UEFA taurės turnyre - Šembero ir Stankevičiaus klubų pergalės © Eurofootball.lt
Ketvirtadienį prasidėjo UEFA taurės turnyro grupių etapo varžybos. Įdomu tai, kad iš 16 mačų vos du pasibaigė lygiosiomis - Berlyno "Herta" sužaidė taikiai su Lisabonos "Benfica", o Trondheimo "Rosenborg" pasidalino po tašką su "Brugge".

Įtikinamą pergalę namie pasiekė Maskvos CSKA klubas, kuriam atstovauja vienas Lietuvos rinktinės lyderių Deividas Šemberas. Armiečiai savo aikštėje 3-0 sutriuškino 8 vietą Ispanijos čempionate užimančią La Korunijos "Deportivo" ekipą.

Šeimininkai į priekį įsiveržė jau 9 minutę, kai Julianas De Guzmanas pargriovė visą mačą žaidusį Šemberą, o kamuolį į tinklą puikiu baudos smūgiu pasiuntė Alanas Dzagoevas. Dar po kelių akimirkų pirmojo įvarčio autorius padvigubino savo komandos pranašumą, pasižymėdamas iš kairiojo baudos aikštelės krašto po Vagnerio Love perdavimo.

Kėliniui artėjant į pabaigą "Deportivo" perėmė iniciatyvą ir turėjo progų sušvelninti skirtumą, bet rusai gynėsi patikimai. Verta pažymėti, kad prieš pat didžiąją pertrauką už pražangą prieš varžovą Šemberas buvo nubaustas geltona kortele.

Antrajame kėlinyje vėl aktyviau žaidė CSKA, bet La Korunijos ekipos vartininkas Danielis Aranzubia atrėmė du pavojingus Milošo Krasičiaus bandymus.

Nepaisant to, maskviečiai galiausiai pasiekė savo - 60 minutę iš arti trečią kartą varžovus traukti kamuolį iš tinklo privertė Love'as. Ispanai pabaigoje turėjo galimybę įmušti bent paguodos įvartį, tačiau netikslus Sergio Gonzalezo smūgis puikiai simbolizavo nesėkmingą vakarą svečiams.

Tris taškus į savo sąskaitą įsirašė ir Genujos "Sampdoria" ekipa, išvykoje 2-1 įveikusi Belgrado "Partizan".

Kitas Lietuvos rinktinės narys Marius Stankevičius, atstovaujantis Italijos komandai, taip pat žaidė visas rungtynes.

Antrajame pagal prestižą Europos klubinio futbolo turnyre sėkmingai kovojanti, tačiau Italijos čempionate buksuojanti "Sampdoria" į priekį įsiveržė 20 minutę, kai įvartį kulnu pelnė Emiliano Bonazzoli.

Nepaisant to, 34 minutę Serbijos vienuolikė atstatė pusiausvyrą - iššokęs vienas prieš vartininką Luca Castellazzi pasižymėjo Senegalo rinktinės futbolininkas Lamine Diarra.

Ir pirmajame, ir antrajame kėlinyje progų turėjo abi komandos, o 55 minutę vėl persvara įgijo svečiai iš Genujos - Stankevičiaus į baudos aikštelę perduoto kamuolio išmušti nesugebėjo gynėjas Aleksandaras Miljkovičius ir tuo pasinaudojęs saugas Daniele Dessena antrąkart nuginklavo "Partizan" vartų sargą Mladeną Bozovičių.

Netrukus tam pačiam Bozovičiui teko atremti pavojingus Reto Zieglerio bei Dessenos bandymus, o kitoje aikštės pusėje geriausias galimybes išlyginti skirtumą ir išplėšti bent tašką turėjo Ivanas Obradovičius bei Dorde Lazičius, bet italai atsilaikė ir išsivežė pergalę.

Lengvus pirmuosius tris taškus sau neįprastame Senojo žemyno turnyre iškovojo "Milan" vienuolikė, išvykoje 3-1 įveikusi "Herenveen".

Stadione susirinkusiems žiūrovams pirmojo įvarčio ilgai laukti nereikėjo, ir nors jį pelnė Olandijos ekipos gynėjas Calvinas Jongas-A-Pingas, džiaugsmo buvo nedaug - futbolininkas pasiuntė kamuolį į savų vartų tinklą po Kaka perdavimo iš krašto.

Dar vienas tikslus brazilo perdavimas 23 minutę leido "Milan" pirmauti jau 2-0 - varžovų vartininką nuginklavo prie artimojo virpsto atsidūręs saugas Gennaro Gattuso.

Carlo Ancelotti auklėtiniai kontroliavo rungtynių eigą, bet trečiasis įvartis krito tik 69 minutę, kuomet iššokęs vienas prieš vartininką tikslų smūgį į savo sąskaitą įsirašė veteranas puolėjas Fillipo Inzaghi.

Tiesa, prieš pat pabaigą po Giuseppe Favalli pražangos "Herenveen" įmušė 11 metrų baudinį bei sušvelnino skirtumą, tačiau tai tebuvo menka paguoda pralaimėjimą turėjusiems pripažinti šeimininkams.

Dar vieną nesėkmę patyrė absoliutus Anglijos "Premier" lygos autsaideris Londono "Tottenham" klubas, išvykoje turėjęs pripažinti Italijos "Udinese" ekipos pranašumą rezultatu 0-2.

Šeimininkai pirmąjį įvartį pelnė 24 minutę, kai gavęs perdavimą atgal suklydo ir kamuolį perėmusį varžovą pargriovė svečių vartininkas Heurelho Gomesas. Teisėjo skirtą 11 metrų baudinį ramiai realizavo Antonio Di Natale.

Verta pažymėti, kad iki šio tikslaus smūgio aikštėje geriau atrodė būtent "Tottenham" futbolininkai.

Kiek vėliau progų turėjo Marco Motta bei Fabio Quagliarella, bet tuomet patikimai sužaidė Gomesas.

Antrajame kėlinyje "Tottenham" liko dešimtyje - dvi kvailas pražangas per minutę prieš tą patį Alexis Sanchezą padaręs Jamie O'Hara užsidirbo dvi geltonas korteles ir buvo priverstas palikti aikštę.

Nors "Udinese" bent keliskart galėjo padvigubinti pranašumą, šansą atstatyti pusiausvyrą turėjo ir svečiai, kuomet puolėjo Darreno Bento bandymą galva atrėmė vartininkas Samiras Handanovičius.

Tačiau rungtynių likimas paaiškėjo likus žaisti dar keturias minutes, kai po greitos atakos nuo virpsto antrąjį Udinės ekipos įvartį pelnė Simone Pepe.

A grupė:

Gelzenkircheno "Schalke" 3 - 1 PSG
12' [1 - 0] Larrys Mabiala (į savus vartus)
39' [2 - 0] Kevin Kuranyi
69' [3 - 0] Halil Altintop
90' [3 - 1] Clement Chantome

Enschedės "Twente" 1 - 0 Santandero "Racing"
6' [1 - 0] Romano Denneboom

B grupė:

Stambulo "Galatasaray" 1 - 0 Pirėjo "Olympiakos"
25' [1 - 0] Harry Kewell

Berlyno "Herta" 1 - 1 Lisabonos "Benfica"
51' [0 - 1] Angel Di Maria
74' [1 - 1] Marko Pantelic

C grupė:

"Sevilla" 2 - 0 "Stuttgart"
15' [1 - 0] Koffi Romaric
16' [2 - 0] Renato

Belgrado "Partizan" 1 - 2 Genujos "Sampdoria"
20' [0 - 1] Emiliano Bonazzoli
34' [1 - 1] Lamine Diarra
55' [1 - 2] Daniele Dessena

Marius Stankevičius ("Sampdoria") žaidė visas 90 minučių

D grupė:

"Udinese" 2 - 0 Londono "Tottenham"
24' [1 - 0] Antonio Di Natale (iš 11 metrų baudinio)
86' [2 - 0] Simone Pepe

57' Jamie O'Hara ("Tottenham") pašalintas iš aikštės

Zagrebo "Dinamo" 3 - 2 "NEC Nijmegen"
3' [1 - 0] Mario Mandzukic
23' [1 - 1] Carlos (į savus vartus)
78' [1 - 2] Tim Janssen
81' [2 - 2] Bosko Balaban
84' [3 - 2] Ivica Vrdoljak

E grupė:

"Herenveen" 1 - 3 "AC Milan"
19' [0 - 1] Calvin Jong-a-Pin (į savus vartus)
23' [0 - 2] Gennaro Gattuso
69' [0 - 3] Filippo Inzaghi
85' [1 - 3] Danijel Pranjic (iš 11 metrų baudinio)

"Braga" 3 - 0 "Portsmouth"
8' [1 - 0] Luis Bernardo Aguiar Burgos
46' [2 - 0] Wason Libardo Renteria Cuesta
87' [3 - 0] Alan Osorio da Costa Silva

F grupė:

"Zilina" 1 - 2 "Hamburger"
15' [0 - 1] Mladen Petric
44' [0 - 2] Ivica Olic
69' [1 - 2] Emil Rilke

Birmingemo "Aston Villa" 2 - 1 Amsterdamo "Ajax"
8' [1 - 0] Martin Laursen
22' [1 - 1] Thomas Vermaelen
45' [2 - 1] Gareth Barry

G grupė:

"Kobenhavn" 1 - 3 "Saint Ettiene"
2' [0 - 1] Batefimbi Gomis
37' [0 - 2] Loïc Perrin
59' [1 - 2] Cesar Santin (iš 11 metrų baudinio)
65' [1 - 3] Dimitri Payet

4' Morten Nordstrand ("Kobenhavn") nerealizavo 11 metrų baudinio

Trondheimo "Rosenborg" 0 - 0 "Club Brugge"

H grupė:

Maskvos CSKA 3 - 0 La Korunijos "Deportivo"
9' [1 - 0] Alan Dzagoev
12' [2 - 0] Alan Dzagoev
60' [3 - 0] Vagner Love

Deividas Šemberas (CSKA) žaidė visas 90 minučių

"Nancy" 3 - 0 Roterdamo "Feyenoord"
48' [1 - 0] Moncef Zerka
54' [2 - 0] Julien Feret
85' [3 - 0] Maurilio Helder