Z.Zidane`as prakalbo apie incidentą su M.Materazzi © Eurofootball.lt
Po Pasaulio čempionato savo, kaip futbolininko, karjerą baigęs legendinis Prancūzijos rinktinės saugas Zinedine`as Zidane`as (%p00200) pagaliau atskleidė tai, dėl ko finalinių rungtynių metu galva smūgiavo italui Marco Materrazzi ir buvo pašalintas iš aikštės, tačiau pastarasis neigė kaltinimus.

Po finalinio mačo spaudoje pasirodė daugybė gandų apie tai, ką prancūzui pasakė Materrazzi, jog šis pasidavė italo provokacijai. Trečiadienį duodamas interviu Prancūzijos televizijos kanalui Canal Plus Zidane`as atskleidė, jog Materrazzi visų rungtynių metu grubiai įžeidinėjo jo motiną ir seserį.

"Jis (Materrazzi - aut. pastaba) vis kartojo labai negražius žodžius apie mano motiną ir seserį. Iš pradžių aš stengiausi tai praleisti pro ausis, tačiau jis nesiliovė, tad aš negalėjau viso to taip palikti. Verčiau jau pasirinkčiau gauti smūgį į veidą nei klausytis tokių kalbų",- kalbėjo Zidane`as.

Zidane`as taip pat viešai atsiprašė už savo poelgį, tačiau pareiškė, kad neturėjo kito pasirinkimo ir privalėjo ginti savo šeimos garbę.

"Tai neatleistina, aš atsiprašau. Jau atsiprašiau visų vaikų, kurie žiūrėjo tas rungtynes. Tai nebuvo gražus vaizdas, tačiau aš neturėjau kitos išeities. Žinau, kad mačą žiūrėjo milijonai žmonių, tarp kurių buvo daugybė vaikų, tad dar kartą norių jų visų atsiprašyti. Bet negaliu gailėtis to, ką padariau, nes jeigu nebučiau to padaręs, tai reikštų, kad jo žodžiai buvo teisingi", - sakė prancūzas.

Žaidėjas taip pat pripažino, kad rungtynių arbitras Horacio Elizondo buvo visiškai teisus, parodydamas jam raudoną kortelę ir pašalindamas iš aikštės. Negana to, Zidane`as intervių metu dar kartą patvirtino, jog rungtynės su Italija buvo paskutinės jo karjeroje.

"Po rungtynių paaiškinau teisėjui, kad buvau išprovokuotas, tačiau nepateisinu savo poelgio ir manau, kad jis pasielgė taip, kaip tokioje situacijoje būtų pasielgęs bet kuris kitas save gerbiantis arbitras. Jau tvirtai apsisprendžiau ir tikrai neketinu apsigalvoti. Tai yra viskas. Daugiau tikrai nebežaisiu", - sakė 1998 metų Pasaulio čempionato finalo didvyris.

Tuo tarpu M.Materazzi kalbėdamas dienraščiui Gazzetta dello Sport neigė sakęs ką nors apie Z.Zidane'o motiną: "Nesakiau nieko, kas būtų susiję su rasizmu, religija ar politika. Neįžeidžiau jo motinos. Praradau motiną, kai man buvo 15 metų, ir apie tai kalbėdamas vis dar susijaudinu. Natūralu, kad nežinojau, jog jo motina yra ligoninėje ir jai linkiu visko ko geriausio. Zidane'as yra mano didvyris ir visada juo labai žavėjausi."

Europos futbolo čempionatas 2024 spėlionė