Trečio kvalifikacinio etapo starte netrūko atkaklios kovos © Eurofootball.lt
Antradienį ketveriomis rungtynėmis UEFA Čempionų lygoje prasidėjo trečiojo kvalifikacinio etapo varžybos. Nelengvas ir dramatiškas pergales savo aikštėje iškovojo "Rangers" ir "Benfica", "Valencia" namuose neturėjo didesnio vargo su "Elfsborg", o "Lazio" ir "Dinamo" įtempta dvikova baigėsi lygiosiomis.

Atkakliausias susitikimas vyko Italijos sostinėje Romoje, kur po kelerių metų pertraukos į Čempionų lygą grįžęs vietos "Lazio" priemė stipriausią Rumunijos klubą Bukarešto "Dinamo". Šeimininkų gynėjui Emilsonui Cribari dėl traumos palikus aikštę svečiai išnaudojo kiekybinę persvarą, ir 21 minutę išsiveržė į priekį po Ionelio Danciulescu tikslaus smūgio galva.

Pirmajame kėlinyje "Lazio" daug atakavo, tačiau rumunus nuo įvarčio neretai gelbėjo sėkmingai žaidęs vartininkas Bogdanas Lobontas, kuris 36 minutę dar ir atrėmė Tommaso Rocchi muštą 11 metrų baudinį. Tuo tarpu Italijos klubui nesisekė vis labiau ir prieš pat pertrauką jie neteko ir kito vidurio gynėjo Guglielmo Stendardo, o kadangi du tos pačios pozicijos žaidėjai buvo traumuoti dar prieš mačą, antrajame kėlinyje "Lazio" teko žaisti su keturiais krašto gynėjais.

Vis dėlto vienas jų, po keitimo aikštėje pasirodęs 19 metų Lorenzo de Silvestri, padėjo Romos ekipai išlyginti rezultatą - po jo perdavimo iš krašto smūgiu galva pasižymėjo Massimo Mutarelli. Tačiau "Lazio" neišnaudojo progų išplėšti pergalę, o susitikimas italams baigėsi žaidžiant devyniese prieš dešimt, nes arbitras iš Norvegijos parodė raudonas korteles šeimininkų saugams Valonui Behrami ir įvarčio autoriui M.Mutarelli bei "Dinamo" gynėjui Lucianui Goianui.

Tik rungtynių pabaigoje pergalę išplėšti pavyko Glazgo "Rangers", kurio susitikimas su "Crvena Zvezda" klostėsi taip pat gana atkakliai. Abi komandos daug progų įvarčiams nesukūrė, ir atrodė, kad mačas baigsis nulinėmis lygiosiomis, tačiau priešpaskutinę minutę po Lee McCullocho perdavimo galva tiksliu smūgiu škotams pergalę nulėmė ispanas Nacho Novo.

Susitikimo paskutinėmis minutėmis iškovotu laimėjimu prieš danų "Kobenhavn" galėjo džiaugtis ir Lisabonos "Benfica". Portugalus namuose 25 minutę tolimu smūgiu į priekį išvedė veteranas Rui Costa, ir nors už 11 minučių Atiba Hutchisonui pavyko rezultatą išlyginti, paskutinį "žodį" mače "tarė" tas pats Rui Costa, kuris 85 minutę dar vienu puikiu smūgiu iš toli įmušė antrą ir pergalingą "Benfica" komandos įvartį.

Rimtesnės intrigos neužfiksuota tik Valensijoje, kur vietos "Valencia" klubas žaidė su Švedijos čempionu Boraso "Elfsborg" ir nugalėjo po trijų Ispanijos rinktinės futbolininkų įvarčių. Jau 7 minutę šeimininkus į priekį išvedė Vicente, antrojo kėlinio viduryje "Valencia" persvarą padvigubino Davidas Silva, o 70 minutę trečią įvartį pelnė Fernando Morientesas.

Dvylika trečiojo kvalifikacinio etapo pirmųjų mačų bus žaidžiami trečiadienį. Atsakomosios etapo dvikovos vyks už dviejų savaičių rugpjūčio 28-29 dienomis.

Antradienio rungtynių rezultatai

Romos "Lazio" (Italija) 1 - 1 Bukarešto "Dinamo" (Rumunija)
21' [0 - 1] Ionel Daniel Danciulescu
54' [1 - 1] Massimo Mutarelli

36' Tommaso Rocchi ("Lazio") nerealizavo 11 metrų baudinio

72' Valon Behrami, 86' Massimo Mutarelli (abu "Lazio"), 90' Lucian Goian ("Dinamo") pašalinti iš aikštės

Glazgo "Rangers" (Škotija) 1 - 0 Belgrado "Crvena Zvezda" (Serbija)
89' [1 - 0] Nacho Novo

Lisabonos "Benfica" (Portugalija) 2 - 1 "Kobenhavn" (Danija)
25' [1 - 0] Rui Costa
36' [1 - 1] Atiba Hutchinson
85' [2 - 1] Rui Costa

"Valencia" (Ispanija) 3 - 0 Boraso "Elfsborg" (Švedija)
7' [1 - 0] Vicente Rodriguez
59' [2 - 0] David Jimenez Silva
70' [3 - 0] Fernando Morientes