V.Černiauskas: Lenkijoje futbolas yra tikrai populiarus ir matomas

Vartininkas Vytautas Černiauskas neseniai persikėlė į Lenkijos „Ekstraklasa" rungtyniaujantį „Korona" klubą, kuriame jau spėjo debiutuoti, kai antrajame ture išvykoje jo atstovaujama ekipa 0:2 nusileido Belchatuvo GKS vienuolikei.

 Nors debiutiniame mače laimėti nepavyko, lietuvio žaidimas kaimyninėje šalyje buvo įvertintas teigiamai. Futbolo.TV nusprendė susisiekti su futbolininku, kuris interviu papasakojo apie savo tikslus, pirmuosius įspūdžius ir nemažą konkurenciją vartininko pozicijoje.

- Vytautai, kaip atsidūrei „Korona" gretose? - Futbolo.TV žurnalistas Paulius Jakelis pasiteiravo vartininko.

- Labai didelio pasirinkimo neturėjau. Buvau nuvykęs į gerai pažįstamą Rumuniją, tačiau ten pasilikti nepavyko ir grįžus namo sulaukiau šio varianto. Kadangi daugiau rimtų pasiūlymų neturėjau, tik kalbų lygyje, o jau norėjosi turėti komandą, nusprendžiau atvykti čia.

- Sutartį pasirašei sėkmingai pasirodęs peržiūroje ar viskas buvo sutarta dar prieš atvykstant?

- Kontrakto kopiją jau turėjau prieš išvykdamas į Lenkiją, bet atvažiavus treneris dar norėjo pasižiūrėti ir įvertinti sportinę formą, kadangi komanda jau buvo baigusi pasiruošimo sezonui treniruočių ciklą, tuo tarpu aš dirbau tik individualiai. Galima sakyti, jog dalyvavau mini peržiūroje.

- Kokie būtų pirmieji įspūdžiai? Papasakok ir apie sudarytas sąlygas.

- Kol kas gyvenu viešbutyje ir ieškau buto, kurį galėčiau išsinuomoti. Greitu metu turėčiau persikelti, nes, panašu, radau tinkamą vietą gyventi. Treniruočių sąlygos tikrai tenkina ir yra geros, šalia stadiono turime treniruočių aikštę, taip pat kartais treniruojamės senajame ekipos stadione.

- Ar jau kalbėjai su ekipos vadovais ir treneriu apie savo vaidmenį komandoje?

- Teko šia tema pabendrauti ir su klubo prezidentu, ir su treneriu. Ar būsiu pagrindinis vartininkas, priklauso tik nuo manęs ir nuo mano darbo treniruočių metu. Šiuo metu turiu pasivyti komandos draugus, nes dar nesu šimtu procentų pasirengęs. Tarp vartininkų konkurencija tikrai didelė, todėl tik laikas parodys, ar būsiu numeris pirmas. Galiu pasakyti tik tiek, kad labai noriu žaisti ir darysiu viską, jog įsitvirtinčiau sudėtyje.

- Ką žinai apie Lenkijos „Ekstraklasa"?

- Tiesą sakant, neturiu labai daug informacijos. Teko bendrauti su pažįstamais žaidėjais, rungtyniaujančiais Lenkijoje. Jų nuomone, čia puikios sąlygos parodyti save, nes futbolas yra tikrai populiarus ir matomas. Jau spėjau tai pajausti ir pritariu šiai nuomonei.

- Kokie tikslai „Korona" keliami šiam sezonui ir kaip įvertintum ekipos pajėgumą?

- Atvirai kalbant, tikslų dar nežinau, bet komanda, Lenkijos mąstais, yra vidutinė. Viską parodys laikas. Jei rezultatai bus geri, galimas daiktas, atsiras ir rimtesni tikslai. Kol kas turime eiti į aikštę ir kiekvieną kartą kovoti dėl pergalės. Neturime išskirtinių žvaigždžių ar futbolininkų, kurie ryškiai išsiskirtų. Jei būsime draugiškas kolektyvas, rezultatai gali nudžiuginti. Apie patį lygį nenoriu šnekėti, man reikia laiko, kad geriau visus pažinčiau.

- Nesi vienintelis lietuvis, rungtyniaujantis Lenkijoje. Ar pasitarei su tautiečiais, prieš persikeldamas į Kelcų komandą?

- Pasikalbėjau su Emilijumi Zubu. Jo nuomone, tai puiki vieta atsiskleisti ir parodyti save. Čia gali tobulėti ir žengti žingsnį į aukštesnį lygį. Taip pat teko bendrauti ir su „Legia" vartininku Dušanu Kučiaku, kurio mintys visiškai sutapo su Emilijaus.

futbolo.tv

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos