymėjusį Luką Kochanauską, tačiau iniciatyva nuo antrojo kėlinio pradžios priklausė „Atlantui“, įsikūrusiam varžovų aikštės pusėje.

62-ąją minutę labai pavojingai galva smūgiavo Marius Papšys po aštraus komandos kapitono Andriaus Jokšo perdavimo. Kamuolys praskriejo visai šalia skersinio.

Po keturių minučių Ovidijus Verbickas neišnaudojo idealios progos rezultatui išlyginti. Po pražangos aikštės viduryje ir ilgo A.Jemelino perdavimo link vartų, oro dvikovą laimėjęs E.Razulis galva numetė kamuolį į baudos aikštelę įkirtusiam ir gynėjus už nugaros palikusiam O.Verbickui, bet saugas apmaudžiai smūgiu į vartus nepataikė.

Visiškai nematomu aikštėje iki tol buvęs L.Kochanauskas blykstelėjo 77-ąją minutę. Puolėjas sulaukė puikaus T.Labuko perdavimo, atsidūrė vienas prieš M.Galdiką ir šaltakraujiškai nukreipė kamuolį į tolimą vartų kampą, įmušdamas trečiąjį savo įvartį per dvejas rungtynes.

Po penkių minučių rungtynių baigtis tapo aiški. Nuo gynėjo po rikošeto atšokusį kamuolį perėmė V.Lukša ir po puikaus reido į baudos aikštelę gražiu ir labai tiksliu smūgiu į tolimą kampą įmušė trečiąjį komandos įvartį.

„Atlantas“ rankų nenuleido ir stengėsi įmušti bent garbės įvartį, bet E.Razulis pavojingai smūgiavo virš vartų, o Roko Krušnausko smūgį galva šuoliu atrėmė puikiai sužaidęs T.Kauneckas.

Trakų „Trakai“ – Klaipėdos „Atlantas“ 3:0 (1:0)

„Trakai“: T.Kauneckas, N.Apakidze, J.Januševskis, L.Klimavičius, J.Kendyšas, P.Krasnovskis, A.Lipskis, V.Lukša, D.Miceika (86 min. R.Masenzovas), D.Koubas (46 min. L.Kochanauskas), T.Labukas (88 min. P.Malinauskas).

„Atlantas“: M.Galdikas, R.Baravykas, A.Jemelins, K.Gnedojus, Z.Jesipovas (81 min. R.Krušnauskas), A.Jokšas, A.Bartkus, D.Navikas (73 min. M.Maksimovas), O.Verbickas, M.Papšys, E.Razulis.

Įvarčiai: J.Kendyšas (6), L.Kochanauskas (77), V.Lukša (82).

Geltonos kortelės: D.Navikas (16).