Vilniaus derbyje įvarčių nepelnyta © Eurofootball.lt
Po ilgesnės pertraukos į "A lygos” kovas sugrįžusi "Vėtra” 19-ojo turo mače sostinės derbyje susitiko su "Vilniaus” ekipa. Nei vienai komandai neišnaudojus progų įmušti dvikova baigėsi nulinėmis lygiosiomis.

Vilniaus "Vėtros" stadionas, 600 žiūrovų
Teisėjas - Vijūnas Vasiliauskas
"%c00140" 0 - 0 "%c00123"

"Vėtra": V.Žutautas; Usačiov, Budimir, Skerla, Pedro; Šernas, Panka, Božinovski, Milošeski (76' V.Stankevičius), E.Juška (67' Azizi), Severino (59' R.Karčemarskas)

"Vilnius": Valius; Radavičius, Marcio, Rodnei, G.Freidgeimas; Paulinho, Andreson, Erasmo; Akanni, Astrauskas, Rodolfo

Po riaušių Intertoto taurės mače ir chuliganų iš Lenkijos nusiaubimo "Vėtros" stadionas Lietuvos čempionato rungtynėms buvo paruoštas tik didelių stadiono darbuotojų pastangų dėka. Kaip ir per pirmąjį sezono susitikimą, formalus aikštės šeimininkas buvo "Vilniaus" klubas.

Į "Vėtros" startinę sudėtį grįžo susitikimą su "Legia" priverstinai praleidę vartininkas Vaidas Žutautas ir saugas Darvydas Šernas, o tarp atsarginių šį kartą liko Stanislavas Kozyrevas ir Maksutas Azizi.

"Vilniaus" gretose po pusantrų metų pertraukos vėl pasirodė Nerijus Astrauskas, kuris po sugrįžimo iš Liepojos "Metalurgs" šį sezoną buvo paskolintas Visagino "Interui". Dėl traumos komandai negalėjo padėti puolėjai Mulleris, Kleyras, Aivaras Laurišas, gynėjas Darius Artiomovas.

Pirmąją galimybę pavojingesnei atakai 4 minutę turėjo atakos smaigalyje erdvės gavęs Lima Severino, bet jo reidą į baudos aikštelę sustabdė ir smūgiuoti neleido "Vilniaus" gynėjai. Dar po poros minučių iš sunkios padėties griūdamas į vartus nepataikė Mindaugas Panka.

Vėliau netiksliais smūgiais iš toli apsikeitė Paulinho ir Bobis Božinovskis, o po greito "Vėtros" išpuolio ir D.Šerno perdavimo į vartus L.Severino smūgiuoti tik paskutinę akimirką sutrukdė "Vilniaus" futbolininkai. Kėlinio viduryje laimę iš toli du kartus pabandė Ramūnas Radavičius – po pirmojo bandymo Vaidas Žutautas nelengvai sugraibė kamuolį, o antrasis buvo netaiklus.

28 minutę bene geriausią "Vėtros" progą įmušti turėjo D.Šernas, kuris krašte įsiveržė į baudos aikštelę, bet nesugebėjo nuginkluoti vartininko Liudviko Valiaus ir pasiuntė kamuolį pro šalį. Dar po minutės jau po D.Šerno perdavimo tiesiai į L.Valių galva mušė E.Juška.

Prasidėjus paskutinei kėlinio daliai iniciatyvą po truputį perėmė šeimininkai, tačiau "Vėtra" sėkmingai gynėsi ir "Vilnius" turėjo apsiriboti smūgiais iš toli – į vartus netaikliai smūgiavo brazilai Andresonas, Rodolfo, Paulinho. 37 minutę atsiradus galimybei įmušti iš 25 metrų pabandė ir D.Milošeskis, bet jo muštas kamuolys skriejo vartininkui į rankas.

40 minutę po B.Božinovskio smūgio kamuolys išskriejo už galinės linijos ir "Vėtra" uždirbo kampinį, po kurio "Vilniaus" žaidėjai galva vos nepasiuntė kamuolio į savo vartus. Žaidimui tęsiantis vartus iš toli galva nesėkmingai bandė atakuoti D.Šernas.

Paskutinį kėlinio smūgį atliko "Vilniaus" gynėjas R.Radavičius, po kurio smūgio pažeme iš 20 metrų kamuolį pavyko sugauti V.Žutautui.

Antrojo kėlinio pradžioje vyko gana blankus žaidimas, tačiau sužaidus šešias minutes po kontratakos "Vilnius" turėjo gerą galimybę pasižymėti – po Rodolfo perdavimo iš krašto laisvas baudos aikštelėje likęs Paulinho smūgiavo virš skersinio.

"Vėtra" atsakė E.Juškos ir Pedro "sienelių" kombinacija, tačiau ataka nutrūko, kai beliko tik mušti į vartus. Dar po minutės suklydus "Vėtros" gynybai R.Radavičius pabėgo nuo varžovų, bet nesugebėjo tiksliu smūgiu įveikti V.Žutauto.

65 minutę W.Akanni atliko galingą smūgį iš toli, tačiau kamuolys praskriejo šalia virpsto. Netrukus kitoje aikštės pusėje tiksliai sužaidus "Vėtrai" D.Šernas įsiveržė į baudos aikštelę, bet iš pradžių gynėjams, o po to L.Valiui pavyko atremti ataką.

"Vėtra" mačui artėjant į pabaigą vis dažniau lankėsi prie varžovų vartų, o "Vilniaus" futbolininkai rungtyniauti neskubėjo ir bandė numušti žaidimo tempą. 70 minutę po galingo B.Božinovskio smūgio iš toli kamuolį pirštų galais virš vartų nukreipė L.Valius.

75 minutę "Vėtra" turėjo puikų šansą, kai dviese prieš vartininką atsidūrė R.Karčemarskas ir M.Azizi, bet pastarajam nepavyko atlikti perdavimo prie tuščių vartų laukusiam komandos draugui ir "Vilniaus" vartų sargas likvidavo pavojų.

Praėjus dar kelioms minutėms šimtaprocentinę progą jau turėjo R.Karčemarskas, kuris gavo puikų tolimą Pedro perdavimą ir atsidūrė vienas prieš vartus, bet iš 8 metrų smūgiavo šalia virpsto.

Tai buvo paskutinė reali galimybė įmušti – nors "Vėtra" paskutinėmis minutėmis prispaudė varžovus prie vartų, daugiau progų susikurti nebepavyko. Neišnaudotų šansų mačas baigėsi be įvarčių rezultatu 0-0.