V.Dambrauskas: "Malonu, kad vyrai gerbia klubo spalvas ir žiūrovus"

„SMScredit.lt A lyga“ 31 turo rungtynėse šeštadienį svečiuose 3:1 (2:0) Marijampolės „Sūduvos“ ekipą įveikęs „Žalgiris“ įrodė, kad prieš savaitę iškovotos čempionų regalijos nenumalšino pergalių alkio. Šalies čempionate tai buvo jau ketvirta žalgiriečių pergalė iš eilės.

Tiesa, Marijampolėje šį sezoną „Žalgiris“ laimėjo pirmą kartą. Per pirmus du vizitus į „Sūduvos“ tvirtovę žaliai balti patyrė vieną nesėkmę (0:1) ir kartą sužaidė lygiosiomis 0:0. Vis dėlto, trečiuoju mėginimu „Žalgiris“ ne tik nutraukė įvarčių sausrą, bet ir įsirašė į savo sąskaitą pergalę.

„Malonu, kad laimėjome. Dar maloniau, kad nebuvo atsipalaidavimo. Turnyrinėje lentelėje šios rungtynės mums nieko nelemia, tad mes atlikome keletą korekcijų, išleidome į startinę sudėtį kelis jaunus žaidėjus. Vyrai įrodė, kad jie nori ir gali žaisti, kad jie gerbia klubo spalvas, gerbia žiūrovus. Ir tas yra maloniausia“ , – po rungtynių vykusioje spaudos konferencijoje teigė „Žalgirio“ vyriausias treneris Valdas Dambrauskas.
 
Likus trims turams iki čempionato pabaigos nugalėtojų taurę į viršų iškėlę žalgiriečiai į Marijampolę atvyko neslegiami įtampos. Tuo metu dėl bronzos medalių kovojančiai „Sūduvos“ ekipai svarbus kiekvienas taškas. Prieš rungtynes marijampoliečiai vylėsi, kad žalgiriečiams gali būti neparanki rudeniška ARVI arenos stadiono aikštė. Tačiau „Žalgirio“ futbolininkai susitvarkė ir su šiuo iššūkiu. Tiesa, pasak V.Dambrausko, aikštės įtaka žaidimui buvo labai ryški. „Kalbant apie žaidimą, reikia pasakyti, kad didelę įtaką rungtynėms turėjo aikštė. Žiūrovams toks atviras žaidimas turėjo patikti, bet futbolininkams mačas buvo labai sunkus, tikrai prireiks ne vienos dienos, kad jie pilnai atsigautų. Pirmas kėlinys buvo apylygis, bet mes išnaudojome varžovų klaidas, įmušėme du įvarčius, o jie mūsų klaidomis gynyboje nepasinaudojo. Čia ir buvo esminis momentas. Be abejo, suvokėme, kad antrame kėlinyje teks pakovoti, nes aikštė buvo labai sunki, žaidėjai daug klydo ir negalėjo žaisti taip, kaip yra įpratę. Antrame kėlinyje apsikeitėme įvarčiais, kelis kartus puikiai sužaidė vartininkai. Kai „Sūduva“ įmušė, jie patikėjo, kad gali grįžti į žaidimą, bet kai krito mūsų trečias įvartis, šansų varžovams nebeliko. Rungtynių pabaigoje žaidimas atsivėrė, turėjome ne vieną progą, galėjome ir daugiau įmušti, bet nepavyko. Tačiau savo tikslą pasiekėme, rungtynes laimėjome, o tai svarbiausia“, – konstatavo V.Dambrauskas.
 
„Žalgiris“ rungtynes su „Sūduva“ pradėjo pasikeitęs ir atjaunėjęs. Praėjusiame ture čempionų titulą užsitikrinusios Vilniaus ekipos treneriai leido pailsėti Sauliui Mikoliūnui, į Marijampolę nevyko ir portugalas Jorge Chula. Ant atsarginių žaidėjų suolelio liko „Žalgirio“ kapitonas Egidijus Vaitkūnas, taip pat geriausiu spalio mėnesio žaliai baltų ekipos žaidėju išrinktas saugas Vytautas Lukša bei pagrindinis vartininkas Armantas Vitkauskas. Progą pademonstruoti savo sugebėjimus gavo jaunimas, 19-mečiai „Žalgirio“ dubleriai – gynėjas Dominykas Barauskas ir saugas Justas Lasickas. Nuo pirmų minučių aikštėje buvo ir legionierius iš Brazilijos Elivelto bei vartininkas Saulius Klevinskas.
 
V.Dambrauskas po mačo pripažino, kad ne visi futbolininkai buvo patenkinti atsarginių vaidmeniu. Tačiau taip pat patikino, kad sezono pabaigoje daugiau žaidimo laiko ir galimybių gaus jaunieji žalgiriečiai. „Mūsų komandoje suburti tokie futbolininkai, kurie nori žaisti, kovoti dėl aukščiausių vietų, laimėti trofėjus. Visiems jiems netrūksta vidinės motyvacijos. Žinau, kad kai kurie žaidėjai nebuvo patenkinti, kai išgirdo, kad teks rungtynes pradėti ant atsarginių suolelio. Bet visa komanda rodo savo lygį, kai gali pasitikėti jaunesniais žaidėjais, kurie dega noru ir laukia savo šanso. Šiuo metu esame išsprendę visas turnyrines užduotis, tad galime eksperimentuoti, bandyti kažką naujo, – samprotavo „Žalgirio“ strategas. – Šiose rungtynėse išbandėme kelis jaunus mūsų futbolininkus. Iškovojome tris taškus, abu futbolininkai atidavė visas jėgas. Be abejo, buvo klaidų, bet klydo ne tik jie, klydo visi žaidėjai. Manau, kad reikia daugiau laiko. Tikrai nebus taip, kad mes juos įmesime į pagrindinę sudėtį ir liepsime rodyti ką moka. Taip nebūna. Turi eiti, žaisti, daryti klaidas, po to analizuoti jas – su treneriais, komandos draugais, individualiai. Turi stengtis tų klaidų nekartoti. Tai ir vadinama patirtimi, tobulėjimu ir progresu. Manau, kad šiems jauniems futbolininkams dar viskas prieš akis. O visų pirma jie turi turėti tą didžiulį alkį, norą tapti profesionaliais žaidėjais.“
 
Iki sezono pabaigos „Žalgiris“ sužais dar tris rungtynes. Lapkričio 10 d. žalgiriečiai svečiuose išmėgins jėgas su Bresto „Dinamo“ ekipa iš Baltarusijos. Lapkričio 18 d. „SMScredit.lt A lyga“ 32 ture Vilniuje susitiks su Kauno „Stumbru“, o lapkričio 26 d. sezoną užbaigs dvikova su „Trakų“ ekipa.

fkzalgiris.lt

Straipsnio įvertinimas: 0 1
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos