Vilniuje - raudonos kortelės ir "Žalgirio" lygiosios su lenkais (VIDEO)

Ketvirtadienį Vilnius „Žalgirio“ futbolininkai sostinės „Sportima“ manieže susitiko su Lenkijoje rungtyniaujančiais Suvalkų „Wigry“ futbolininkais, treniruojamais lietuvio Donato Vencevičiaus, o po atkaklios kovos turėjo tenkintis lygiu rezultatu 1:1 (0:0).

Rungtynės prasidėjo kietu abejų komandų žaidimu, kuris pareikalavo nemažai tiek žalgiriečių, tiek varžovų klaidų. Dažniausiai atakos pasibaigdavo vos prasidėjusios, o po netikslių perdavimų užvirdavo atkakli kova, daugiausia aikštės viduryje.

Jau 6-ą žaidimo minutę varžovai bandė kontratakuoti žalgiriečių vartus, tačiau apie tai jiems neleido pagalvoti patikimai žaidęs Egidijus Vaitkūnas, kuris ne tik išmušė kamuolį iš po priešininko kojų, bet ir tai padarė taip, kad kamuolys aikštę paliktų nuo lenko prisilietimo.

„Wigry“ futbolininkai bandė atakuoti ir kitu kraštu, tačiau ir ten jiems apie rezultatyvias atakas neleido pagalvoti tiek Donovanas Slijngardas, tiek Linas Klimavičius, tiek prie gynėjų dažnai prisijungdavęs Saulius Mikoliūnas. Pirmąjį smūgį į vartus svečiai atliko 10-ąją žaidimo minutę, tačiau tai darė nepakankamai stipriai, o kamuolį lengvai sugavo žalgiriečių vartus prižiūrintis Saulius Klevinskas.

Prabėgus beveik dešimčiai minučių varžovai ir vėl atliko porą atakų, tačiau abiejų jų metu pasiekti tikslo nepavyko. 17-ąją minutę smūgiuotas kamuolys didelio pavojaus nesukėlė ir išriedėjo į užribį, o vos po minutės atliktas šūvis skriejo šalia vartų virpsto.

Vilniečių puolėjai prabilo 22-ąją minutę, kuomet D. Slijngardas techniškai „išmaudė“ jį prižiūrėjusį gynėją, o po tikslaus perdavimo link vartų sukūrė progą pasižymėti Marinui Matošui, tačiau kroato šūvis buvo blokuotas. Jį bandęs pataisyti Bahrudinas Atajičius buvo netaiklus.

28-ąją minutę žalgirietis B. Atajičius pavojingai perkėlė kamuolį per varžovus, tačiau progą pasižymėti turėjęs S. Mikoliūnas nespėjo priimti perdavimo ir prarado kamuolį. Vos po poros minučių greitą ataką surengę „Wigry“ futbolininkai smūgiuotą kamuolį pataikė į vartų virpstą, o nuo Kamilio Adamenko įvarčio žalgiriečius išgelbėjo šoninis teisėjas, užfiksavęs nuošalę.

Aikštės šeimininkų žaidimas puolime atsigavo tik kėliniui artėjant lin pabaigos. 38-ąją žaidimo minutę dar nenusileidusį at žemės kamuolį į vartus pasiųsti pabandė M. Matošas, tačiau kroato šūvis skriejo gerokai virš vartų. Vos po dviejų minučių Vytautas Lukša atliko perdavimą baudos aikštelėje klaidžiojančiam B. Atajičiui, kuris nieko nelaukęs pasiuntė kamuolį į vartų tinklą, tačiau šoninis teisėjas ir vėl anuliavo įvartį, paskelbdamas nuošalę.

43-iąją žaidimo minutę po Manto Kuklio atlikto baudos smūgio kamuolį galva į vartus pasiųsti galėjo prie puolimo prisijungęs Mamadou‘as Mbodjis, iki tol sėkmingai tvarkęsis su varžovų žaidėjais, bet senegaliečio smūgis galva buvo per silpnas, o jį pataisyti bandęs Tautvydas Eliošius buvo blokuotas. Pirmasis kėlinys baigėsi lygiu rezultatu – 0:0.

Antrąjį kėlinį aktyviau pradėjo lietuviai, o jų agresyvų žaidimą palydėjo du greiti, bet netaiklūs M.Kuklio smūgiai. 58-ąją žaidimo minutę progos pasižymėti sulaukė aktyviai krašte žaidęs S. Mikoliūnas, tačiau patogaus perdavimo sulaukęs saugas ne tik nepataikė į kamuolį, bet vėliau ir užsidirbo pražangą.

Po keitimo pasirodęs jaunasis Justas Lasickas dar labiau pagyvino žalgiriečių žaidimą, o veržlūs saugo prasiveržimai kėlė nemažai galvos skausmo varžovų komandos puolėjams. Po poros minučių greitos atakos smaigalyje atsidūrė T. Eliošius, kuris sulaukė puikaus Elivelto perdavimo, tačiau net ir niekieno nedengiamas futbolininkas smūgiavo per silpnai, o kliudęs vartininką savo komandai uždirbo tik kampinį smūgį.

68-ąją minutę sėkmingas „Žalgirio“ futbolininkų žaidimas apsivertė aukštyn kojomis, kai po klaidos gynyboje jau griūdamas kamuolį į Sauliaus Klevinsko saugomus vartus pasiuntė Bartszas Bielas, kuris netikėtai išvedė savo komandą į priekį.

Tiesa, ilgai lenkams savo persvara džiaugtis neteko, nes vos po kelių akimirkų žalgiriečiai šturmavo varžovų vartus greitos atakos metu, o nors į baudos aikštelę prasiveržęs ir į vartininką smūgiavęs J. Lasickas nebuvo taiklus, tačiau jo smūgį pataisė aikštėje vos prieš minutę pasirodęs Danielis Romanovskis, kuris užtikrintai išlygino rezultatą.

Po dviejų greitų įvarčių komandos pradėjo dar kiečiau žaisti, o situacija tapo nekontroliuojama 76-ąją minutę, kai praradus kamuolį lenkai pradėjo bėgti į greitą ataką, tačiau ją grubia pražanga iš nugaros nutraukė Linas Pilibaitis, kuris iškart prieš save išvydo raudoną kortelę. Kilus žaidėjų susistumdymui raudona kortelė buvo parodyta ir Egidijui Vaitkūnui, tačiau draugiškų rungtynių principu vietoje abiejų futbolininkų aikštėje pasirodė kiti du futbolininkai.

Net ir po tokių aistrų žalgiriečiai neatsipalaidavo, o tik dar atkakliau puolė varžovų vartus. 82-ąją žaidimo minutę pavojingą smūgį iš baudos aikštelės prieigų atliko „Žalgirio“ gretose debiutavęs Marius Žaliūkas, o vos po minutės auksine proga persverti rezultatą nepasinaudojo M. Mbodjis, kuris galingu smūgiu galva pataikė tiesiai į „Wigry“ vartininką.

88-ąją minutę netikėtai šalia varžovų vartų kamuolį perėmęs S. Mikoliūnas staigiai įsiveržė į baudos aikštelę, tačiau šiek tiek uždelsė ir nespėjo nei atlikti perdavimo atsilaisvinusiam Elivelto, nei pats smūgiavo į vartus.

Rungtynių pabaigoje abi komandos surengė po kelias pavojingesnes atakas, tačiau mačas baigėsi lygiu rezultatu – 1:1.

Vilniaus „Žalgiris“ – Suvalkų „Wigry“ 1:1 (0:0)

68‘ [0:1] Bartoszas Bielas
70‘ [1:1] Danielis Romanivskis

Pašalinti: 76‘ Linas Pilibaitis ir Egidijus Vaitkūnas

Vilniaus „Žalgirio“ sudėtis: Saulius Klevinskas, Egidijus Vaitkūnas (78‘ Aldas Korsakas), Linas Klimavičius (61‘ Marius Žaliūkas), Mamadou‘as Mbodjis, Donovanas Slijngardas, Marinas Matošas (61‘ Linas Pilibaitis, 78‘ Jorge‘as Chula), Tautvydas Eliošius, Mantas Kuklys (69‘ Danielis Romanovskis), Vytautas Lukša (57‘ Justas Lasickas), Saulius Mikoliūnas, Bahrudinas Atajičius (57‘ Elivelto).

<div id="fb-root"></div><script>(function(d, s, id) {  var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];  if (d.getElementById(id)) return;  js = d.createElement(s); js.id = id;  js.src = "//connect.facebook.net/lt_LT/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3";  fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk'));</script><div class="fb-post" data-href="https://www.facebook.com/fkzalgiris/videos/10153952029426018/" data-width="500"><div class="fb-xfbml-parse-ignore"><blockquote cite="https://www.facebook.com/fkzalgiris/videos/10153952029426018/"><p>Rezultatyvios &quot;&#x17d;algirio&quot; ir &quot;Wigry&quot; atakos</p>Posted by <a href="https://www.facebook.com/fkzalgiris/">FC Vilniaus Žalgiris</a> on&nbsp;<a href="https://www.facebook.com/fkzalgiris/videos/10153952029426018/">2016 m. vasario 11 d.</a></blockquote></div></div>