"Valencia" sutrypė "Karaliaus taurės" laimėtojus © Eurofootball.lt
Sekmadienį Ispanijoje buvo sužaistos likusios 33-io turo "La Ligos" rungtynės. Pastaruoju metu prastą formą svečiuose demonstravę Madrido "Real" futbolininkai kiek netikėtai Ispanijos sostinės derbyje sužaidė lygiosiomis 1-1 su "Getafe". Tuo netruko pasinaudoti "Valencia" futbolininkai, net 4-0 sutriuškinę šią savaitę Ispanijos "Karaliaus taurę" laimėjusius "Espanyol" futbolininkus ir įsitvirtinę antroje turnyrinės lentelės vietoje.

Valensijoje vykusias rungtynes aktyviau pradėjo šeimininkai, tačiau jiems į priekį išsiveržti pavyko tik pirmojo kėlinio pabaigoje, kai Danielis De Ridderis baudos aikštelėje pargriovė Davidą Villą ir pastarasis pats sėkmingai realizavo teisėjo skirtą vienuolikos metrų baudinį.

"Espanyol" situacija smarkiai suprastėjo įpusėjus antrajam kėliniui, kai už antrą geltoną kortelę aikštę buvo priverstas palikti saugas Eduardo Costa. Netrukus po Davido Villa`os baudos smūgio iš kairiojo krašto argentinietis gynėjas Roberto Ayala galva nuginklavo atsarginį "Espanyol" vartininką Iraizosą.

Dar po keturių minučių rezultatas tapo triuškinamas - vos prieš minutę po keitimo aikštėje pasirodęs rezultatyviausias praėjusio sezono komandos žaidėjas puolėjas Mista galva į vartus nukreipė Davido Albeldos skersuotą kamuolį. Verta paminėti, kad tai buvo tik pirmasis aukšto ispano įvartis šiame sezone.

Iki pagrindinio laiko pabaigos likus penkioms minutėms Mista dar sugebėjo atlikti rezultatyvų perdavimą Rubenui Barajai, kuris stipriu smūgiu įmuštė ketvirtą rungtynių įvartį.

Tuo tarpu rungtynėse Madride dominavo kuklų biudžetą turinčio "Getafe" futbolininkai. Nors pastaruoju metu puikią formą demonstruojantis Julio Baptista rungtynių pradžioje sudrebino vartų konstrukciją, o po kelių minučių jo į vartus skriejantį kamuolį nuo vartų linijos išmušė Rubenas Pulido, tikrus stebuklus demonstravo "Real" vartininkas Ikeras Casillasas, fantastiškai atrėmęs Mario Pernia`os baudos smūgį bei Riki smūgį galva, o kėlinio pabaigoje dar sugebėjęs apsiginti nuo Jaime Gavilano kontratakos.

Antrajame kėlinyje abi komandos kiek prilėtino žaidimo tempą ir tai, kaip paaiškėjo kėlinio viduryje, buvo naudingiau Karališkojo klubo futbolininkams - baudos aikštelėje kamuolį krūtine susistabdė Julio Baptista ir nuginklavo "Getafe" vartininką Luisą Garcią. Tai pažadino šeimininkų žaidėjus ir jie surengė tikrą "Real" vartų šturmą. Nors svečiams pavyko atlaikyti daugelį puolimo bangų per penkiolkia minučių gaunant net keturias geltonas korteles, iki rungtynių pabaigos likus mažiau nei dešimt minučių net I.Casillasas buvo bejėgis, kai Miguelis Tena po kampinio galva išlygino rezultatą.

Nors Julio Baptista pačioje rungtynių pabaigoje dar kartą sudrebino vartų konstrukciją, "Real" nepavyko iškovoti pergalės, todėl antroje vietoje įsitvirtino dviem taškais daugiau turintys "Valencia" futbolininkai.

"Real" nesėkme pasinaudoti nesugebėjo Pamplonos "Osasuna" futbolininkai, tik lygiosiomis sužaidę su turnyrinės lentelės dugne esančia "Malaga" vienuolike.

Paskutinėse rungtynėse sekmadienį Madrido "Atletico" namuose minimaliu rezultatu įveikė "Athletic Bilbao" futbolininkus. Vienintelį rungtynių įvartį 82 minutę įmušė "Atletico" atakų lyderis Fernando Torresas.

Statistika

Madrido "%c00212" 1 - 1 Madrido "%c00003"
61` [0 - 1] Julio Baptista
84` [1 - 1] Manuel Tena

Pamplonos "%c00018" 1 - 1 "%c00106"
31` [1 - 0] Francisco Punal (11 m.)
80` [1 - 1] Richard Morales

90` iš aikštės pašalintas Salva ("Malaga")

Sevilijos "%c00097" 0 - 2 Vigo "%c00020"
18` [0 - 1] Jorge
89` [0 - 2] Jesus Perera

"%c00108" 1 - 2 "%c00253"
19` [1 - 0] Savio
42` [1 - 1] Lucas Lobos (11 m.)
47` [1 - 2] Matias Pavoni

"%c00004" 4 - 0 Barselonos "%c00102"
40` [1 - 0] David Villa (11 m.)
67` [2 - 0] Roberto Ayala
70` [3 - 0] Mista
86` [4 - 0] Ruben Baraja

58` iš aikštės pašalintas Eduardo Costa ("Espanyol")

Madrido "%c00017" 1 - 0 "%c00039"
82` [1 - 0] Fernando Torres