"Vilnius" turėjo pripažinti "Vėtros" pranašumą © Eurofootball.lt
Lietuvos futbolo federacijos taurės ketvirtfinalyje "Vėtra" Vilniaus derbyje susitiko su "Vilniaus" klubu. Pirmieji į priekį išsiveržė svečiai, tačiau vėliau "Vėtra" trimis įvarčiais persverė rezultatą savo naudai ir antras "Vilniaus" įvartis nieko nebelėmė – mačas baigėsi rezultatu 3-2 šeimininkų naudai.

LFF Taurės ketvirtfinalis
Vilniaus "Vėtros" stadionas, 150 žiūrovų
Teisėjas - Paulius Malžinskas
Vilniaus "Vėtra" 3 - 2 "Vilnius"
9' [0 - 1] Tadas Eliošius
21' [1 - 1] Gjoko Cvetanovski
31' [2 - 1] Rolandas Karčemarskas
47' [3 - 1] Rolandas Karčemarskas
79' [3 - 2] Eivinas Zagurskas (11m.)

66' Deividas Matulevičius ("Vilnius") pašalintas iš aikštės

"Vėtra": Kozyrev; Sasnauskas (70' T.Kijanskas), Cvetanovski, Budimir, A.Jankauskas,Šernas, Božinovski (68' Martiševskij), Milošeski, Vėževičius (59' Malinin), R.Karčemarskas (73' Plikaitis), V.Kvaratskhelia (33' Grigaitis)

"Vilnius" Tamulionis; Ovsejuk (70' Stempkovski), V.Ivanov, Gražiūnas, Viršilo; G.Freidgeimas, Pocevičius (79' E.Biskys), A.Breikštas, Zagurskas; Eliošius (55' Dovkša), Matulevičius

"Vėtrai" dėl diskvalifikacijų negalėjo padėti saugai Egidijus Juška ir Gediminas Butrimavičius, taip pat sirguliuojantys puolėjai Denisas Celiuhas ir Vitalis Stankevičius. Startinėje sudėtyje šį kartą pasirodė po ilgos pertraukos "Vėtros" gretose vėl žaidęs gynėjas Nerijus Sasnauskas ir saugas Robertas Vėževičius.

Tuo tarpu "Vilnius" "A lygos" rungtynėse su "Kaunu" žaidė eksperimentinės sudėties ir buvo rimčiau nusiteikęs LFF taurės varžybomis, kurios buvo likęs bene vienintelis jaunos komandos šansas šiame sezone ką nors pasiekti. Lyginant su 1-2 pralaimėto paskutinio namų maču prieš Panevėžio "Ekraną", vyriausiasis "Vilniaus" treneris startinėje sudėtyje atliko vienintelį keitimą - sergantį Gediminą Skrocką pakeitė Vitalijus Viršilo.

Pirmą pavojingesnį smūgį atliko "Vėtra" – 10 minutę po Dejano Milošeskio bandymo kamuolį sugavo "Vilniaus" vartininkas Mantas Tamulionis. Tačiau jau kitoje atakoje svečiai išnaudojo savo pirmą šansą ir išsiveržė į priekį. Nuo "Vėtros" gynėjų pabėgęs Tadas Eliošius suklaidino vartininką Stanislavą Kozyrevą ir pasiuntė kamuolį į tinklą.

17 minutę svečiai turėjo dar vieną šansą, bet šį kartą į baudos aikštelę įsiveržusio Deivido Matulevičiaus smūgiuotą kamuolį "Vėtros" vartininkas Stanislavas Kozyrevas nukreipė už galinės linijos.

Po penkių minučių pavojingą ataką surengė šeimininkai – po Dejano Milošeskio perdavimo Robertas Vėževičius prasiveržė dešiniuoju kraštu, tačiau jo smūgį atrėmė vartininkas. "Vėtra" uždirbo kampinį ir atlikus perdavimą į baudos aikštelę kamuolys atiteko prie tolimojo virpsto buvusiam Gjoko Cvetanovskiui, kuris antru lietimu pasiuntė kamuolį į vartų kampą.

Netrukus po R.Vėževičiaus perdavimo galva virš vartų smūgiavo Rolandas Karčemarskas, "Vilniaus" gynėjai sutrukdė Darvydo Šerno smūgiui, o po svečių atakos pavojų teko likviduoti toli iš vartų išbėgusiam S.Kozyrevui.

33 minutę "Vėtra" atsidūrė priekyje – R.Karčemarskas klaidinančiu judesiu suklaidino Tadą Gražiūną ir iš 15 metrų tiksliu smūgiu nuginklavo varžovų vartininką. Kėlinio pabaigoje šansą po N.Sasnausko perdavimo dar turėjo R.Vėževičius, bet jam nukreipti kamuolį vartus sutrukdė oponentai.

Antrojo kėlinio pradžioje "Vėtrai" trečią įvartį įmušė R.Karčemarskas, kuris prasiveržęs kairiuoju kraštu smūgiavo į vartus ir pataikė į "Vilniaus" vartų kampą. Po poros minučių R.Karčemarskas tiksliai sužaidė su D.Šernu ir pastarasis aplenkęs gynėją iš baudos aikštelės prieigų smūgiavo į vartus, tačiau kamuolys skriejo pro šalį.

62 minutę po greitos kontratakos Evaldas Grigaitis tiksliu perdavimu išvedė D.Šerną vieną prieš vartininką, tačiau pastarajam pavyko nukreipti kamuolį už galinės linijos. Paskutinį pusvalandį "Vilniaus" futbolininkai žaidė dešimtyje, nes antrą geltoną kortelę gavo D.Matulevičius.

Netrukus po D.Matulevičiaus pašalinimos "Vėtra" galėjo įmušti dar kartą, bet "Vilniaus" vartininkui išbėgus išmušti kamuolį iš po D.Šerno kojų Bobio Božinovskio bandymas permesti kamuolį į vartus iš toli buvo šiek tiek netikslus. 72 minutę darbo jau turėjo "Vėtros" vartininkas S.Kozyrevas, kuris po "Vilniaus" baudos smūgio ir perdavimo link tolimojo virpsto atrėmė aukšta trajektorija Vitalijaus Viršilo muštą kamuolį.

78 minutę D.Milošeskio baudos smūgį iš maždaug 25 metrų atstumo atmušė M.Tamulionis, o po minutės "Vėtros" baudos aikštelėje po kovos su Gjoko Cvetanovskiu pargriuvus Tadui Gražiūnui "Vilnius" uždirbo 11 metrų baudinį, kurį realizavo Eivinas Zagurskas.

Rungtynių pabaigoje atakuoti reikėjo svečiams, tačiau pavojingiausias tris progas sukūrė visus penkis keitimus atlikusi "Vėtra". Iš pradžių po Algio Jankausko perdavimo į vartus nepataikė Tadas Kijanskas, o jau per pridėtinį laiką, po D.Milošeskio baudos smūgio kamuolį atmušus vartininkui, Evaldui Grigaičiui pakartotinis smūgis nepavyko, tuo tarpu po Deniso Malinino smūgio-perdavimo kamuolys prariedėjo pro šalį.

"Vėtra" laimėjo taurės ketvirtfinalio rungtynes prieš "Vilnių" rezultatu 3-2 ir pateko į turnyro pusfinalį, kuris bus žaidžiamas jau kitais metais.