V.Dambrauskas: "Smagios rungtynės"

Vilniaus „Žalgiris“ žengė didelį žingsnį link eilinio čempionų titulo. „SMScredit.lt A lygos“ čempionato lyderių dvikovoje sostinės komanda įveikė antroje vietoje esančius „Trakus“ rezultatu 2:1 (1:0) ir turnyro lentelėje atitrūko jau septyniais taškais, turėdami vienerias rungtynes atsargoje.

Pasak vyr. trenerio Valdo Dambrausko, praleistas įvartis antrajame kėlinyje sugrąžino intrigą mače.

„Smagios rungtynės. Atrodė, pusantro kėlinio visiškai kontroliavome žaidimą ir turėjome susikrovę sau tinkamą rezultatą, bet po to – viena klaida ir intriga sugrįžo. Manau, pabaiga nebuvo nuobodi. Visada rungtynes keičia įvarčiai. Pirmajame kėlinyje pavyko jį pasiekti ir tai iš karto duoda privalumą. Antrajame kėlinyje įmušę antrą įvartį, pasirinkome tokį planą, kad niekur nebėgti ir laukti savo šanso, laukti erdvių. Nes iki tol didžiąją laiko dalį turėjome tikrai daug erdvės ir dar ne vieną momentą, kai galėjome įmušti. 2:0 buvo gan saugus rezultatas, bet gavosi kaip gavosi. Pabaiga buvo truputį nerami, bet malonu tai, kad vyrai ir dešimtyje išlaikė koncentraciją, padarė tai, ką reikia, ir į turnyro lentelę rašomės tris taškus“, – kalbėjo strategas.

Pasak jo, skaičiavimais turnyro lentelėje nėra užsiimama ir žiūrima tik į būsimas rungtynes ir joms skiriama visa koncentracija.

„Kai galvoji, kad darbas padarytas ir leisime sau atsipalaiduoti, visą laiką gali būti nubaustas“, – atsipalaidavimo nežadėjo treneris.

Jis negailėjo pagiriamųjų žodžių geras rungtynes sužaidusiam ir keletą pavojingų varžovų smūgių atrėmusiam vartininkui Sauliui Klevinskui.

„Manau, „Žalgirio“ vartininkas tą ir turi daryti. Ne visada būna daug momentų prie „Žalgirio“ vartų, todėl žaisti tokioje komandoje yra sunkiau, nes žaidybinis ritmas, kai neturi ką veikti didžiąją rungtynių laiko dalį prie savų vartų, o tada paskutinę minutę turi išgelbėti savo komandą. Saulius yra pagavęs neblogą ritmą ir jokių priekaištų jo žaidime nėra. Tas pagautas kamuolys paskutinę minutę vainikavo geras jo rungtynes“, – neabejojo V.Dambrauskas.

Pats S.Klevinskas džiaugėsi, kad sunkiose rugntynėse pavyko pasiekti pergalę.

„Visada su „Trakais“ sunku. Nebloga komanda, mobili. Įtampa jautėsi visas rungtynes. Smagu, nugalėjome – trys taškai“, – kalbėjo žalgirietis.

Pasak jo, nėra skirtumo, kiek kartų per rungtynes tenka gelbėti komandą, tačiau žaidžiant prieš antroje vietoje esančią komandą darbo visada būna daugiau.

„Kai dešimtyje lieki ir tokia įtampa jaučiasi, bet nugali, visada saldi tokia pergalė. Paskutinėmis minutėmis, kaip ir visame pasaulyje, gudrauji, tempi laiką. Tai niekam ne paslaptis“, – apie žaidimo subtilybes mačo pabaigoje atviravo „Žalgirio“ vartininkas.