V. Urbonas: padarėme tai, kas nuo mūsų ir priklausė

„Žalgirio“ vyriausias treneris Valdas Urbonas po rungtynių su „FC Vaduz“ komanda persirengimo kambaryje sudalyvavo „Žalgirio“ futbolininkų džiaugsmo šventėje, o paskui ilgai vaikščiojo po „Rheinpark“ stadiono aikštę. „Norėjosi dar pabūti puikioje futbolo atmosferoje, pajusti tas emocijas ir suprasti, ką mes pasiekėme“, – paaiškino futbolo specialistas.

Atsakomosios rungtynės su „FC Vaduz“ UEFA Europos lygos antrajame atrankos varžybų etape baigėsi lygiosiomis, tačiau šio rezultato užteko, kad į kitą varžybų etapą žengtų „Žalgiris“. Pasak V.Urbono, būtent bendras rezultatas ir yra svarbiausias. „Džiaugiuosi, kad pasiekėme bendrą gerą rezultatą ir išėjome į kitą Europos lygos atrankos varžybų etapą. Nes tik bendras rezultatas yra viso to mūsų darbo rodiklis, – teigė V.Urbonas. – Pačios rungtynės tikrai nebuvo lengvos, nes susitiko dvi lygiavertės ir viena kitos vertos komandos. Pirmame kėlinyje mūsų situacija nebūtų tokia prasta, jei mes patys būtume geriau išnaudoję susikurtas progas. Nes progų buvo, bet paversti jų įvarčiais mes nesugebėjome. Aišku, varžovai mums irgi pasiūlė įdomią taktinę schemą, kuriai mes nebuvome pasirengę. Norėjome gintis tvarkingai ir koncentruotai, neduoti varžovams įgyti persvaros, bet jie sugebėdavo gero judėjimo, atsidengimų ir stipraus individualaus žaidimo dėka susikurti kiekybinę persvarą viename ar kitame aikštės taške. O jų perdavimai iš kraštų į vidurį nuolat kėlė mums pavojų. Kelis kartus pavyko apsiginti, tačiau galiausiai gynyboje atsivėrė spragos ir varžovai tuo pasinaudojo.
 
Po pirmo kėlinio mes kažkiek persitvarkėme, be to, ir varžovų aktyvumas nuslūgo, nes jie paprasčiausiai negalėjo visas rungtynes išlaikyti tokio aukšto tempo, kokį patys mums pasiūlė. Jie šiek tiek atsitraukė, o mes pajudėjome į priekį ir džiugu, kad radome progą pagaliau pelnyti įvartį. Net ir po to netrūko įtampos prie mūsų vartų, pamatėme, kokie pavojingi gali būti varžovai standartinių situacijų metu, bet džiugu, jog mes sugebėjome užbaigti rungtynes mums palankiu rezultatu. Puikiai žaidė Džiugas Bartkus, pasiaukojančiai grūmėsi visi aikštės žaidėjai, ir to atsidavimo bei kovos dėka mums pavyko išsaugoti tą trapią persvarą.
 
Noriu padėkoti vyrams, kurie savo pasiaukojimu ir kova įrodė, kad yra verti tęsti pasirodymą Europos lygos atrankos varžybose.“
 
Po pirmo kėlinio žalgiriečių tolesnė kelionė Europos lygos varžybose kėlė abejonių, nes šeimininkai pirmavo 1:0. Tačiau po pertraukos „Žalgiris“ pakeitė žaidimo eigą, o įspūdingas komandos kapitono Tomašo Šimkovičiaus įvartis atvėrė Lietuvos sostinės ekipai duris į kitą varžybų etapą. „Mes ieškojome kažkokių sprendimų, nes žinojome, jog varžovai neturi kur trauktis, nes būtent jiems reikėjo atakuoti, pelnyti įvartį. Tiesa, mes tikrai nenorėjome giliai atsitraukti į gynybą, planavome tiesiog uždaryti tam tikras erdves, užkirsti kelius jų atakoms. Iš pradžių mums tai neblogai sekėsi, bet paskui mes leidome varžovams įsibėgėti ir jie netgi perėmė iniciatyvą, įgijo psichologinį pranašumą. Bet antrą kėlinį mes grįžome prie patikrintų taktinių schemų, taip kaip visada žaidžiame – ir tai davė rezultatą. Gal T.Šimkovičiaus smūgis iš šalie ir atrodė keistai, bet svarbiausia, kad kamuolys nors įdomia trajektorija, tačiau kirto vartų liniją“, – pareiškė V.Urbonas.
 
UEFA Europos lygos trečiajame atrankos varžybų etape žalgiriečių laukia susitikimas su Ispanijos futbolo grandais – „Sevilla“ ekipa. „Manau, kad praeidami du etapus bei įveikdami Farerų salų ir Lichtenšteino komandas mes padarėme tai, kas nuo mūsų priklausė. Vis dėlto, jei būtume pralaimėję tokiems varžovams, tikrai būtume likę nesuprasti ir būtų daug akmenų paleista į mūsų daržą, – pripažino V.Urbonas. – O dabar mes esame tokiame etape, kai galime tik mėgautis futbolu. Noriu, kad ir žaidėjai atsipalaiduotų ir išnaudotų būsimas dvikovas su „Sevilla“ tam, kad pajustų didžiojo futbolo malonumą. Manau, kad tokio klubo atvežimas į Lietuvą yra jau didelis pasiekimas. Kaip mums seksis, kas mūsų laukia – tai jau kiti klausimai. Aš matau tik pozityvą, kad mes turėsime galimybę susitikti su tokio kalibro klubu. Vis dėlto, tai ne kiekvienam duota, net ir draugiškose rungtynėse tokių komandų savo kelyje nesusitiksi, nes mes visgi esame ne tų svorio kategorijų.“
 
„Žalgirio“ vyriausias treneris nepamiršo ir komandą Lichtenšteine aktyviai palaikiusių gerbėjų. „Galiu tik išreikšti didžiausią pagarbą žmonėms, kurie randa galimybių atvykti ir palaikyti savo komandą, kad ir kur ji žaistų. Ypač šiandien jie buvo ir matomi, ir girdimi, jų palaikymas buvo labai stiprus ir mums reikalingas. Išvykos rungtynės fanai yra papildomas stimulas žaidėjams, nes tai parodo, kad jie rūpi bendruomenei, rūpi žmonėms. Man smagu, kad Lichtenšteine buvo „Pietų IV“ bendruomenės atstovai, branduolys. Noriu jiems nuoširdžiai padėkoti už palaikymą ir pasveikinti su patekimu į kitą Europos lygos atrankos varžybų etapą! Europos lygos nuotykis tęsiasi“, – konstatavo V.Urbonas. 

Pirmosios rungtynės su „Sevilla“ klubu įvyks rugpjūčio 9 dieną, o atsakomoji dvikova Vilniuje bus surengta rugpjūčio 16 d. 

fkzalgiris.lt

Straipsnio įvertinimas: 2 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos