UEFA Čempionų lygos finalo apžvalga © JumpStory nuotr.

Gegužės mėnesio pabaigoje – 29 dieną, šeštadienį įvyks visų laukiamas UEFA „Čempionų lygos“ finalas, kuriame žais dvi Anglijos futbolo komandos – Mančesterio „City“ ir Londono „Chelsea“. Įdomu tai, kad per visą lygos istoriją, dvi anglų komandos susitinka finale tik trečią kartą, tačiau visi jie buvo ne taip ir seniai – 2007-08 metų sezone žaidė kita Mančesterio komanda „United“ prieš tą pačią „Chelsea“, o 2018-19 metų sezone žaidė „Liverpool“ prieš Londono „Tottenham“. Jeigu „City“ patekimas į finalą neatrodo labai didelė staigmena, tai prieš sezono pradžią „Chelsea“ komandos finale tikrai daug kas nematė, išskyrus ištikimiausius komandos fanus.

Įdomu tai, kad „City“ komandai tai bus pirmasis UEFA „Čempionų lygos“ finalas. Per paskutinius metu į šią komandą buvo investuota labai daug pinigų, komanda rinko titulus Anglijoje, tačiau tarptautiniame fronte niekaip nepavyko pasiekti aukštumų, vis tik, panašu, kad šis sezonas gali būti kitoks. Pagal bet365 Lietuva prognozes, šio finalo favoritai yra būtent „City“ futbolininkai. Už šią komandą suteikiamas mažesnis koeficientas, dėl to, galima tikėtis, kad būtent Mančesterio futbolininkus labiau ir spaus atsakomybė. Galima sakyti, kad visose bendrovėse „City“ komanda yra laikoma favoritė, todėl spaudimas jaučiamas ne tik iš fanų, bet ir iš visos sporto industrijos.

„Chelsea“ komandai tai bus trečiasis finalas istorijoje. Pirmą kartą žaidė jau minėtame 2007-08 metų finale ir tuomet po baudinių serijos turėjo pripažinti „United“ komandos pranašumą, tačiau 2011-12 metais po baudinių serijos laimėję prieš „Bayern“ futbolininkus kėlė lygos taurę į viršų. Pagal šiuos skaičius galima sakyti, kad būtent Londono komanda yra mačiusi daugiau, tačiau labiau tai turėtų skambėti, kad „Chelsea“ fanai yra matę daugiau, nes patys žaidėjai šiuose finaluose nežaidė ir tokios patirties neturi.

Kadangi finale žaidžia dvi Anglijos komandos, nieko keisto, kad jos tarpusavyje yra žaidusios ne kartą ir ne du. Būtų įdomu atkreipti dėmesį į visai neseniai vykusį FA taurės pusfinalį, kurio metu „Chelsea“ nugalėjo „City“ futbolininkus ir pateko į finalą. Šiose rungtynėse irgi „City“ buvo rungtynių favoritai, o po pralaimėjimo komandos treneris P.Guardiola sakė, kad laimėti keturis titulus viename sezone yra nerealu. Nors „City“ šį sezoną buvo labai arti to, deja, bet pralaimėtas pusfinalis komandai paliko galimybę laimėti tris titulus vieno sezono metu.

Būtent šis FA taurės pusfinalis parodė, kad „City“ komanda yra tikrai nugalima. Visai neseniai šios komandos susitiko ir Anglijos lygoje, tuomet irgi „Chelsea“ laimėjo prieš „City“ futbolininkus. Nors šios rungtynės turėjo daug mažiau reikšmės, tačiau pralaimėjimas lieka pralaimėjimu. Iš paskutinių 4 rungtynių „Chelsea“ laimėjo 3 kartus, todėl šis finalas nuo to turėtų būti tik dar gražesnis.

Atkreipti dėmesį reikėtų ir į tai, kad po šio sezono komandą palieka ilgametis komandos lyderis S.Aguero, atsisveikinimas su komanda ir UEFA „Čempionų lygos“ taurės iškėlimas į viršų būtų išsipildžiusi žaidėjo ir fanų svajonė, tačiau tik noro neužtenka, o vienose rungtynėse gali būti visko – vienos klaidos kaina gali būti tokia didelė, kad ji nulems rungtynių nugalėtoją. Net neabejojama, kad „Chelsea“ jaunimas bus itin motyvuoti laimėti prieš paskutiniu metu Anglijoje dominuojančią „City“ komandą ir tai gali papildoma našta „City“, kadangi žaidžiant prieš kitos šalies komandą būtų tikrai mažiau spaudimo.

Straipsnio įvertinimas: 1 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos