UEFA turi naują prezidentą: Europos futbolui vadovaus slovėnas A. Čeferinas

Michels Platini paskelbė pareiškė, kad tęs kovą dėl nušalinimo panaikinimo, nes jo sąžinė švari, o tada buvo priverstas stebėti, kaip UEFA nariai išsirinko naująjį prezidentą.

Europos futbolui nuo šiol vadovaus Slovėnijos futbolo federacijos (FA) prezidentas Aleksandras Čeferinas. A.Čeferinas rinkimuose galiausiai varžėsi su Nyderlandų futbolo asociacijos prezidentu Michaelu van Praagu.

„Mano draugai, ačiū jums už fantastišką palaikymą. Man tai reiškia labai daug. Mano maža ir graži Slovėnija didžiuojasi tuo. Tikiuosi, kad vieną dieną ir jūs galėsite didžiuotis manimi“, – trumpą kalbą pasakė A.Čeferinas.

Jis sulaukė 42 balsų, o olandas gavo 13. 

Anglijos remiamas M.van Praagas draugiškai priėmė pralaimėjimą.

„Pralaimėti nėra malonu, bet ačiū už atvirą, švarią ir gražią kampaniją. Man labai smagu dėl gerų ir intensyvių diskusijų su kolegomis. Aleksandras turi tokius pat tikslus. Norime kitokios UEFA. Geresnės UEFA. Tik jis tai nori padaryti savu, o aš norėjau savu keliu“, – sakė M.van Praagas.

Galėjo pasisakyti

M.Platini sulaukė FIFA malonės, kai ši suteikė leidimą kreiptis į UEFA kongresą, nors buvusiam UEFA prezidentui skirtas ketverių metų nušalinimas nuo bet kokio vaidmens futbole.

M.Platini rimtų sankcijų sulaukė dėl gautų išmokų, kurios buvo suteiktos pažeidžiant nuostatus.

M.Platini pasinaudojo platforma Atėnuose, kur garsiai kalbėjo apie savo pasiekimus nuo 2007 metų, kai pradėjo vadovauti UEFA. Jis netgi davė patarimą kitam organizacijos vadovui.

UEFA delegatai plojo 61 metų valdininkui, kai šis tarė: „Futbolo draugai, sudie.“

Akimirką prieš jis teigė, kad nieko blogo nepadarė, kai iš FIFA 2011 metais priėmė 2 milijonų šveicarų frankų išmoką.

„Būkite tikri – mano sąžinė yra švari. Esu tikras, kad nepadariau nė menkiausios klaidos, todėl tęsiu teisinę kovą. Noriu padėkoti visiems čia esantiems, kurie turėjo drąsos, buvo lojalūs ir palaikė mane per pastaruosius mėnesius“, – kalbėjo M.Platini.

lrytas.lt

Straipsnio įvertinimas: 0 0
 • wow

  Pasirode, kad Basaras al Assadas usus nusiskutes

  • 0
 • wow

  Pasirode, kad Basaras al Assadas usus nusiskutes

  • 0
 • wow

  Pasirode, kad Basaras al Assadas usus nusiskutes

  • 0

Kitos naujienos