Triuškinančios "PSV" bei "Ajax" pergalės © Eurofootball.lt
Šį savaigalį vyko 8 Olandijos "Eredevisie" čempionato turas, kuris, kaip jau beveik tampa įprasta, pasižymėjo įvarčių gausa.

Penktadienį vienintelėse rungtynėse Tilburgo „Willem”, itin nesėkmingai pradėjusi šį čempionatą, namuose po Zsomboro Kerekeso bei Geerto den Oudeno įvarčių nugalėjo Almelo “Heracles”, kurie praktiškai visą mačą žaidėjo dešimtyje – jau pačioje rungtynių pradžioje dvi geltones korteles išsyk užsidirbo Emanuelis Boakye. Po šios pergalės “Willem” iš mirtininkų zonos pakilo į 15 vietą.

Šeštadienį vos staigmenos nepateikė absoliutus lygos austaideris Roterdamo “Sparta”, kuris išvykoje tik paskutinę rungtynių minutę nusileido neblogai šiemet rungtyniaujančiam Kerkradės “Roda” klubui. Po Marcelo Meeuwiso realizuoto vienuolikos metrų baudinio “Roda” įsiveržė į priekį, tačiau iki mačo pabaigos likus 15 minučių Dominique’as van Dijkas, aikštėje po keitimo išbuvęs vos 10 minučių, rezultatą išlygino. Kerkradės ekipai paskutinę minutę pergalę ir šuolį iš šeštos į penktą vietą atnešė Dieteris Van Tornhoutas.

Enschede mieste vietos “Twente” nepasigalėjo svečių iš Roterdamo. Po Sharbelo Touma, Otmano Bakkalo, Orlando Engelaaro bei Blaise’o N`Kufo įvarčių “Twente” prieš “Excelsior” pirmavo 4-0. Svečiams rungtynių pabaigoje paguodos įvartį pelnė Jarda Simras. Po šios pergalės “Twente” pakilo į 4 vietą, kur tik dėl blogesnio įvarčių santykių neaplenkia tiek pat tašku turinčią “AZ” vienuolikę.

Kur kas atkakliau vyko mačas tarp prieš šias varžybas turnyrinėje lentelėje greta stovėjusių Waalwijko “RKC” bei Bredos “NAC”. Itin nesėkmingai šis mačas susiklostė namie rungtyniavusios “RKC” ekipos žaidėjui D.Mulderiui, kuris antro kėlinio viduryje įsimušė į savo vartus. Po šio pralaimėjimo “RKC” nukrito į trečią nuo galo, 16-ą vietą, tuo tarpu Bredos vienuolikė iš 14-os šoktelėjo į 13-ą.

Sekmadienį buvo sužaisti paskutiniai Olandijos „Eredivisie“ čempionato 8-ojo turo susitikimai.Triuškinančią pergalę iškovojo „Ajax“, „PSV“ nugalėjo „AZ“, šešių įvarčių trileryje pergalę iškovojo „Heerenveen“, „Utrecht“ šventė pergalę mače su „Den Haag“ ir „NEC“ minimaliu rezultatu nugalėjo „Vitesse“.

Centrinės rungtynės įvyko Roterdame, kur vietos „Feyenoord“ surėmė ginklus su sostinės Amsterdamo „Ajax“. Rungtynes aktyviau pradėjo svečiai. Ir jų puikus demonstruojamas žaidimas pasitvirtino jau 12-ąją minutę, kai po pakelto kampinio smūgiu galva į tolimąjį vartų kampą kamuolį pasiuntė Olandijos rinktinės ir „Ajax“ puolėjas Janas Klaasas Huntelaaras. Įpusėjus pirmajam kėlinukui „Ajax“ padvigubino savo rezultatą, kai pasižymėjo tas pats J.K.Huntelaaras.

Antrojo kėlinio pradžioje krito ir trečiasis įvartis į „Feyenoord“ vartų sargo Henko Timmero vartus, kai jį nuginklavo Kennethas Perezas. Dar po dvylikos minučių tašką šiame mače padėjo „Ajax“ puolėjas K.Perezas, kuris realizavo 11 metrų baudinį. „Feyenoord“ žaidėjams neišlaikė nervai ir jie mačą buvo priversti baigti netgi devyniese: iš aikštės pašalintas veteranas Pierre`as van Hooidonkas ir už antrą geltoną kortelę išvarytas meksikietis Sebastijnas Pardo.

Po šio laimėjimo „Ajax“ su 22 taškais išlieka pirmenybių lyderiu, o gėdingą pralaimėjimą patyręs „Feyenoord“ iš septintos nusileido iki 9-osios pozicijos.

Dar viename daug intrigos kėlusiame mače susitiko pernykščių metų čempionas „PSV“ ir vicečempionas „AZ“. Ronaldo Koemano vadovaujami auklėtiniai įsiveržė į priekį 12-tą varžybų minutę, kai įvartį įmušė Manuelis Da Costa. Pirmame kėlinyje daugiau įvarčių nebuvo.

Užtat antrojo kėlinio pradžioje žiūrovus laukusiems atkaklios kovos panaikino „PSV“ klubas. 46-ąją minutę „AZ“ vartų sargą Joe Didulicą sušaudė Edisonas Mendezas, o tuojau pat po minutės trečiąjį šių varžybų įvartį pelnė Dramblio Kaulo Kranto rinktinės puolėjas Arouna Kone. Bet vis dėlto aikštės šeimininkai neprarado vilties ir sušvelnino rezultatą. Tai padarė Demy De Zeeuwas.

Šis pralaimėjimas „AZ“ ekipai reiškė, kad klubas nukrenta į trečią vietą, o „PSV“ po ilgesnės pertraukos tampa antru ir nuo lyderio „Ajax“ atsilieka vos dviem taškais.
Kitame mače susikovė vidutiniokas „Utrecht“ ir lygos autsaideris „Den Haag“. Čia favoritu laikomas „Utrecht“ pateisino lūkesčius ir nugalėjo pelnytai rezultatu 2-0. Nugaėtojų gretose 24-ąją minutę pasižymėjo Ricky Kruysas, 37-ąją Cedricas van den Gunas.

Dar vienose rungtynėse Niijmgene „NEC“ priėmė svečius iš Arnhemo – „Vitesse“. Vienintelio įvarčio autoriumi tapo šeimininkų gynėjas Youseffas El Akchaoui, kuris per teisėjo pridėtinį laiką realizavo 11 metrų baudinį.
„NEC“ pakilo į 12-ąją vietą, o „Vitesse“ užima 14-ąją poziciją.

Daugiausia įvarčių buvo pelnyta Herenvene, kur šeimininkai „Heerenveen“ susikovė su „Groningen“. Žiūrovams įvarčio ilgai laukti nereikėjo: 14-ąją minutę pasižymėjo „Heerenveen“ puolėjas Alfonso Alvesas. Bet daugiausia dėmesio sulaukė anrasis kėlinys, kuriame pasipylė tikras įvarčių lietus.

67-ąją minutę Robas Friendas antrą kartą nuginklavo „Groningen“ vartininką Brianą Vandenbussche. Po septynių minučių dar vieną įvartį pelnė aikštės šeimininkų žaidėjas A.Alvesas. 79-ąją minutę tašką mače padėjo „hat-trcku“ pasižymėjęs A.Alvesas.

Bet svečiai nesiruošė nulenkti galvų ir 80-ąją minutę atžaidė vieną įvartį. Pasižymėjo legionierius iš Ukrainos Jevgenijus Levchenko. Dar po dviejų minučių į „Heerenveen“ vartus buvo paskirtas 11 metrų baudinys, kurį realizavo tas pats J.Levchenko. Bet to nepakako ir pergalę šventę „Heerenveen“.

„Groningen“ po šio pralaimėjimo nusirito iki šeštos vietos, o “Heerenveen” šiuo metu yra 7-tas.

8 turo rezultatai

"Willem" 2 - 0 "Heracles"
57' [1 - 0] Z. Kerekes (iš 11 m. baudinio).
86' [2 - 0] G.d. Ouden

9' E. Boakye ("Heracles") už antrą geltoną kortelę pašalintas iš aikštės

"Roda" 2 - 1 "Sparta"
59' [1 - 0] M. Meeuwis (iš 11 m. baudinio).
75' [1 - 1] D.v. Dijk
90' [2 - 1] D.V. Tornhout

"Twente" 4 - 1 "Excelsior"
22' [1 - 0] S. Touma
29' [2 - 0] O. Bakkal
56' [3 - 0] O. Engelaar
64' [4 - 0] B. NKufo
88' [4 - 1] J. Simr

RKC 0 - 1 NAC
66' [0 - 1] D. Mulder (į savo vartus)

AZ 1 - 3 PSV
12' [0 - 1] M.D. Costa
46' [0 - 2] E. Mendez
47' [0 - 3] A. Kone
71' [1 - 3] D.d. Zeeuw

"Utrecht" 2 - 0 "Den Haag"
24' [1 - 0] R. Kruys
37' [2 - 0] C.v.d. Gun

"Feyenoord" 0 - 4 "Ajax"
12' [0 - 1]K.J. Huntelaar
38' [0 - 2] K.J. Huntelaar
50' [0 - 3] K. Perez (iš 11 m. baudinio).
62' [0 - 4] K. Perez

66' P.v. Hooijdonk bei 85' S. Pardo (abu "Feyenoord") pašalinti iš aikštės

"NEC" 1 - 0 Vitesse"
90' [1 - 0] Y.E. Akchaoui (iš 11 m. baudinio).

"Heerenveen" 4 - 2 "Groningen"
14' [1 - 0] A. Alves
67' [2 - 0] R. Friend
74' [3 - 0] A. Alves
79' [4 - 0] A. Alves
81' [4 - 1] E. Levchenko (iš 11 m. baudinio).
82' [4 - 2] E. Levchenko