UEFA taurės ketvirtfinalyje - triuškinanti "Zenit" pergalė © Eurofootball.lt
UEFA taurės turnyre ketvirtadienį sužaistos ketverios ketvirtfinalio rungtynės. Triuškinančią pergalę svečiuose iškovojo Sankt Peterburgo "Zenit", o kiti trys susitikimai baigėsi lygiosiomis.

Didelį žingsnį pusfinalio link žengė Rusijos čempionas "Zenit" klubas, net ir be vyriausiojo trenerio Dicko Advocaato, kuris dėl diskvalifikacijos mačą stebėjo iš tribūnų, išvykoje net 4-1 sutriuškinęs Leverkuzeno "Bayer".

Vienintelė Europos taurių turnyruose likusi Rusijos komanda nuo pat pradžių perėmė iniciatyvą ir sukūrė keletą progų - iš pradžių P.Pogrebniako smūgį spėjo blokuoti gynėjas, o dar kiek vėliau Konstantino Zirianovo bandymą nuo vartų linijos atmušė vartininkas Rene Adleris.

Visgi šeimininkams atsilaikyti iki galo nepavyko - 20-ąją minutę puikiai rungtyniavęs A.Aršavinas perėmė kamuolį iš Tranquillo Barnettos, dešiniuoju kraštu, suklaidindamas gynėją Karimą Haggui, įsiveržė į baudos aikštelę ir galingu smūgiu iš aštraus kampo pelnė įspūdingą įvartį.

Po tokio šalto dušo "Bayer" atsigavo ir užgulė varžovų vartus, o 33 minutę atstatė pusiausvyrą, kai nuo Theofanio Geko smūgio galva gynėjams vargais negalais pavyko apsiginti, bet vartų sargui Viačeslavui Malafeevui netrukus teliko bejėgiškai stebėti, kaip pirmasis prie atšokusio kamuolio suskubęs S.Kiesslingas septintą kartą turnyre siunčia jį į tinklą.

Tačiau tikrasis "Zenit" šou prasidėjo antrojo kėlinio pradžioje, kai per kiek daugiau nei 10 minučių buvo pelnyti net trys įvarčiai.

Iš pradžių, 53 minutę, po A.Aršavino perdavimo iš kelių metrų pasižymėjo P.Pogrebniakas. Gražiai ir tiksliai žaidusių "Zenit" futbolininkų atakos nesiliovė, o tai davė vaisių - 61 minutę iš 25 metrų trečią kartą R.Adlerį nuginklavo gynėjas A.Aniukovas.

Ir tai dar nebuvo pabaiga - dar po kelių akimirkų savo pavardę tarp įvarčius pelniusių žaidėjų įsirašė I.Denisovas, pasiuntęs kamuolį į tinklą po puikaus P.Pogrebniako perdavimo.

Per likusį laiką "Bayer" pastangos bent kiek sušvelninti skirtumą buvo bevaisės - svečiai iš Sankt Peterburgo ne tik be vargo griovė jų atakas, bet patys turėjo progų dar padidinti skirtumą, bet jomis nepasinaudojo.

Atsakomieji susitikimai bus žaidžiami lygiai po savaitės, balandžio 10 dieną.

Leverkuzeno "Bayer" 1 - 4 Sankt Peterburgo "Zenit"
20' [0 - 1] Andrey Arshavin
33' [1 - 1] Stefan Kiessling
53' [1 - 2] Pavel Pogrebnyak
61' [1 - 3] Aleksandr Anyukov
64' [1 - 4] Igor Denisov

Miuncheno "Bayern" 1 - 1 "Getafe"
26' [1 - 0] Luca Toni
90' [1 - 1] Cosmin Contra

"Fiorentina" 1 - 1 Eindhoveno PSV
56' [1 - 0] Adrian Mutu
63' [1 - 1] Danny Koevermans

Glazgo "Rangers" 0 - 0 Lisabonos "Sporting"