Valią pademonstravusi U-18 rinktinė likvidavo deficitą ir įveikė Iraną

Lietuvos vaikinų iki 18 m. amžiaus rinktinė šventė pirmą pergalę po baudinių serijos Minsko „Development Cup" turnyre. Šiandien mūsiškiai susikovė su iraniečiais ir, nors po pirmo kėlinio atsilikinėjo 0:2, antrajame kėlinyje žaisdami dešimtyje sugebėjo išlyginti rezultatą - 2:2.

Įspūdingai rungtynes sužaidęs vartininkas Pijus Petkevičius baudinių serijoje dargi atrėmė ir du smūgius, o lietuvių visi smūgiuoti kamuoliai tikslą pasiekė. Sekmadienį lietuviai tęs kovą dėl 7 turnyro vietos, susikaudami su gruzinais.

Rungtynes lietuviai pradėjo aktyviai ir sukūrė tris geras progas pasižymėti, iš kurių galima išskirti epizodą 8 minutę. Lietuvių puolėjai parėmė kamuolį iraniečių vartininko aikštelės prieigose, tačiau laiku suspėję gynėjai sutrukdė Matui Gudaičiui pasiųsti kamuolį į vartų tinklą.

Žaidimas didžiąją kėlinio dalį buvo apylygis. Iraniečiai kelią prie Ovidijaus Šiaulio vartų rado tik 22 min. ir pelnė įvartį po gražios kombinacijos. 32 min. varžovai realizavo baudos smūgį ir padvigubino savo persvarą.

Antroje rungtynių pusėje į vartus atsistojo Pijus Petkevičius, o žaidimą kairiajame krašte pagyvino Matas Radžiukynas. 54 min. lietuvių vartininkas sužibėjo puikiu bloku, sustabdydamas varžovų puolėjo smūgį iš arti. 56 min. mūsiškiai uždirbo kampinį ir idealiai atliko „namų darbus" - po kombinacijos šūvį atliko Domantas Putrius.

Nuo 74 min. lietuviai žaidė dešimtyje ir valingai atlaikė varžovų antpuolį. 77 min. pavyko uždirbti kampinį ir po kombinacijos kamuolį į vartus pasiuntė Matas Gudaitis. Paskiau iraniečiai pakėlė tris kampinius iš eilės, bet P. Petkevičius užtikrintai apgynė vartus. Lietuviai galėjo išplėšti pergalę per pridėtinį laiką, tačiau M. Radžiukyno smūgiuotas kamuolys skriejo virš skersinio.

Baudinių serijoje nuostabiai pasirodė P. Petkevičius, atrėmęs antrą ir ketvirtą varžovų smūgį. Mūsiškių gretose smūgius šaltakraujiškai atliko Kipras Kažukolovas, Deividas Skaržauskas, Matas Voronko ir Arnas Borodinas.

Trenerio Roko Garasto komentaras: „Pirmasis kėlinys nebuvo labai blankus, tiesiog varžovai neleido nieko padaryti, ko mes norėjome. Antrajame kėlinyje tiek žaidėjai, tiek aš pajutau, kad galima pasiekti pergalę. Žinant, kad varžovai įprastai pralaiminėja rungtynių pabaigoje, mums buvo ramu atliekant savo darbą. Mūsiškiai atsipalaidavo antrajame kėlinyje, sukūrė porą sėkmingų momentų ir mums pavyko pasižymėti. Baudinių serijoje vaikinai ramiai ir užtikrintai atliko smūgius.

Šio turnyro didžiausia nauda yra ta, kad varžovai panašaus pajėgumo, itin daug reikšmės turi paskutinių minučių žaidimo eiga. Po rungtynių žaidėjai įgija dar daugiau pasitikėjimo, kad galima žaisti su bet kokiu varžovu".

Rungtynių statistika

Iranas U-18 - Lietuva U-18 2:2 (2:0), po baudinių serijos 2:4

Minsko maniežas, 180 žiūrovų
Teisėjas - V. Krivčik (Baltarusija)
Įvarčiai: 23 min. Mohammadmehdi Sardariamidabadi, 33 min. Mohammad Ghobeishavi (Iranas); 57 min. Domantas Putrius, 78 min. Matas Gudaitis (Lietuva)
Įspėti: 32, 73 min. Domantas Putrius, 47 min. Matas Radžiukynas (Lietuva)
Pašalintas: 73 min. Domantas Putrius (Lietuva)

Lietuvos U-18 vaikinų rinktinės sudėtis: Ovidijus Šiaulys (41 min. Pijus Petkevičius), Matas Voronko, Tadas Paulikas, Deividas Skaržauskas, Kipras Kažukolovas, Germanas Daškevičius (69 min. Mantas Rusys), Edgaras Utkus (60 min. Paulius Golubickas), Domantas Vitkus (73 min. Arnas Borodinas), Domantas Putrius, Matas Gudaitis, Žygimantas Urbietis (41 min. Matas Radžiukynas).