Vilniaus „Žalgiris“: po nesėkmės tikslai nesikeičia © alyga.lt nuotr.

Prieš sekmadienio „TOPsport A lygos“ rungtynes Marijampolėje alyga.lt svetainė apžvelgė kardinaliai pasikeitusį, tačiau tikslų nekeičiantį vicečempioną Vilniaus „Žalgirį“. Pastarosiomis dienomis sostinės klubas tiek pristatė sezono tikslus, tiek gerokai papildė sudėtį.

2023 metus žalgiriečių aistruoliai ir valdžia sieks kuo greičiau pamiršti. Vietiniame fronte titulo nepavyko išsaugoti – atsilikta nuo „Panevėžio“, LFF taurėje buvo patirtas itin nemalonus pralaimėjimas prieš „Kauno Žalgirį“. Savo ruožtu tarptautinėse varžybose dėsningai buvo įveikti tik Šiaurės Makedonijos čempionai.

Tarpsezoniu „Žalgiris“ palinkėjo sėkmės beveik 20-čiai futbolininkų – panašų kardinalų sudėties pakeitimą sunku prisiminti. Su Vilniaus ekipa atsisveikino lyderiai – Edvinas Gertmonas, Nicolasas Gorobsovas, Arvydas Novikovas ir Mathiasas Oyewusi ir daug rotacijos futbolininkų. Be to, ilgametę karjerą baigė rūbinės siela Saulius Mikoliūnas. Iš esmės beveik visi žaidėjai pasikeitė vartininkų bei gynėjų pozicijose.

Po klubo surengtos spaudos konferencijos paaiškėjo, jog „Žalgiris“ ir toliau disponuos didžiausiu biudžetu, tad papildymai pastarosiomis dienomis buvo gausūs – tai dar nėra pabaiga. Vienu pirmųjų naujokų tapo buvęs stratego Vladimiro Čeburino auklėtinis Marijampolės „Sūduvoje“ Giedrius Matulevičius, kiek vėliau atvyko kontrolinėse rungtynėse solidžiai rungtyniavęs krašto gynėjas Jorisas Moutachy. Jau kurį laiką su komanda yra ir ukrainietis Myroslavas Mazuras.

Nuo sausio pabaigos Vilniaus ekipa pradėjo gausiai pildytis naujokais. Reta situacija „Žalgiryje“, kai du pagrindiniai vartininkai yra legionieriai – Arpadas Tordai bei Dušanas Markovičius. Klubą taip pat papildė į ataką orientuoti žaidėjai iš Balkanų – Nikola Petkovičius, Nemanja Mihajlovičius ir Arminas Hodžičius. Pastarasis dar ne taip seniai pelnė įvarčius pajėgiame Turkijos čempionate. Sostinės klubas į sudėtį įliejo naujų futbolininkų iš Afrikos ir tai dar nėra komplektacijos pabaiga. 

Nepaisant didelių pasikeitimų, „Žalgirio“ garbę ir toliau gins lyderis aikštės viduryje Jurijus Kendyšas, Lietuvos rinktinės žaidėjai – Ovidijus Verbickas bei Paulius Golubickas, kairiajame krašte dar vieną sezoną pradės Joelis Bopesu. Išvykus nemažai daliai vietinių žaidėjų, šansų gali sulaukti jauni futbolininkai – Romualdas Jansonas, Meinardas Mikulėnas ir Martynas Šetkus.

Nepaisant ryškių pasikeitimų ir nuostolių, vicečempionai ambicijų mažinti neketina – jų tikslas susigrąžinti auksą bei LFF taurę. Komanda pasipildė kokybiškais legionieriais, tad išvykusius lyderius pakeis kiti ir pažiūrėsime, ar prasitęs hegemonija snaiperių viršūnėje kur įprastai dominuoja žalgiriečiai.

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

Komentuoti

Prisijungti su FB