Antradienį atvirą laišką ir nepasitenkinimą klubo vykdoma politika išreiškus sirgaliams, šiandien FC "%c00140" išplatino atsakymą. Pateikiame jį Jūsų dėmesiui. Tekstas netaisytas.

Vakar pasirodęs FC "Vilnius" komandos sirgalių viešas laiškas klubo vadovybei netruko sulaukti atsakymo. Į išsakytus fanų nuogastavimus sutiko atsakyti klubo direktorius Vaidas Beneševičius:

„Reaguodami į tokį komandos gerbėjų susirūpinimą, visų pirma norime padėkoti jiems už FC "Vilnius" komandos palaikymą, rodomą dėmesį ir vis gausėjantį fanų būrį. Žinome, kad FC "Vilnius" fanų klubas yra išskirtinis, pasižymintis novatoriškomis idėjomis ir savitumu. Perskaičius fanų laišką supratome, kad per mažai dėmesio skiriame viešiesiems ryšiams, per mažai aiškiname klubo politiką, per mažai kalbame apie atskirus futbolininkus.

Šiuo metu yra susidariusi klaidinga nuomonė apie tai, kad visi komandos brazilai yra pliažinio lygio. Pirmiausia reiktų pažymėti tai, kad Vilniaus klubas turi ne ką daugiau legionierių negu kiti Lietuvos klubai – „Kaunas", „Vėtra", „Sūduva" ar „Žalgiris". Ir tai nėra blogai, kadangi Lietuvos čempionato legionieriai užpildo vietinių futbolininkų rinkos spragą, kuri atsirado dėl to, kad prieš 10 metų Lietuvos vaikų ir jaunimo futbolas valdžios vyrams ir kitiems susijusiems asmenims toli gražu nebuvo prioritetas. Todėl profesionalus futbolo klubas norėdamas išlikti konkurencingas, šiandien turi ieškoti pajėgių legionierių, nes vietinių futbolininkų rinka yra išsekusi. „Ekranas" ar „Kaunas" prieš 5-10 metų išsirinko gabiausius Lietuvos jaunuosius futbolininkus, todėl tokiems jauniems klubams kaip FC "Vilnius" šiandien tenka labiau orientuotis į legionierius.

Suprasdami tai, kad visuomet yra pigiau užauginti vietinį futbolininką, nei pirkti pajėgų užsienietį, FC "Vilnius" klubas didelį dėmesį skiria jaunųjų vietinių futbolininkų vystymui. Šiuo metu klube sportuoja virš keturiasdešimties 16-19 metų futbolininkų, iš kurių net 16 atstovauja įvairioms Lietuvos jaunimo rinktinėms. Visgi, pastarieji kol kas yra per jauni, kad jais būtų galima remtis A lygos čempionate. Labai tikimės, kad po keleto metų tai taps įmanoma.

Apie brazilus... Prieš metus pradėjome rimtai bendradarbiauti su Pao de Acucar futbolo akademija, kuri priklauso vienam iš turtingiausių brazilijos žmonių Abilio Diniz. Šis žmogus valdo didžiausią „supermarketų" tinklą Brazilijoje. Abilio Diniz prieš penkis metus įkūrė dvi šiuolaikinius standartus atitinkančias futbolo akademijas – vieną San Paulo, kitą – Rio de Žaneiro miestuose. Akademijos savininkas pasamdė geriausią personalą, kurio tikslas ruošti aukščiausio lygio futbolininkus. Kiekvienais metais konkursas į šią akademiją siekia kelis šimtus kandidatų į vieną vietą.

Pao de Acucar Brazilijoje tapo labiau žinomas po sėkmingų pasirodymų San Paulo Copa Juniores turnyre, kuriame dalyvauja visos geriausios Pietų Amerikos devyniolikamečių komandos (iš viso daugiau nei 300 klubų). Jau trečius metus iš eilės Pao de Acucar auklėtiniai pasiekia šio turnyro pusfinalį. Prieš du metus šio turnyro pusfinalyje dalyvavo ir praėjusiais metais į FC "Vilnių" atvykę dvidešimtmečiai gynėjas Rodnei ir puolėjas Muller.

Tarpininkaujant Pao de Acucar, FC "Vilnius" U-17 rinktinė pernai dalyvavo Olandijos Vasserveld mieste vykusiame pajėgiame U-17 turnyre Olandijoje. Šiame turnyre dalyvavo tokie klubai kaip Ajax, PSV, Feyenord, Fenerbache, Valencia, Anderlecht ir kt. Šį turnyrą laimėjo Pao de Acucar septyniolikmečiai, lietuviai liko šešti.

Klubo vadovybė giliai tiki, kad tokie futbolininkai kaip rezultatyviausias 2006 metų A lygos gynėjas Rodnei (5 įvarčiai) bei vienas rezultatyviausių komandos žaidėjų Muller (7 įvarčiai) yra aukšto lygio futbolininkai, kurių žaidimas puošia A lygos čempionatą. Tie, kas stebėjo FC "Vilnius" rungtynes žino, kad komanda A lygoje propaguoja iškirtinai technišką, todėl akiai malonų futbolą. Daugelis A lygos komandų pasižymi gan grubiu, skandinaviško tipo futbolu, todėl pietietiškas FC "Vilnius" žaidimo stilius yra unikalus, visgi, ne visada pasiteisnantis. Didžiąja dalimi viskas priklauso nuo komandos vyriausiojo trenerio.
Prieš pora savaičių Klube lankėsi treneris iš Olandijos Andries Ulderink, su juo aptarėme bendradarbiavimo galimybes. Treneris paliko gerą įspūdį. Galbūt šiame arba kitame sezone jis perims komandos vairą." – teigia klubo direktorius.

Reaguodamas į komandos sirgalių laišką, FC "Vilnius" žaidėjas Vytautas Lukša teigė:

- „Suprantu sirgalius, tačiau tikrai nejaučiu, kad komandoje brazilai yra labiau vertinami nei lietuviai. Pripažįstu, kad egzistuojantis kalbos barjeras šiek tiek trukdo bendrauti, bet visame pasaulyje visi supranta vieną kalbą – futbolo. Vakarų Europoje gausu klubų, kuriuose rungtyniauja tik keli vietiniai žaidėjai, visi kiti – legionieriai. Nepaisant visko noriu pasakyti, kad šiuo metu atmosfera komandoje darbinga, esame gerai nusiteikę artėjančiam sezonui. Sau ir komandai linkiu sėkmės artėjančiame sezone".
Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos